Балуандар сынға түсті шаршы алаңда

Каспий маңы елдері университет студенттерінің VI Халықаралық спорттық ойындарының 1-ші күнінде абсолюттік салмақта қазақ күресінен жарыс өтті. Өткізіліп жатырған жарыстың негізгі мақсаты - қазақ күресін дүниежүзілік студенттер ойыны мен азия ойындарына енгізіп, олимпиада ойындарына қосу.

Жарыс қонақтары дүниежүзілік қазақ күрес федерациясының вице-президенті, ҚР-ның еңбек сіңірген қайраткері Төкеев Серік Адамұлы, Қытай Халық Республикасы Азия құрлығынан арнайы келген, қазақ күрес федерациясының президенті Серік Кененбай мырза қатынасты.

Додаға барлығы 4 университеттен 8 палуан сынға түсті.

Жарыс қорытындысы бойынша, жүлделі 1-ші орынды Х.Досмұхамедұлы атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Амандық Абылай иеленсе, жүлделі 2-ші орынды Дағыстан мемлекеттік университетінің студенті - Магамезов Загит иеленді. Жүлделі 3-ші орынмен Ш.Есенов атындағы мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің студенті - Серік марапатталды.

Жеңімпаздарға универсиада жеңімпаздарына арнайы дайындалған кубок пен арнайы медаль және ақшалай сыйлықтармен марапатталды.

Дүниежүзілік қазақ күрес федерациясының шешімімен Х.Досмұхамедұлы атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Талтенов Абзал Ахатұлына дүниежүзілік қазақ күресіне қосқан үлесі үшін арнайы төсбелгі тағылып, алғыс хатпен марапатталды.

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 36

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 45

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 34

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 115

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 87

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.