Қайсарлық лирикасы

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

Кездесуге ақынды мерейтойымен құттықтап, ғалым, профессор Нәсіпқали Сейітов, ақын, филология ғылымдарының докторы Қадыр Жүсіп, философ-этнограф, ақын, түркітанушы, аудармашы Бекет Қарашин арнайы келіп, қаламгердің шығармашылығы туралы сыр шертіп, естеліктерімен бөлісті.

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ғылым жөніндегі проректоры Саламат Идрисов сөз сөйлеп, белгілі қаламгерді мерейтойымен құттықтап, ақынның кеудесіне төсбелгі тақты.

Университет студенттері ақынның өлеңдерін оқып, жиылған жұртшылық жастардың айтысын да тамашалады.

Жиынды қорытындылаған ақын Қойшығұл Жылқышев мерейтойына арнап, шығармашылық кешін өткізген университет басшылығына ризашылығын білдіріп, жастарға өнегелі сөздерін арнады.

18 Апр 2019 19

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 60

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 52

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 41

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 43

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.