Сұлтанмахмұт Торайғыровтың 125 жылдығы аталып өтті

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кітапханасында университет жанынан құралған «Әбіш Кекілбаев орталығы» жастарының ұйымдастыруымен қанша ғасыр, қанша жыл өтсе де қазақ халқымен мәңгі бірге жасайтын Сұлтанмахмұт Торайғыровтың туғанына 125 жыл толуына орай «Алаштың ардақтысы» атты мәдени шара өткізілді.

Мәдени шараның алғы сөзі Ғылыми кітапхана директорының міндетін атқарушы З.Ибрашеваға берілді.

Саналы ғұмырын ел мұратына арнаған ақынның тағдыры – бүгінгі жастар үшін үлге-өнеге екені айқын. Сол себепті, шара ақынның шығармашылық өмір жолы, өнер мұрасымен танысудан басталды. Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің 3-курс студенті Заманбек Шакиров «Сұлтанмахмұт-алаш ардақтысы» атты баяндама жасап, шараны жалғастырды.

Шара барысында ақынның өмірі, қоршаған орта, туған ел тақырыбына жазылған өлеңдері жатқа оқылды. Ақындығы мен қоса ағартушылығы - ұлт тарихына қалдырған қолтаңбасы болып қалған Сұлтанмахмұт Торайғыровтың 125 жылдығына орай «Әбіш Кекілбаев орталығы» студенттерінің ұйымдастыруымен өткізілген шара жақсы әсер қалдырды.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

5 Дек 2019 7

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасында ұйымдастырылыған факультетаралық спартакиада өз мәресіне жетті.

Мен көшбасшымын!

4 Дек 2019 10

Осындай тақырыппен Нұр-Сұлтан қаласында интеллектуалды ойындар өтті.
Аталмыш сайыста университетіміздің қаржы және есеп кафедрасы студенттерінен құралған команда жүлделі II орынға ие болды.

Бас жүлде - Жәнияда!

3 Дек 2019 11

Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің Атырау облысы бойынша департаментімен ұйымдастырылған "Ақынның қаламы-адалдық алаңы" атты жас ақындар мүшәйрасында қазақ тілі және әдебиеті мамандығының 2 курс (3жылдық) студенті Хайролла Жәния бас жүлдені жеңіп алды.

Әбілмансұр "Үздік жас спортшы" атанды

3 Дек 2019 15

Дене шынықтыру және спорт мамандығының ІІ курс студенті, каратэ-додан әлем чемпионы, университетіміздің мақтанышы Батырғали Әбілмансұр "Үздік жас спортшы" атанды.

Талғат Сырбаз - жеңімпаз!

3 Дек 2019 13

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің дене шынықтыру және спорт мамандығының ІІ курс студенті Талғат Сырбаз жеңімпаз атанды!