ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТАҒА 25 ЖЫЛ

Ұлттық валюта – еліміздің даму көзі, әлемдік деңгейге теңелудің алғашқы факторларының бірі. Ол барлық уақытта тәуелсіздігімізді қамтамасыз етеді.

Қазақстан Республикасы үшін мән-маңызы жағынан беделі жоғары бір күн бар. Ол - ұлттық Валютамыз теңгенің айналымға енген күні. Осы атаулы күні Қаржы және есеп кафедрасының профессор-оқытушылар құрамы және студенттері банк өкілдерімен кездесу ұйымдастырды. Атаулы шараға «Bank RBK» АҚ АФ –ның директоры Г.Н.Сагиденова, «Банк ЦентрКредит» АҚ АФ-ның директорының орынбасары А.К.Кешибаева, «Сбербанк» АҚ АФ-ның директорының орынбасары А.Б.Сисенгалиева, «Fortebank» АҚ АФ-ның бас бухгалтері Л.А.Кенжиева, «Цеснабанк» АҚ АФ-ның операциялық бөлім басшысы Э.М.Елеубаева қатысты. Қаржы және есеп кафедрасының студенттері ұлттық теңгеміздің пайда болу тарихы, тыңдаушылардың ұлттық мақтаныш сезімін тәрбиелеу мақсатында теңгенің құндылығы туралы айтып өтті. Сөз соңында Қаржы және есеп кафедрасының меңгерушісі, э.ғ.к. Э.М.Адиетова: «Ұлттық теңгені ұлттық құндылық ретінде бағалап, егемендігіміздің айрықша белгісі ретінде – мақтаныш сезімімізді жүрегімізге ұялата білуіміз – бәріміз үшін парыз деп санаймын» деп, мерекелік шараны аяқтады.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 4

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 5

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 12

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 26

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 40

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.