Білектілер мен жүректілер сайысы өз мәресіне жетті

Бір аптаға созылған Каспий маңы елдері университеттері студенттерінің VI Универсиадасы аса ұйымшылдықтың және жоғары дайындықтың нәтижесінде ерекше деңгейде өтті.

Универсиада аясында өткізілген спорттық сайыстарда командалар аса дайындықпен келгендіктерін байқатты. Тәжірибелі бапкерлерден тәлім алған өздеріне сенімді, жігерлі спортшылар бір-біріне беріспей, жанкүйерлерге тартысты ойын үлгісін көрсете білді.

Сайыстардың қорытындысына сай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті атынан бақ сынаған жасампаз жастарымыз елден ерек өнер көрсетіп, университетіміздің намысын қорғай отырып, туымызды аспанда шарықтатты. Нақтырақ айтар болсақ, 69 медальмен, соның ішінде 32 алтын, 21 күміс, 16 қола медальды қанжығаға байлап, 1 орынды иеленді.

Айта кету керек, сайысқа қатысқан барлық команда ойыншылары тәжірибелі, тісқаққан спортшылардан кем түспеді. Мәселен, Ресейден келген Дағыстан мемлекеттік университетінің құрама командасы үздік ойын көрсетіп, 25 медальмен (17 алтын, 3 күміс, 5 қола ) 2 орыннан көрінді.

Ал Астрахан мемлекеттік технологиялық университеті құрамасы 19 медальмен (6 алтын, 9 күміс, 4 қола) 3 орынға шықты.

Айта кетейік, елді өзіне қаратқан, спорттық ойындар салтанат құрған Универсиаданың негізгі мақсаты – әр мемлекеттен келген студенттердің бір-бірімен танысып, араласуы, университет студенттерінің ынтымақтастығын арттыру.

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 7

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.