Түркиялық ғалымның шеберлік сағаттары

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарих мамандығы студенттері мен магистранттарына Түркияның Анкара университетінен «Шақырылған профессор» бағдарламасымен келген профессор Абдуллах Гүндогду тарих мамандығы магистранттарына орта ғасырлық түркілік тайпалар тарихына қатысты шеберлік сағаттарын өткізді.

Сонымен қатар Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасындағы әріптестерімен бірге ғылыми мәселелер төңірегінде пікір алмасуларға қатысуда.

Тарих мамандығының магистранты С.Маратоваға магистрлік диссертациясының тақырыбына сай тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан-Түркия байланысына қатысты кеңестер берді.

19 қазанда 1-курс студенттерімен бірге ортағасырлық Сарайшық қаласына саяхатқа барып, Ноғай ордасы астанасының орнынан табылған жәдігерлермен танысты. Түркиялық танымал ғалымның зерттеу бағыты шәйбанидтер кезіндегі Орта Азия болғандықтан, Ноғай хандығы секілді орта ғасырлық мемлекеттің тарихы да ғалымды айрықша қызықтырады.

Айта кету керек, профессор Абдуллах Гүндогду шетелдік шақырылған ғалымдар бағдарламасы аясында 16 қазаннан бастап гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде «Шығыс Еуропа тарихына далалық тайпалардың әсері» пәні бойынша дәрістер оқуда.

18 Апр 2019 10

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 57

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 49

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 34

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 42

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.