Анкара университетінің профессоры дәрістер оқуда

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарих мамандығы студенттері мен магистранттарына Түркияның Анкара университетінің профессоры Абдуллах Гүндогду өзінің дәрістерін оқуда.

«Шақырылған профессор» бағдарламасымен келген шетелдік ғалым 16 қазаннан бастап гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде білім алып жүрген болашақ тарихшыларға арнап «Шығыс Еуропа тарихына далалық тайпалардың әсері» пәні бойынша дәрістер курсын бастады. Сонымен қатар Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының тарихшы ғалымдарымен кездесіп, өзінің және қазақстандық тарихшылардың зерттеу бағыттары бойынша кездесу өткізді. Кездесудің барысында тарихи тақырыптар талқыға түсіп, бірлескен зерттеу жұмыстарын жүргізуге арналған бағыттарды анықтады.

Ерлан ерледі

12 Ноя 2019 17

Таяуда Ақтау қаласында  Yessenov University ұйымдастыруымен Жастар жылы аясында Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған «Университет – ой-пікірлер аймағы» Yessenov Forum өтті.  Аталмыш шараға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен тарих мамандығының 4-курс студенті Баймағамбетов Ерлан қатысып, осы форум аясында өткен ғылыми-тәжірибелік конференцияда «Рухани жаңғыру бағдарламасы – тапсырмаларды шешуге арналған жаңа бағыт» секциясы бойынша жүлделі І орынды иеленді.

Сүндет Байғожин шеберлігімен бөлісті

12 Ноя 2019 16

9-шы қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Құрмет орденінің иегері, Астана Опера тетарының жетекші әншісі Сүндет Байғожин Музыка және өнер кафедрасының студенттері мен вокал оқытушыларына арналған шеберлік сыныбын өткізді.

Студенттер өнер қайраткерлерімен кездесті

11 Ноя 2019 55

Қарашаның 9 жұлдызында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Музыка және өнер кафедрасында екі бірдей өнер қайраткерімен кездесу өтті.

Спартакиада басталды

11 Ноя 2019 34

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасындағы факультетаралық спартакиада басталды.

Қаржы және есеп кафедрасындағы елеулі жетістіктер

7 Ноя 2019 31

Ғылым - уақыт пен кеңістікте бар, зерттеуге болатын шынайы нақты нәрселердің заңдары мен қағидаларын, тәртібі мен құрылымын объективті түсіндіретін, эксперимент пен бақылауға негізделіп, жүйелі түсінік қалыптастыратын таным саласы.  «Білім – бақтың жібермейтін қазығы», – депті Мұхтар Әуезов.