Маңғыстауда дзюдодан ашық Азия кубогы

Маңғыстауда қараша айының 3-4 жұлдызында Маңғыстау облысының құрметті азаматы Тұрар Қалиұлы Жолдыбаевты еске алуға арналған дзюдодан ерлер мен әйелдер арасында «Ашық Азия» кубогы өтті.

Т.Жолдыбаевты еске алуға арналған жарыс 2009 жылдан бастап өткізіліп келеді. Халықаралық жарысқа тоғыз елдің спортшылары қатысты. Атап өтсек, Грузия, Грекия, Қырғызстан, Моңғолия, Алжир, Ресей, Қазақстан, Тәжікстан және Өзбекстан мемлекеттерінің үздік спортшылары қатысты.

Осы турнирге Инновациялық білім беру факультетінің дене шынықтыру және спорт мамандығының 3 курс студенті Қапсалиқова Сайда және 5 курс студенті Самиғоллаева Эльмира қатысып, екеуіде күміс медаль жеңіп алды.

Жарыста барлығы 150-ге жуық дзюдошы бақ сынады. «Аталмыш спорт додасы халықаралық дәрежеге көтерілді. Турнир осы жылы «Ашық Азия» кубогы деген атаумен жаңа деңгейге шығып, лицензиялық жарысқа айналды. Жарыс жеңімпаздары олимпиада ойындарына қатысуға лицензия алу үшін ұпай жинады.

Жаһандану дәуіріндегі күй өнерінің насихаталуы

19 Ноя 2018 1

Атырау университеті Музыка және өнер кафедрасында "Жаһандану дәуіріндегі күй өнерінің дамуы мен насихатталуы" тақырыбында ғылыми семинар ұйымдастырылды.

Ұстаздың мерейлі сәті

19 Ноя 2018 2

Өткен аптада университеттің Музыка және өнер кафедрасының доценті Тамара Мұқанқызы Сүйінғаринаның 60 жас мерейтойына және ғылыми-педагогикалық қызметінің 30 жылдығына арналған салтанатты кеш өтті.

Жалпыхалықтық диктант

14 Ноя 2018 74

Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 ақпандағы №637 Жарлығына және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 наурызындағы № 27 өкімімен бекітілген «Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына 2025 жылға дейін кезең-кезеңімен көшіру жөніндегі іс-шаралар жоспарына» сәйкес Халел Досмұхамедов атындағы Атырау Мемлекеттік университетінде 14 қараша 2018 жылы жалпыхалықтық диктант өткізілді.

Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев университетімізде

12 Ноя 2018 118

Бүгін 12 қараша күні Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев Амангелдіұлы Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды.

9 Ноя 2018 67

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.