Былғары қолғап шеберлері алаңға шықты

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Каспий маңы елдері университеттері студенттерінің VI Халықаралық спорттық ойындарының кезекті ойыны Атырау спорт-мәдени кешенінде жалғасты.

Сайысқа сақадай сай дайындалып келген спортшыларымыз ойын басталған сәттен бастап намысты қолдан бермеуге тырысып бақты. Үлкен үмітпен келген боксшылар бірнеше раундтан соң жеңіс төрінен көрінді. Атап айтқанда: 56 келі салмақта Атырау мемлекеттік университетінің студенті Молдашев Сағындық, 64 келі салмақта Ш.Есенов атындағы мемлекеттік университет студенті Орынбасаров Сұңғат, Атырау мемлекеттік университетінің студенті Али Акидилов, Ш.Есенов атындағы мемлекеттік университет студенті Нұрым Дилшат, 69 келі салмақта Ш.Есенов атындағы мемлекеттік университет студенті Шаршов Султан жеңіске жетті. Спортшыларымызды жеңістерімен құттықтаймыз.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 31

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 24

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 32

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 11

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 7

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.