Түркиялық ғалымның шеберлік сағаттары

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарих мамандығы студенттері мен магистранттарына Түркияның Анкара университетінен «Шақырылған профессор» бағдарламасымен келген профессор Абдуллах Гүндогду тарих мамандығы магистранттарына орта ғасырлық түркілік тайпалар тарихына қатысты шеберлік сағаттарын өткізді.

Сонымен қатар Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасындағы әріптестерімен бірге ғылыми мәселелер төңірегінде пікір алмасуларға қатысуда.

Тарих мамандығының магистранты С.Маратоваға магистрлік диссертациясының тақырыбына сай тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан-Түркия байланысына қатысты кеңестер берді.

19 қазанда 1-курс студенттерімен бірге ортағасырлық Сарайшық қаласына саяхатқа барып, Ноғай ордасы астанасының орнынан табылған жәдігерлермен танысты. Түркиялық танымал ғалымның зерттеу бағыты шәйбанидтер кезіндегі Орта Азия болғандықтан, Ноғай хандығы секілді орта ғасырлық мемлекеттің тарихы да ғалымды айрықша қызықтырады.

Айта кету керек, профессор Абдуллах Гүндогду шетелдік шақырылған ғалымдар бағдарламасы аясында 16 қазаннан бастап гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде «Шығыс Еуропа тарихына далалық тайпалардың әсері» пәні бойынша дәрістер оқуда.

Облыстық көркемсөз байқауының жеңімпаздары анықталды

14 Фев 2020 96

Ұлы ақын, ағартушы, қазақ жазба әдебиетінің  негізін қалаушы, философ, композитор, аудармашы қазақ қоғамының реформаторы Абай Құнанбайұлы алты алаштың, иісі қазақтың мақтанышы.

«Мемлекеттік қызмет мектебі» өз жұмысын жалғастыруда

14 Фев 2020 10

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Атырау облысы бойынша департаментінің басшылығымен «Мемлекеттік қызмет мектебі» жас көшбасшыларды оқыту, мемлекеттік қызметке дарынды, талантты болашақ мамандарды тарту және мемлекеттік мекемелерде тағылымдамадан өткізу мақсатымен оқытуды бастап кетті.

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында жаңа оқулықтармен таныстыру шарасы өтті

13 Фев 2020 49

Бүгін әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушылары Ө.Қ.Бекежан мен Р.Б.Ертелееваның ұйымдастыруымен «инновациялық білім беру» және «физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің 1 курс студенттеріне «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 100 жаңа кітап бойынша «философия» пәніне арналған оқулықтармен таныстыру шарасы өтті.

«ҚАЗАҚТЫҢ АБЫЗ АДАМЫ» әдеби кеш өтті

12 Фев 2020 39

Ұлыларымызды ұлықтап, даналарымызды төрге оздыру – халқымыздың мерейін үстем ететін игілікті дәстүр.

Президент Қазақстандағы Волонтерлар қозғалысының құрметті елшісі атанды

12 Фев 2020 12

Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев Қазақстандағы Волонтерлар қозғалысының құрметті елшісі атанды.