Маңғыстауда дзюдодан ашық Азия кубогы

Маңғыстауда қараша айының 3-4 жұлдызында Маңғыстау облысының құрметті азаматы Тұрар Қалиұлы Жолдыбаевты еске алуға арналған дзюдодан ерлер мен әйелдер арасында «Ашық Азия» кубогы өтті.

Т.Жолдыбаевты еске алуға арналған жарыс 2009 жылдан бастап өткізіліп келеді. Халықаралық жарысқа тоғыз елдің спортшылары қатысты. Атап өтсек, Грузия, Грекия, Қырғызстан, Моңғолия, Алжир, Ресей, Қазақстан, Тәжікстан және Өзбекстан мемлекеттерінің үздік спортшылары қатысты.

Осы турнирге Инновациялық білім беру факультетінің дене шынықтыру және спорт мамандығының 3 курс студенті Қапсалиқова Сайда және 5 курс студенті Самиғоллаева Эльмира қатысып, екеуіде күміс медаль жеңіп алды.

Жарыста барлығы 150-ге жуық дзюдошы бақ сынады. «Аталмыш спорт додасы халықаралық дәрежеге көтерілді. Турнир осы жылы «Ашық Азия» кубогы деген атаумен жаңа деңгейге шығып, лицензиялық жарысқа айналды. Жарыс жеңімпаздары олимпиада ойындарына қатысуға лицензия алу үшін ұпай жинады.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 67

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 82

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 89

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 126