Жолдауға сай жүйелі жұмыс жасалуы тиіс

Қазақстан Республикасы Президентінің «Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру» туралы 2018 жылдың 5 қазанындағы Қазақстан халқына  Жолдауын  насихаттау  іс-шаралары жоспарына сай  университеттің ғылым жөніндегі проректоры С.Н.Идрисов осы жылдың  25 қазанында Экономика және құқық факультетінің профессор-оқытушылар құрамымен кездесу өткізді.

Проректор С.Н.Идрисов «Елбасының 2019 жылды «Жастар жылы» деп жариялауы - біз үшін жақсы жаңалық және оның жастарға үлкен қуаныш сыйлағанын ерекше әсермен жеткізгім келеді. Бұл осы уақытқа дейін мемлекет тарапынан жастарға көрсетіліп келе жатқан қамқорлықты одан әрі дамытып, тұтастай ұрпақ ісін жан-жақты қолдау» деп атап өтіп, Жолдауда Мемлекет басшысы нарықта тек сапалы білім бере алатын жоғары оқу орындары қалу керектігін баса айтқанына және елдің ЖІӨ-нің 10 пайызын ғылым мен білімге бөлу мақсат етіп қойылғанына назар аударды.

«Шынымен де білікті маман дайындауда және ғылыми жаңалықтар, өнертапқыштықтар жүйесінде университеттер маңызды рөл атқарады. Осыған орай отандық ЖОО оқытушылардың қайта даярлықтан өтуіне басты назар аударып, әлемдік жетекші университеттердің сыннан өткен тәжірибесін пайдалануы тиіс деп ойлаймын. Бұл – қазақстандық жоғары білім беру жүйесін заман ағымына сәйкестендіруге негіз болады» дей отырып, Жолдау 2019 жоғары білім жүйесіне қатысты айтылғандарды оқытушылармен талқылап, сол межеге ұмтылуға үндеу тастады. Сондай-ақ ПОҚ ғылымға қатысты ізденістеріне жан-жақты қолдау жасалатынын, атап айтқанда докторантураға түсудегі шет тілін меңгеруге (IELTS 5,5 тапсыруға дайындық), ғылыми мақалалар жариялауға, монографиялар шығаруға көмек болатынын мәлімдеді.

Жолдаудағы әлеуметтік тұрғыда айтылған мәселелер де проректор және оқытушылардың кездесуінде кең қолдау тапты, атап айтқанда, ұстаздардың мәртебесін көтеру, Қазақстан халқының өмір сүру сапасы стандарттарын дамыған елдерге елдердікіне жақындату, табысын өсіру және еңбекақы төлеу жүйесін жетілдіру.

Проректор кездесу соңында Жолдауға қолдау білдірген факультеттің барша оқытушыларына жылдың басты құжатын талқылау, түсіндіру және іске асыру жұмыстарына белсенді қатысуға шақырды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 31

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 17

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 41

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 36

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.