Былғары қолғап шеберлері ойынының жеңімпаздары анықталды

Каспий маңы елдері университеттері студенттерінің VI Халықаралық спорттық ойындарының аясында өткізілген былғары қолғап шеберлерінің жарысы аяқталып, жеңімпаздары анықталды.

Ерлер арасында өткізілген жарысқа 50 кг мен 100 кг салмақ арасындағы қатысушылар қатысты. Үш күнге жалғасқан жарыс аяқталып, жеңімпаздары анықталды. Атап айтар болсақ,

52 кг салмақта Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Құрманғазы Мерей,

56 кг салмақта Ш.Есенов атындағы мемлекеттік университеті студенті - Асанов Төлеген,

60 кг салмақта Атырау мемлекеттік университетінің студенті -Ұзақбаев Асылхан,

64 кг салмақта Атырау мемлекеттік университетінің студенті -Қарымсақ Данат,

69 кг салмақта Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Сапенов Қазыбек,

75 кг салмақта Дағыстан мемлекеттік университетінің студенті - Расулов Гамзат,

81 кг салмақта Атырау мемлекеттік университетінің студенті -Тельманов Сұңқар,

91 кг салмақта Атырау мұнай және газ университетінің студенті -Шунгарин Есенаман және Дәуренұлы Айболды жеңіске жетті.

Жеңіске жеткен спортшыларымызды жеңістерімен құттықтаймыз!

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 55

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 87

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 132

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 58

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 81

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.