Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Санти Естефан Кристина Адриана Адрия қаласының «Антонио Буццолло атындағы консерваториясының» профессоры.

Ол Германия, Франция, Ресей секілді ірі мемлекеттерде жеке концерттерін беріп жүрген өз саласының майталман әншісі.

Профессор Кристинаның сабақтары өте әсерлі, адамды өзіне бірден баурап алады. Сабақтавокалдық техниканың қыр-сырларына жан-жақты үйретуде. Дұрыс дем ала білуден бастап, күрделі дауыстық техникаларға дейін жалықпай нақты, жеріне жеткізе түсіндіруде шәкірттердің қызығушылығын арттыра түсті.

Ол итальян арияларының ән айту техникасына, бүгінгі заманауи ән айтудың жаңа әдістеріне үйретеді. Әр адамның жеке дауыс мүмкіндіктеріне қарай жаттығуларды да өзгертіп отырады. Сахна қозғалысы, дем алу техникасы және т.б. треннингтер өте қызықты өтуде.

Күн сайын жеке сабақтарды ала жүріп студенттер бар ықыласымен, ынтасымен оның бар ақыл-кеңестеріне ден қоюда.

Итальяндық оқытушыдан бір ай бойы сабақ алу бақытына ие болған достарым осындай мүмкіндік туғызған оқу орнының басшылығына сондай разылығын білдіруде. Бұл біз үшін үлкен мәртебе, жетістік.

Біз профессор Кристина Сантиге баршамыздың атымыздан зор денсаулық, жемісті еңбек тілейміз.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 13

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.

Жаңашыл оқытушы

20 Ноя 2019 11

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті «Бейнелеу өнер  және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр Эльмира Жұмабаева әрқашан ізденгіштігімен, жаңа форматтағы сабақтар өткізуімен студенттер алдында беделге ие болған ұстаз.

Ирак Қасымұлымен кездесу өтті

20 Ноя 2019 17

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа -70 тұлғамен кездесу» аясында  ҚР Еңбек сіңірген заңгері, «Құрмет» орденінің иегері Елекеев Ирак Қасымұлымен кездесу  өтті. Кездесуге университетіміздің профессор-оқытушылары мен құқықтану мамандығында білім алушы студенттер қатысты.

«Студенттік өмір-қызықты көңіл»

19 Ноя 2019 22

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 17-қараша студенттер күніне орай  көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен «Студенттік өмір-қызықты көңіл» атты мерекелік шара өтті.

Жазушы Ақжанов Жан Мұхарабұлымен кездесу өтті

18 Ноя 2019 50

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне жазушы Ақжанов Жан  Мұхарабұлы келіп, студенттермен кездесті.