Ұстаздың мерейлі сәті

Өткен аптада университеттің Музыка және өнер кафедрасының доценті Тамара Мұқанқызы Сүйінғаринаның 60 жас мерейтойына және ғылыми-педагогикалық қызметінің 30 жылдығына арналған салтанатты кеш өтті.

1988 жылы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы шақыртумен келген ұстаз «Сольфеджио», «Халық шығармашылығы», «Музыка тарихы», «Музыкалық білім беру әдістемесі» пәндерінен дәріс оқыды. Бірнеше рет «Музыка апталықтары» ұйымдастырылып «Музыка   әлемі»   айдармен тақырыптық лекциялары телебағдарламаларда берілді.

Ұстаздың жетекшілігімен дайындалған студенттер бірнеше республикалық сайыстарда жүлделі орындар алды.

Т.Сүйінгарина «Музыкалық білім» мамандығы студенттеріне арналған «Музыка мұғалімі қызметіне қойылатын талаптар» (2009 ж.), «Сыныптан тыс музыкалық тәрбие жұмыстары» (2014 ж.)   оқу-әдістемелік құралдары және «Музыкалық білім білім берудің өзекті мәселелері» (2017 ж.) ғылыми мақалалар жинағы, инклюзивтік оқыту бағдарламасы бойынша «Әлем музыкасының тарихынан» (2018 ж.) аудио-дәрістер жинағының   және І.Жансүгіров атындағы Жетісу мемлекеттік университетінің профессоры, п.ғ.д. Р.К.Дүйсенбінова мен Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университетінің доценті, п.ғ.к Н.Е.Мукеевамен авторлық бірлестікте жазылған «Музыка пәнін оқыту әдістемесі» (2018 ж.) атты оқулығының авторы.

Атырау университетінің ғылым жөніндегі проректоры С.Идрисов ұстазды педагогикалық ұжым және университет ректоры атынан құттықтап, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің дамуына қосқан үлес үшін» медалін тапсырды.

Мерейлі жасқа арналған салтанатты жиынға ұстаздың әріптестері, шәкірттері қатысып, Қазақстан Республикасының Еңбек сіңірген қызметкері Сәуле Жанпейісова, «Құрмет» ордені иегері, университет түлектері танымал әнші Қайрат Кәкімов, халықаралық және республикалық конкурстардың лауреаты Айбар Ғаниұлы қатысып, құттықтауларын жолдады. Сондай-ақ «Музыка және өнер» кафедрасы жанына құрылған студенттік оркестр, студенттік хор, домбырашы қыздар квинтеті өнер көрсетті.

Г.Кайргалиева

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 36

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 47

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 34

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 115

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 87

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.