Волейболдан қыздар арасында жарыс өтті

27 қыркүйекте Каспий маңы елдері университтері студенттерінің VI Халықаралық спорттық ойындары аясында волейболдан қыздар арасында жарыс өтті.

Жарысқа Атырау мұнай және газ университетінің командасы мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы қатысқан болатын. 3 таймға бөлінген ойынның, 1-ші таймында 25:11 есебімен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы алға шығып, 2-ші таймда да 25:11 есебімен жоғары көрсеткіш көрсетті. Және 3-ші таймда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы 25:21 есебімен Атырау мұнай және газ университетінің командасынан алға шықты.

Қыздар арасында волейболдан өткен жарыстың екінші кезеңінде де Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы мен Атырау мұнай және газ университетінің командасы ойнады. 3 таймға бөлінген ойынның, 1-ші таймда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы 25:11 есебімен алға шықты. Ал, 2-ші және 3-ші таймдар да 25:14, 25:12 есептерімен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы Атырау мұнай және газ университетінің командасынан алға шықты.

Жарыс соңында, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің командасы 3:1 есеппен Атырау мұнай және газ университетінің командасынан алға шығып, жеңіске жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 31

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 24

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 32

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 11

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 7

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.