Анкара университетінің профессоры дәрістер оқуда

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің тарих мамандығы студенттері мен магистранттарына Түркияның Анкара университетінің профессоры Абдуллах Гүндогду өзінің дәрістерін оқуда.

«Шақырылған профессор» бағдарламасымен келген шетелдік ғалым 16 қазаннан бастап гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде білім алып жүрген болашақ тарихшыларға арнап «Шығыс Еуропа тарихына далалық тайпалардың әсері» пәні бойынша дәрістер курсын бастады. Сонымен қатар Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының тарихшы ғалымдарымен кездесіп, өзінің және қазақстандық тарихшылардың зерттеу бағыттары бойынша кездесу өткізді. Кездесудің барысында тарихи тақырыптар талқыға түсіп, бірлескен зерттеу жұмыстарын жүргізуге арналған бағыттарды анықтады.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 26

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 10

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 37

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.