Маңғыстауда дзюдодан ашық Азия кубогы

Маңғыстауда қараша айының 3-4 жұлдызында Маңғыстау облысының құрметті азаматы Тұрар Қалиұлы Жолдыбаевты еске алуға арналған дзюдодан ерлер мен әйелдер арасында «Ашық Азия» кубогы өтті.

Т.Жолдыбаевты еске алуға арналған жарыс 2009 жылдан бастап өткізіліп келеді. Халықаралық жарысқа тоғыз елдің спортшылары қатысты. Атап өтсек, Грузия, Грекия, Қырғызстан, Моңғолия, Алжир, Ресей, Қазақстан, Тәжікстан және Өзбекстан мемлекеттерінің үздік спортшылары қатысты.

Осы турнирге Инновациялық білім беру факультетінің дене шынықтыру және спорт мамандығының 3 курс студенті Қапсалиқова Сайда және 5 курс студенті Самиғоллаева Эльмира қатысып, екеуіде күміс медаль жеңіп алды.

Жарыста барлығы 150-ге жуық дзюдошы бақ сынады. «Аталмыш спорт додасы халықаралық дәрежеге көтерілді. Турнир осы жылы «Ашық Азия» кубогы деген атаумен жаңа деңгейге шығып, лицензиялық жарысқа айналды. Жарыс жеңімпаздары олимпиада ойындарына қатысуға лицензия алу үшін ұпай жинады.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 13

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 24

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 70

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 33

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 46

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.