Сұлтанмахмұт Торайғыровтың 125 жылдығы аталып өтті

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кітапханасында университет жанынан құралған «Әбіш Кекілбаев орталығы» жастарының ұйымдастыруымен қанша ғасыр, қанша жыл өтсе де қазақ халқымен мәңгі бірге жасайтын Сұлтанмахмұт Торайғыровтың туғанына 125 жыл толуына орай «Алаштың ардақтысы» атты мәдени шара өткізілді.

Мәдени шараның алғы сөзі Ғылыми кітапхана директорының міндетін атқарушы З.Ибрашеваға берілді.

Саналы ғұмырын ел мұратына арнаған ақынның тағдыры – бүгінгі жастар үшін үлге-өнеге екені айқын. Сол себепті, шара ақынның шығармашылық өмір жолы, өнер мұрасымен танысудан басталды. Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің 3-курс студенті Заманбек Шакиров «Сұлтанмахмұт-алаш ардақтысы» атты баяндама жасап, шараны жалғастырды.

Шара барысында ақынның өмірі, қоршаған орта, туған ел тақырыбына жазылған өлеңдері жатқа оқылды. Ақындығы мен қоса ағартушылығы - ұлт тарихына қалдырған қолтаңбасы болып қалған Сұлтанмахмұт Торайғыровтың 125 жылдығына орай «Әбіш Кекілбаев орталығы» студенттерінің ұйымдастыруымен өткізілген шара жақсы әсер қалдырды.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 39

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 42

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 131

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.

1776 түлек тәмамдады

3 Июл 2019 230

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің түлектеріне диплом табыстау салтанатты кеші болып өтті.