Елбасы Жолдауын талқылау

2018 жылдың 19 қарашасында  5В050600-Экономика мамандығы 306 топ студенттері э.ғ.м., топ кураторы, Экономика кафедрасының аға оқытушысы А.А.Карамулдинаның жетекшілігімен, сонымен қатар №4 оқу ғимаратындағы кітапхананың оқу залының меңгерушісі Р.Ж.Ергужиеваның қатысуымен Елбасының 2018 жылдың 5 қазанындағы «Қазақстандықтардың әл-ауқатының өсуі: табыс пен тұрмыс сапасын арттыру» атты Жолдауы белсенді түрде талқылады.

Жолдаудың өзектілігі білім алушылардың дайындау сапасын арттырумен белгіленген. ЖОО-н бағалаудың ең басты критериясы – бітіруші түлектердің жұмыспен қамтылуы, жалақысы жоғары жұмыс орындарына орналасу деңгейі.

Жолдаудың жетінші бағытында жаппай спортпен және дене шынықтырумен айналысуға өңірлік деңгейде қол жетімділікті қамтамасыз ету міндеті аталып өтті. Осыған орай кем дегенде 100 дене шынықтыру-сауықтыру кешендерін салу, сонымен қатар қолданыстағы спорт ғимараттарын, әсіресе мектептердегі спорт кешендерін тиімді қолдану, көпқабатты үйлердің ауласын, парктерді және саябақтарды спортпен шұғылдануға ыңғайластыру жұмыстары бойынша тапсырмалар берілді.

Студенттерге әсіресе Елбасының 2019 жылды жастар жылы деп арнағаны ұнады. Студенттер осы Жолдау нәтижесінде жастар арасындағы мәселелер шешіледі, спорт және мәдени-тәрбиелік шаралар ұйымдастырылады деген деген пікірде болды. Болашақта жастарды жұмыспен қамту және спортты дамытуға көптеген шаралар ұйымдастырылатын болады.

Осы талдау барысында топ студенттері елдегі әлеуметтік-экономикалық мәселелерді талқыға салды, қолда бар ресурстардың тиімсіз қолданылу нәтижелері бойынша ортақ пікірлер айтылды және мемлекеттік құрылым қызметі мен т.б.қызметтердің тиімділігін арттыру бойынша ұсыныстар да аталды.

Талдау нәтижесінде қоғам алдындағы міндеттерді қолдау және болашақ буынның патриоттық сезімін дамытуды қолдау қажеттіліктері бойынша қорытындылар жасалды.

18 Апр 2019 10

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 56

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 49

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 34

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 42

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.