Білектілер мен жүректілер сайысы өз мәресіне жетті

Бір аптаға созылған Каспий маңы елдері университеттері студенттерінің VI Универсиадасы аса ұйымшылдықтың және жоғары дайындықтың нәтижесінде ерекше деңгейде өтті.

Универсиада аясында өткізілген спорттық сайыстарда командалар аса дайындықпен келгендіктерін байқатты. Тәжірибелі бапкерлерден тәлім алған өздеріне сенімді, жігерлі спортшылар бір-біріне беріспей, жанкүйерлерге тартысты ойын үлгісін көрсете білді.

Сайыстардың қорытындысына сай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті атынан бақ сынаған жасампаз жастарымыз елден ерек өнер көрсетіп, университетіміздің намысын қорғай отырып, туымызды аспанда шарықтатты. Нақтырақ айтар болсақ, 69 медальмен, соның ішінде 32 алтын, 21 күміс, 16 қола медальды қанжығаға байлап, 1 орынды иеленді.

Айта кету керек, сайысқа қатысқан барлық команда ойыншылары тәжірибелі, тісқаққан спортшылардан кем түспеді. Мәселен, Ресейден келген Дағыстан мемлекеттік университетінің құрама командасы үздік ойын көрсетіп, 25 медальмен (17 алтын, 3 күміс, 5 қола ) 2 орыннан көрінді.

Ал Астрахан мемлекеттік технологиялық университеті құрамасы 19 медальмен (6 алтын, 9 күміс, 4 қола) 3 орынға шықты.

Айта кетейік, елді өзіне қаратқан, спорттық ойындар салтанат құрған Универсиаданың негізгі мақсаты – әр мемлекеттен келген студенттердің бір-бірімен танысып, араласуы, университет студенттерінің ынтымақтастығын арттыру.

Облыстық олимпиададан бас жүлде

22 Окт 2018 4

5В050119 Шет тілі; екі шет тілі мамандығының 3 курс студенті   Мадлен – Нильда Ерсайнова  қазақ, орыс, ағылшын тілін жетік меңгерген жастардың арасындағы “Тілдарын” облыстық олимпиадасында бас жүлдені жеңіп алып, республикалық олимпиадаға жолдама алды.

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 31

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 30

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 40

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 46

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.