Балуандар сынға түсті шаршы алаңда

Каспий маңы елдері университет студенттерінің VI Халықаралық спорттық ойындарының 1-ші күнінде абсолюттік салмақта қазақ күресінен жарыс өтті. Өткізіліп жатырған жарыстың негізгі мақсаты - қазақ күресін дүниежүзілік студенттер ойыны мен азия ойындарына енгізіп, олимпиада ойындарына қосу.

Жарыс қонақтары дүниежүзілік қазақ күрес федерациясының вице-президенті, ҚР-ның еңбек сіңірген қайраткері Төкеев Серік Адамұлы, Қытай Халық Республикасы Азия құрлығынан арнайы келген, қазақ күрес федерациясының президенті Серік Кененбай мырза қатынасты.

Додаға барлығы 4 университеттен 8 палуан сынға түсті.

Жарыс қорытындысы бойынша, жүлделі 1-ші орынды Х.Досмұхамедұлы атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенті - Амандық Абылай иеленсе, жүлделі 2-ші орынды Дағыстан мемлекеттік университетінің студенті - Магамезов Загит иеленді. Жүлделі 3-ші орынмен Ш.Есенов атындағы мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің студенті - Серік марапатталды.

Жеңімпаздарға универсиада жеңімпаздарына арнайы дайындалған кубок пен арнайы медаль және ақшалай сыйлықтармен марапатталды.

Дүниежүзілік қазақ күрес федерациясының шешімімен Х.Досмұхамедұлы атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректоры Талтенов Абзал Ахатұлына дүниежүзілік қазақ күресіне қосқан үлесі үшін арнайы төсбелгі тағылып, алғыс хатпен марапатталды.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 1

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 10

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 23

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 40

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 112

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.