Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.

Санти Естефан Кристина Адриана Адрия қаласының «Антонио Буццолло атындағы консерваториясының» профессоры.

Ол Германия, Франция, Ресей секілді ірі мемлекеттерде жеке концерттерін беріп жүрген өз саласының майталман әншісі.

Профессор Кристинаның сабақтары өте әсерлі, адамды өзіне бірден баурап алады. Сабақтавокалдық техниканың қыр-сырларына жан-жақты үйретуде. Дұрыс дем ала білуден бастап, күрделі дауыстық техникаларға дейін жалықпай нақты, жеріне жеткізе түсіндіруде шәкірттердің қызығушылығын арттыра түсті.

Ол итальян арияларының ән айту техникасына, бүгінгі заманауи ән айтудың жаңа әдістеріне үйретеді. Әр адамның жеке дауыс мүмкіндіктеріне қарай жаттығуларды да өзгертіп отырады. Сахна қозғалысы, дем алу техникасы және т.б. треннингтер өте қызықты өтуде.

Күн сайын жеке сабақтарды ала жүріп студенттер бар ықыласымен, ынтасымен оның бар ақыл-кеңестеріне ден қоюда.

Итальяндық оқытушыдан бір ай бойы сабақ алу бақытына ие болған достарым осындай мүмкіндік туғызған оқу орнының басшылығына сондай разылығын білдіруде. Бұл біз үшін үлкен мәртебе, жетістік.

Біз профессор Кристина Сантиге баршамыздың атымыздан зор денсаулық, жемісті еңбек тілейміз.

18 Апр 2019 18

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 59

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 51

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 40

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 43

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.