Білектілер мен жүректілер сайысы өз мәресіне жетті

Бір аптаға созылған Каспий маңы елдері университеттері студенттерінің VI Универсиадасы аса ұйымшылдықтың және жоғары дайындықтың нәтижесінде ерекше деңгейде өтті.

Универсиада аясында өткізілген спорттық сайыстарда командалар аса дайындықпен келгендіктерін байқатты. Тәжірибелі бапкерлерден тәлім алған өздеріне сенімді, жігерлі спортшылар бір-біріне беріспей, жанкүйерлерге тартысты ойын үлгісін көрсете білді.

Сайыстардың қорытындысына сай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті атынан бақ сынаған жасампаз жастарымыз елден ерек өнер көрсетіп, университетіміздің намысын қорғай отырып, туымызды аспанда шарықтатты. Нақтырақ айтар болсақ, 69 медальмен, соның ішінде 32 алтын, 21 күміс, 16 қола медальды қанжығаға байлап, 1 орынды иеленді.

Айта кету керек, сайысқа қатысқан барлық команда ойыншылары тәжірибелі, тісқаққан спортшылардан кем түспеді. Мәселен, Ресейден келген Дағыстан мемлекеттік университетінің құрама командасы үздік ойын көрсетіп, 25 медальмен (17 алтын, 3 күміс, 5 қола ) 2 орыннан көрінді.

Ал Астрахан мемлекеттік технологиялық университеті құрамасы 19 медальмен (6 алтын, 9 күміс, 4 қола) 3 орынға шықты.

Айта кетейік, елді өзіне қаратқан, спорттық ойындар салтанат құрған Универсиаданың негізгі мақсаты – әр мемлекеттен келген студенттердің бір-бірімен танысып, араласуы, университет студенттерінің ынтымақтастығын арттыру.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 5

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 13

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 33

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 108

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 86

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.