Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Санти Естефан Кристина Адриана Адрия қаласының «Антонио Буццолло атындағы консерваториясының» профессоры.

Ол Германия, Франция, Ресей секілді ірі мемлекеттерде жеке концерттерін беріп жүрген өз саласының майталман әншісі.

Профессор Кристинаның сабақтары өте әсерлі, адамды өзіне бірден баурап алады. Сабақтавокалдық техниканың қыр-сырларына жан-жақты үйретуде. Дұрыс дем ала білуден бастап, күрделі дауыстық техникаларға дейін жалықпай нақты, жеріне жеткізе түсіндіруде шәкірттердің қызығушылығын арттыра түсті.

Ол итальян арияларының ән айту техникасына, бүгінгі заманауи ән айтудың жаңа әдістеріне үйретеді. Әр адамның жеке дауыс мүмкіндіктеріне қарай жаттығуларды да өзгертіп отырады. Сахна қозғалысы, дем алу техникасы және т.б. треннингтер өте қызықты өтуде.

Күн сайын жеке сабақтарды ала жүріп студенттер бар ықыласымен, ынтасымен оның бар ақыл-кеңестеріне ден қоюда.

Итальяндық оқытушыдан бір ай бойы сабақ алу бақытына ие болған достарым осындай мүмкіндік туғызған оқу орнының басшылығына сондай разылығын білдіруде. Бұл біз үшін үлкен мәртебе, жетістік.

Біз профессор Кристина Сантиге баршамыздың атымыздан зор денсаулық, жемісті еңбек тілейміз.

Облыстық көркемсөз байқауының жеңімпаздары анықталды

14 Фев 2020 108

Ұлы ақын, ағартушы, қазақ жазба әдебиетінің  негізін қалаушы, философ, композитор, аудармашы қазақ қоғамының реформаторы Абай Құнанбайұлы алты алаштың, иісі қазақтың мақтанышы.

«Мемлекеттік қызмет мектебі» өз жұмысын жалғастыруда

14 Фев 2020 11

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Атырау облысы бойынша департаментінің басшылығымен «Мемлекеттік қызмет мектебі» жас көшбасшыларды оқыту, мемлекеттік қызметке дарынды, талантты болашақ мамандарды тарту және мемлекеттік мекемелерде тағылымдамадан өткізу мақсатымен оқытуды бастап кетті.

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында жаңа оқулықтармен таныстыру шарасы өтті

13 Фев 2020 53

Бүгін әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушылары Ө.Қ.Бекежан мен Р.Б.Ертелееваның ұйымдастыруымен «инновациялық білім беру» және «физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің 1 курс студенттеріне «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 100 жаңа кітап бойынша «философия» пәніне арналған оқулықтармен таныстыру шарасы өтті.

«ҚАЗАҚТЫҢ АБЫЗ АДАМЫ» әдеби кеш өтті

12 Фев 2020 42

Ұлыларымызды ұлықтап, даналарымызды төрге оздыру – халқымыздың мерейін үстем ететін игілікті дәстүр.

Президент Қазақстандағы Волонтерлар қозғалысының құрметті елшісі атанды

12 Фев 2020 13

Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев Қазақстандағы Волонтерлар қозғалысының құрметті елшісі атанды.