Ерлер арасында волейболдан жарыс өтті

Каспий маңы елдер университтері студенттерінің арасында ерлер арасында  волейболдан  өткен жарысқа барлығы 4-команда қатынасып, екі мезгілге бөлініп ойнады.

Бірінші ойында Астрахан мемлекеттік университетінің командасы мен Калмыкия университетінің командасы жарысқа түскен болатын. 3 таймға бөлінген ойынның 1-ші таймында 25:11 есебімен Астрахан мемлекеттік университетінің командасы алға шығып, 2-ші таймда да 25:13 есебімен жоғары көрсеткіш көрсетті. Және тағы 3-таймда да Астрахан мемлекеттік университетінің командасы 25:11 есебімен Калмыкия университетінен алға шықты. Жарыс соңында, жалпы есеппен, Астрахан мемлекеттік университеті 3:0 есебімен жеңіске жетті.

Каспий маңы елдері университтері студенттерінің ерлер арасында волейболдан өткен жарысының екінші бөлімінде, Дағыстан мемлекеттік университетінің командасы мен Ш.Есенов атындағы мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы ойнады. 4-таймға бөлінген ойында, 1-ші таймда Дағыстан мемлекеттік университетінің командасы 25:12 есебімен алға шықты. 2-ші таймда 20:25 есебімен Есенов атындағы мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы теңескен болатын. Ал, 3-ші және 4-ші таймда 26:24, 25:16 есептерімен қайтадан Дағыстан мемлекеттік университетінің командасы алға шықты.

Қорытынды есеппен, Дағыстан мемлекеттік университетінің командасы 3:1 есеппен Есенов атындағы мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасынан алға шығып, жеңіске жетті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 7

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 20

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 38

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 111

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 88

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.