Түркиялық ғалымның шеберлік сағаттары

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарих мамандығы студенттері мен магистранттарына Түркияның Анкара университетінен «Шақырылған профессор» бағдарламасымен келген профессор Абдуллах Гүндогду тарих мамандығы магистранттарына орта ғасырлық түркілік тайпалар тарихына қатысты шеберлік сағаттарын өткізді.

Сонымен қатар Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасындағы әріптестерімен бірге ғылыми мәселелер төңірегінде пікір алмасуларға қатысуда.

Тарих мамандығының магистранты С.Маратоваға магистрлік диссертациясының тақырыбына сай тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан-Түркия байланысына қатысты кеңестер берді.

19 қазанда 1-курс студенттерімен бірге ортағасырлық Сарайшық қаласына саяхатқа барып, Ноғай ордасы астанасының орнынан табылған жәдігерлермен танысты. Түркиялық танымал ғалымның зерттеу бағыты шәйбанидтер кезіндегі Орта Азия болғандықтан, Ноғай хандығы секілді орта ғасырлық мемлекеттің тарихы да ғалымды айрықша қызықтырады.

Айта кету керек, профессор Абдуллах Гүндогду шетелдік шақырылған ғалымдар бағдарламасы аясында 16 қазаннан бастап гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде «Шығыс Еуропа тарихына далалық тайпалардың әсері» пәні бойынша дәрістер оқуда.

Сандық сауаттылық

18 Янв 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Байқау кеңесінің мәжілісі

14 Янв 2019 49

2019 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Суханбердиева Эльмира Амангелдіқызының төрағалығымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті байқау кеңесінің мәжілісі өтті.

Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

11 Янв 2019 76

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Әдістемелік декада

10 Янв 2019 107

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Әріптестер айқасы

10 Янв 2019 69

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасында өтіп жатқан спартакиада волейбол ойынымен жалғасты.