Түркиялық ғалымның шеберлік сағаттары

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарих мамандығы студенттері мен магистранттарына Түркияның Анкара университетінен «Шақырылған профессор» бағдарламасымен келген профессор Абдуллах Гүндогду тарих мамандығы магистранттарына орта ғасырлық түркілік тайпалар тарихына қатысты шеберлік сағаттарын өткізді.

Сонымен қатар Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасындағы әріптестерімен бірге ғылыми мәселелер төңірегінде пікір алмасуларға қатысуда.

Тарих мамандығының магистранты С.Маратоваға магистрлік диссертациясының тақырыбына сай тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан-Түркия байланысына қатысты кеңестер берді.

19 қазанда 1-курс студенттерімен бірге ортағасырлық Сарайшық қаласына саяхатқа барып, Ноғай ордасы астанасының орнынан табылған жәдігерлермен танысты. Түркиялық танымал ғалымның зерттеу бағыты шәйбанидтер кезіндегі Орта Азия болғандықтан, Ноғай хандығы секілді орта ғасырлық мемлекеттің тарихы да ғалымды айрықша қызықтырады.

Айта кету керек, профессор Абдуллах Гүндогду шетелдік шақырылған ғалымдар бағдарламасы аясында 16 қазаннан бастап гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде «Шығыс Еуропа тарихына далалық тайпалардың әсері» пәні бойынша дәрістер оқуда.

Ұстаздың мерейлі сәті

19 Ноя 2018 1

Өткен аптада университеттің Музыка және өнер кафедрасының доценті Тамара Мұқанқызы Сүйінғаринаның 60 жас мерейтойына және ғылыми-педагогикалық қызметінің 30 жылдығына арналған салтанатты кеш өтті.

Жалпыхалықтық диктант

14 Ноя 2018 74

Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 ақпандағы №637 Жарлығына және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 наурызындағы № 27 өкімімен бекітілген «Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына 2025 жылға дейін кезең-кезеңімен көшіру жөніндегі іс-шаралар жоспарына» сәйкес Халел Досмұхамедов атындағы Атырау Мемлекеттік университетінде 14 қараша 2018 жылы жалпыхалықтық диктант өткізілді.

Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев университетімізде

12 Ноя 2018 118

Бүгін 12 қараша күні Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев Амангелдіұлы Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды.

9 Ноя 2018 67

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТАҒА 25 ЖЫЛ

9 Ноя 2018 153

Ұлттық валюта – еліміздің даму көзі, әлемдік деңгейге теңелудің алғашқы факторларының бірі. Ол барлық уақытта тәуелсіздігімізді қамтамасыз етеді.