Анкара университетінің профессоры дәрістер оқуда

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарих мамандығы студенттері мен магистранттарына Түркияның Анкара университетінің профессоры Абдуллах Гүндогду өзінің дәрістерін оқуда.

«Шақырылған профессор» бағдарламасымен келген шетелдік ғалым 16 қазаннан бастап гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде білім алып жүрген болашақ тарихшыларға арнап «Шығыс Еуропа тарихына далалық тайпалардың әсері» пәні бойынша дәрістер курсын бастады. Сонымен қатар Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының тарихшы ғалымдарымен кездесіп, өзінің және қазақстандық тарихшылардың зерттеу бағыттары бойынша кездесу өткізді. Кездесудің барысында тарихи тақырыптар талқыға түсіп, бірлескен зерттеу жұмыстарын жүргізуге арналған бағыттарды анықтады.

Ұстаздың мерейлі сәті

19 Ноя 2018 1

Өткен аптада университеттің Музыка және өнер кафедрасының доценті Тамара Мұқанқызы Сүйінғаринаның 60 жас мерейтойына және ғылыми-педагогикалық қызметінің 30 жылдығына арналған салтанатты кеш өтті.

Жалпыхалықтық диктант

14 Ноя 2018 74

Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 ақпандағы №637 Жарлығына және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 наурызындағы № 27 өкімімен бекітілген «Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына 2025 жылға дейін кезең-кезеңімен көшіру жөніндегі іс-шаралар жоспарына» сәйкес Халел Досмұхамедов атындағы Атырау Мемлекеттік университетінде 14 қараша 2018 жылы жалпыхалықтық диктант өткізілді.

Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев университетімізде

12 Ноя 2018 118

Бүгін 12 қараша күні Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев Амангелдіұлы Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды.

9 Ноя 2018 67

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТАҒА 25 ЖЫЛ

9 Ноя 2018 153

Ұлттық валюта – еліміздің даму көзі, әлемдік деңгейге теңелудің алғашқы факторларының бірі. Ол барлық уақытта тәуелсіздігімізді қамтамасыз етеді.