Жолдауға сай жүйелі жұмыс жасалуы тиіс

Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру» туралы 2018 жылдың 5 қазанындағы Қазақстан халқына  Жолдауын  насихаттау  іс-шаралары жоспарына сай  университеттің ғылым жөніндегі проректоры С.Н.Идрисов осы жылдың  25 қазанында Экономика және құқық факультетінің профессор-оқытушылар құрамымен кездесу өткізді.

Проректор С.Н.Идрисов «Елбасының 2019 жылды «Жастар жылы» деп жариялауы - біз үшін жақсы жаңалық және оның жастарға үлкен қуаныш сыйлағанын ерекше әсермен жеткізгім келеді. Бұл осы уақытқа дейін мемлекет тарапынан жастарға көрсетіліп келе жатқан қамқорлықты одан әрі дамытып, тұтастай ұрпақ ісін жан-жақты қолдау» деп атап өтіп, Жолдауда Мемлекет басшысы нарықта тек сапалы білім бере алатын жоғары оқу орындары қалу керектігін баса айтқанына және елдің ЖІӨ-нің 10 пайызын ғылым мен білімге бөлу мақсат етіп қойылғанына назар аударды.

«Шынымен де білікті маман дайындауда және ғылыми жаңалықтар, өнертапқыштықтар жүйесінде университеттер маңызды рөл атқарады. Осыған орай отандық ЖОО оқытушылардың қайта даярлықтан өтуіне басты назар аударып, әлемдік жетекші университеттердің сыннан өткен тәжірибесін пайдалануы тиіс деп ойлаймын. Бұл – қазақстандық жоғары білім беру жүйесін заман ағымына сәйкестендіруге негіз болады» дей отырып, Жолдау 2019 жоғары білім жүйесіне қатысты айтылғандарды оқытушылармен талқылап, сол межеге ұмтылуға үндеу тастады. Сондай-ақ ПОҚ ғылымға қатысты ізденістеріне жан-жақты қолдау жасалатынын, атап айтқанда докторантураға түсудегі шет тілін меңгеруге (IELTS 5,5 тапсыруға дайындық), ғылыми мақалалар жариялауға, монографиялар шығаруға көмек болатынын мәлімдеді.

Жолдаудағы әлеуметтік тұрғыда айтылған мәселелер де проректор және оқытушылардың кездесуінде кең қолдау тапты, атап айтқанда, ұстаздардың мәртебесін көтеру, Қазақстан халқының өмір сүру сапасы стандарттарын дамыған елдерге елдердікіне жақындату, табысын өсіру және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру.

Проректор кездесу соңында Жолдауға қолдау білдірген факультеттің барша оқытушыларына жылдың басты құжатын талқылау, түсіндіру және іске асыру жұмыстарына белсенді қатысуға шақырды.

18 Апр 2019 19

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 60

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 52

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 41

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 43

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.