Балуандар сынға түсті шаршы алаңда

Каспий маңы елдері университет студенттерінің VI Халықаралық спорттық ойындарының 1-ші күнінде абсолюттік салмақта қазақ күресінен жарыс өтті. Өткізіліп жатырған жарыстың негізгі мақсаты - қазақ күресін дүниежүзілік студенттер ойыны мен азия ойындарына енгізіп, олимпиада ойындарына қосу.

Жарыс қонақтары дүниежүзілік қазақ күрес федерациясының вице-президенті, ҚР-ның еңбек сіңірген қайраткері Төкеев Серік Адамұлы, Қытай Халық Республикасы Азия құрлығынан арнайы келген, қазақ күрес федерациясының президенті Серік Кененбай мырза қатынасты.

Додаға барлығы 4 университеттен 8 палуан сынға түсті.

Жарыс қорытындысы бойынша, жүлделі 1-ші орынды Х.Досмұхамедұлы атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Амандық Абылай иеленсе, жүлделі 2-ші орынды Дағыстан мемлекеттік университетінің студенті - Магамезов Загит иеленді. Жүлделі 3-ші орынмен Ш.Есенов атындағы мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің студенті - Серік марапатталды.

Жеңімпаздарға универсиада жеңімпаздарына арнайы дайындалған кубок пен арнайы медаль және ақшалай сыйлықтармен марапатталды.

Дүниежүзілік қазақ күрес федерациясының шешімімен Х.Досмұхамедұлы атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Талтенов Абзал Ахатұлына дүниежүзілік қазақ күресіне қосқан үлесі үшін арнайы төсбелгі тағылып, алғыс хатпен марапатталды.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 20

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 26

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 39

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 44

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 68

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.