Білектілер мен жүректілер сайысы өз мәресіне жетті

Бір аптаға созылған Каспий маңы елдері университеттері студенттерінің VI Универсиадасы аса ұйымшылдықтың және жоғары дайындықтың нәтижесінде ерекше деңгейде өтті.

Универсиада аясында өткізілген спорттық сайыстарда командалар аса дайындықпен келгендіктерін байқатты. Тәжірибелі бапкерлерден тәлім алған өздеріне сенімді, жігерлі спортшылар бір-біріне беріспей, жанкүйерлерге тартысты ойын үлгісін көрсете білді.

Сайыстардың қорытындысына сай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті атынан бақ сынаған жасампаз жастарымыз елден ерек өнер көрсетіп, университетіміздің намысын қорғай отырып, туымызды аспанда шарықтатты. Нақтырақ айтар болсақ, 69 медальмен, соның ішінде 32 алтын, 21 күміс, 16 қола медальды қанжығаға байлап, 1 орынды иеленді.

Айта кету керек, сайысқа қатысқан барлық команда ойыншылары тәжірибелі, тісқаққан спортшылардан кем түспеді. Мәселен, Ресейден келген Дағыстан мемлекеттік университетінің құрама командасы үздік ойын көрсетіп, 25 медальмен (17 алтын, 3 күміс, 5 қола ) 2 орыннан көрінді.

Ал Астрахан мемлекеттік технологиялық университеті құрамасы 19 медальмен (6 алтын, 9 күміс, 4 қола) 3 орынға шықты.

Айта кетейік, елді өзіне қаратқан, спорттық ойындар салтанат құрған Универсиаданың негізгі мақсаты – әр мемлекеттен келген студенттердің бір-бірімен танысып, араласуы, университет студенттерінің ынтымақтастығын арттыру.

ҚР Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы университетімізде

20 Фев 2019 16

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Қазақстан Республикасының Қоғамдық даму министрі Дархан Аманұлы Қалетаевтың қатысуымен кездесу өтті.

Х.Табылдиевтың «Атырау облысының тарихы» атты монографиясының тұсауы кесілді

18 Фев 2019 52

Өткен жұмада Ғ.Сланов атындағы Атырау облыстық ғылыми әмбебап кітапханасында "Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанындағы Саясаттанушылар орталығы және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ұйымдастыруымен профессор Хисмет Табылдиевтың  «Атырау облысының тарихы» атты монографиясының тұсаукесеріне арналған ғылыми семинар өтті.

"Жақсылық жолында біргеміз"

15 Фев 2019 44

Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департаментi жанынан  құрылған  "АсУміт" қайырымдылық қоры 9-шы ақпан күні  "Жақсылық жолында біргеміз" атты фудзалдан қайырымдылық шарасын өте жоғары деңгейде өткізді.

Махамбет атындағы сыйлықтың иегері атанды!

13 Фев 2019 56

Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының профессоры Аманкелді Шамғонұлын республикалық Махамбет атындағы сыйлықтың лауреаты атануымен шын жүректен құттықтаймыз.

Ғылыми-сараптамалық топ мәжілісі өтті

13 Фев 2019 67

13 ақпанда біздің университетімізде Қазақстан халқы Ассамблеясы Ғылыми-сарапатамалық тобының мәжілісі өтті. Шараға Ғылыми-сараптамалық топ мүшелері, жастар өкілдері қатысты. Жиында Елбасының «Ұлы Даланың жеті қыры» атты мақаласынан туындайтын міндеттер талқыланды,   Ғылыми-сараптамалық тобының жұмыс жоспары белгіленді.