Сұлтанмахмұт Торайғыровтың 125 жылдығы аталып өтті

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ғылыми кітапханасында университет жанынан құралған «Әбіш Кекілбаев орталығы» жастарының ұйымдастыруымен қанша ғасыр, қанша жыл өтсе де қазақ халқымен мәңгі бірге жасайтын Сұлтанмахмұт Торайғыровтың туғанына 125 жыл толуына орай «Алаштың ардақтысы» атты мәдени шара өткізілді.

Мәдени шараның алғы сөзі Ғылыми кітапхана директорының міндетін атқарушы З.Ибрашеваға берілді.

Саналы ғұмырын ел мұратына арнаған ақынның тағдыры – бүгінгі жастар үшін үлге-өнеге екені айқын. Сол себепті, шара ақынның шығармашылық өмір жолы, өнер мұрасымен танысудан басталды. Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің 3-курс студенті Заманбек Шакиров «Сұлтанмахмұт-алаш ардақтысы» атты баяндама жасап, шараны жалғастырды.

Шара барысында ақынның өмірі, қоршаған орта, туған ел тақырыбына жазылған өлеңдері жатқа оқылды. Ақындығы мен қоса ағартушылығы - ұлт тарихына қалдырған қолтаңбасы болып қалған Сұлтанмахмұт Торайғыровтың 125 жылдығына орай «Әбіш Кекілбаев орталығы» студенттерінің ұйымдастыруымен өткізілген шара жақсы әсер қалдырды.

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 40

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 28

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 17

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.