Елбасы Жолдауын талқылау

2018 жылдың 19 қарашасында  5В050600-Экономика мамандығы 306 топ студенттері э.ғ.м., топ кураторы, Экономика кафедрасының аға оқытушысы А.А.Карамулдинаның жетекшілігімен, сонымен қатар №4 оқу ғимаратындағы кітапхананың оқу залының меңгерушісі Р.Ж.Ергужиеваның қатысуымен Елбасының 2018 жылдың 5 қазанындағы «Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру» атты Жолдауы белсенді түрде талқылады.

Жолдаудың өзектілігі білім алушылардың дайындау сапасын арттырумен белгіленген. ЖОО-н бағалаудың ең басты критериясы – бітіруші түлектердің жұмыспен қамтылуы, жалақысы жоғары жұмыс орындарына орналасу деңгейі.

Жолдаудың жетінші бағытында жаппай спортпен және дене шынықтырумен айналысуға өңірлік деңгейде қол жетімділікті қамтамасыз ету міндеті аталып өтті. Осыған орай кем дегенде 100 дене шынықтыру-сауықтыру кешендерін салу, сонымен қатар қолданыстағы спорт ғимараттарын, әсіресе мектептердегі спорт кешендерін тиімді қолдану, көпқабатты үйлердің ауласын, парктерді және саябақтарды спортпен шұғылдануға ыңғайластыру жұмыстары бойынша тапсырмалар берілді.

Студенттерге әсіресе Елбасының 2019 жылды жастар жылы деп арнағаны ұнады. Студенттер осы Жолдау нәтижесінде жастар арасындағы мәселелер шешіледі, спорт және мәдени-тәрбиелік шаралар ұйымдастырылады деген деген пікірде болды. Болашақта жастарды жұмыспен қамту және спортты дамытуға көптеген шаралар ұйымдастырылатын болады.

Осы талдау барысында топ студенттері елдегі әлеуметтік-экономикалық мәселелерді талқыға салды, қолда бар ресурстардың тиімсіз қолданылу нәтижелері бойынша ортақ пікірлер айтылды және мемлекеттік құрылым қызметі мен т.б.қызметтердің тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар да аталды.

Талдау нәтижесінде қоғам алдындағы міндеттерді қолдау және болашақ буынның патриоттық сезімін дамытуды қолдау қажеттіліктері бойынша қорытындылар жасалды.

Облыстық көркемсөз байқауының жеңімпаздары анықталды

14 Фев 2020 94

Ұлы ақын, ағартушы, қазақ жазба әдебиетінің  негізін қалаушы, философ, композитор, аудармашы қазақ қоғамының реформаторы Абай Құнанбайұлы алты алаштың, иісі қазақтың мақтанышы.

«Мемлекеттік қызмет мектебі» өз жұмысын жалғастыруда

14 Фев 2020 9

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Атырау облысы бойынша департаментінің басшылығымен «Мемлекеттік қызмет мектебі» жас көшбасшыларды оқыту, мемлекеттік қызметке дарынды, талантты болашақ мамандарды тарту және мемлекеттік мекемелерде тағылымдамадан өткізу мақсатымен оқытуды бастап кетті.

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында жаңа оқулықтармен таныстыру шарасы өтті

13 Фев 2020 47

Бүгін әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушылары Ө.Қ.Бекежан мен Р.Б.Ертелееваның ұйымдастыруымен «инновациялық білім беру» және «физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің 1 курс студенттеріне «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 100 жаңа кітап бойынша «философия» пәніне арналған оқулықтармен таныстыру шарасы өтті.

«ҚАЗАҚТЫҢ АБЫЗ АДАМЫ» әдеби кеш өтті

12 Фев 2020 39

Ұлыларымызды ұлықтап, даналарымызды төрге оздыру – халқымыздың мерейін үстем ететін игілікті дәстүр.

Президент Қазақстандағы Волонтерлар қозғалысының құрметті елшісі атанды

12 Фев 2020 12

Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев Қазақстандағы Волонтерлар қозғалысының құрметті елшісі атанды.