Балуандар сынға түсті шаршы алаңда

Каспий маңы елдері университет студенттерінің VI Халықаралық спорттық ойындарының 1-ші күнінде абсолюттік салмақта қазақ күресінен жарыс өтті. Өткізіліп жатырған жарыстың негізгі мақсаты - қазақ күресін дүниежүзілік студенттер ойыны мен азия ойындарына енгізіп, олимпиада ойындарына қосу.

Жарыс қонақтары дүниежүзілік қазақ күрес федерациясының вице-президенті, ҚР-ның еңбек сіңірген қайраткері Төкеев Серік Адамұлы, Қытай Халық Республикасы Азия құрлығынан арнайы келген, қазақ күрес федерациясының президенті Серік Кененбай мырза қатынасты.

Додаға барлығы 4 университеттен 8 палуан сынға түсті.

Жарыс қорытындысы бойынша, жүлделі 1-ші орынды Х.Досмұхамедұлы атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Амандық Абылай иеленсе, жүлделі 2-ші орынды Дағыстан мемлекеттік университетінің студенті - Магамезов Загит иеленді. Жүлделі 3-ші орынмен Ш.Есенов атындағы мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің студенті - Серік марапатталды.

Жеңімпаздарға универсиада жеңімпаздарына арнайы дайындалған кубок пен арнайы медаль және ақшалай сыйлықтармен марапатталды.

Дүниежүзілік қазақ күрес федерациясының шешімімен Х.Досмұхамедұлы атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Талтенов Абзал Ахатұлына дүниежүзілік қазақ күресіне қосқан үлесі үшін арнайы төсбелгі тағылып, алғыс хатпен марапатталды.

Облыстық олимпиададан бас жүлде

22 Окт 2018 5

5В050119 Шет тілі; екі шет тілі мамандығының 3 курс студенті   Мадлен – Нильда Ерсайнова  қазақ, орыс, ағылшын тілін жетік меңгерген жастардың арасындағы “Тілдарын” облыстық олимпиадасында бас жүлдені жеңіп алып, республикалық олимпиадаға жолдама алды.

Қайсарлық лирикасы

19 Окт 2018 31

Осындай атаумен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті конференц-залында белгілі ақын, "Алаш" әдеби сыйлығының лауреаты Қойшығұл Жылқышиевтің 70 жылдық мерейтойына арналған жиын өтті.

"Табиғатты пайдалану экономикасы" пәнінен қонақ дәрісі өтті

18 Окт 2018 30

2018 жылдың 16 қазанында 5В050600  «Экономика»  мамандығының   4 курс студенттеріне Экономика кафедрасының ұйымдастыруымен «Табиғатты пайдалану экономикасы» пәнінен "Оңтүстік-Батыс мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" ЖШС Атырау филиалының  ғылыми қызметкері, орман шаруашылығы инженері  Тимур Мусинмен "Қазақстанның биологиялық ресурстары, оларды қорғау және тиімді пайдалану мәселелері"  тақырыбында қонақ дәрісі өтті.

Елбасы Жолдауын студенттермен бірге талқылады

18 Окт 2018 41

2018 жылдың 18 қазан айында Инновациялық білім беру факультетінің 3 курс студенттеріне «Педагогика» кафедра-лабораториясының доценті, педагогика ғылымдарының кандидаты Сарсенова Нұрзила Сарсенқызы Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың 2018 жылдың 5 қазан айында «ҚАЗАҚСТАНДЫҚТАРДЫҢ ӘЛ-АУҚАТЫНЫҢ ӨСУІ: ТАБЫС ПЕН ТҰРМЫС САПАСЫН АРТТЫРУ» атты жолдауын талқылады.

Италияндық опера әншісінің шеберлік сағаттары

18 Окт 2018 46

Халықаралық «Шақырылған профессор» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Музыка және өнер» мамандығының студенттері опера өнерінің Отаны Италиядан шақырылған профессордан дәріс алуда.