Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Санти Естефан Кристина Адриана Адрия қаласының «Антонио Буццолло атындағы консерваториясының» профессоры.

Ол Германия, Франция, Ресей секілді ірі мемлекеттерде жеке концерттерін беріп жүрген өз саласының майталман әншісі.

Профессор Кристинаның сабақтары өте әсерлі, адамды өзіне бірден баурап алады. Сабақтавокалдық техниканың қыр-сырларына жан-жақты үйретуде. Дұрыс дем ала білуден бастап, күрделі дауыстық техникаларға дейін жалықпай нақты, жеріне жеткізе түсіндіруде шәкірттердің қызығушылығын арттыра түсті.

Ол итальян арияларының ән айту техникасына, бүгінгі заманауи ән айтудың жаңа әдістеріне үйретеді. Әр адамның жеке дауыс мүмкіндіктеріне қарай жаттығуларды да өзгертіп отырады. Сахна қозғалысы, дем алу техникасы және т.б. треннингтер өте қызықты өтуде.

Күн сайын жеке сабақтарды ала жүріп студенттер бар ықыласымен, ынтасымен оның бар ақыл-кеңестеріне ден қоюда.

Итальяндық оқытушыдан бір ай бойы сабақ алу бақытына ие болған достарым осындай мүмкіндік туғызған оқу орнының басшылығына сондай разылығын білдіруде. Бұл біз үшін үлкен мәртебе, жетістік.

Біз профессор Кристина Сантиге баршамыздың атымыздан зор денсаулық, жемісті еңбек тілейміз.

Сандық сауаттылық

18 Янв 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің базасында ашылған "ІТ - мамандарды даярлау орталығында" Атырау облысында 2019 жылы ашылатын "Балаларға арналған тегін ІТ-сыныптар" жобасы аясында мұғалімдер даярлау курсынан өтті.

Байқау кеңесінің мәжілісі

14 Янв 2019 49

2019 жылдың 14 қаңтарында Қазақстан Республикасы Білім және ғылым вице-министрі Суханбердиева Эльмира Амангелдіқызының төрағалығымен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті байқау кеңесінің мәжілісі өтті.

Білім бағдарламасын талқылау жалғасуда

11 Янв 2019 76

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өтіп жатырған «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декаданың екінші күнінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының оқытушылары  тарих мамандықтары бойынша білім бағдарламаларына талдау жасады.

Әдістемелік декада

10 Янв 2019 104

9 қаңтарда «Жоғары білімнің жаңа форматтары» тақырыбындағы әдістемелік декада басталды. Декада аясында «Білім» бағытындағы білім бағдарламаларының мазмұнындағы педагогикалық-психологиялық және әдістемелік блоктарды талқылау» атты семинар өтті.

Әріптестер айқасы

10 Янв 2019 69

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және қызметкерлері арасында өтіп жатқан спартакиада волейбол ойынымен жалғасты.