Қайсарлық лирикасы

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

Кездесуге ақынды мерейтойымен құттықтап, ғалым, профессор Нәсіпқали Сейітов, ақын, филология ғылымдарының докторы Қадыр Жүсіп, философ-этнограф, ақын, түркітанушы, аудармашы Бекет Қарашин арнайы келіп, қаламгердің шығармашылығы туралы сыр шертіп, естеліктерімен бөлісті.

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ғылым жөніндегі проректоры Саламат Идрисов сөз сөйлеп, белгілі қаламгерді мерейтойымен құттықтап, ақынның кеудесіне төсбелгі тақты.

Университет студенттері ақынның өлеңдерін оқып, жиылған жұртшылық жастардың айтысын да тамашалады.

Жиынды қорытындылаған ақын Қойшығұл Жылқышев мерейтойына арнап, шығармашылық кешін өткізген университет басшылығына ризашылығын білдіріп, жастарға өнегелі сөздерін арнады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 6

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 84

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 95

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 98

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 87

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.