Ерлер арасында волейболдан жарыс өтті

Каспий маңы елдер университтері студенттерінің арасында ерлер арасында  волейболдан  өткен жарысқа барлығы 4-команда қатынасып, екі мезгілге бөлініп ойнады.

Бірінші ойында Астрахан мемлекеттік университетінің командасы мен Калмыкия университетінің командасы жарысқа түскен болатын. 3 таймға бөлінген ойынның 1-ші таймында 25:11 есебімен Астрахан мемлекеттік университетінің командасы алға шығып, 2-ші таймда да 25:13 есебімен жоғары көрсеткіш көрсетті. Және тағы 3-таймда да Астрахан мемлекеттік университетінің командасы 25:11 есебімен Калмыкия университетінен алға шықты. Жарыс соңында, жалпы есеппен, Астрахан мемлекеттік университеті 3:0 есебімен жеңіске жетті.

Каспий маңы елдері университтері студенттерінің ерлер арасында волейболдан өткен жарысының екінші бөлімінде, Дағыстан мемлекеттік университетінің командасы мен Ш.Есенов атындағы мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы ойнады. 4-таймға бөлінген ойында, 1-ші таймда Дағыстан мемлекеттік университетінің командасы 25:12 есебімен алға шықты. 2-ші таймда 20:25 есебімен Есенов атындағы мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасы теңескен болатын. Ал, 3-ші және 4-ші таймда 26:24, 25:16 есептерімен қайтадан Дағыстан мемлекеттік университетінің командасы алға шықты.

Қорытынды есеппен, Дағыстан мемлекеттік университетінің командасы 3:1 есеппен Есенов атындағы мемлекеттік технологиялар және инжиниринг университетінің командасынан алға шығып, жеңіске жетті.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 15

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 23

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 38

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 39

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 66

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.