Каспий маңы елдері университеттері студенттерінің VI Халықаралық спорттық ойындары басталды

25 қыркүйекте Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті және Атырау облысының дене шынықтыру және спорт  басқармасымен бірлесіп ұйымдастырып отырған Каспий маңы елдері университеттерінің VI Халықаралық спорттық ойындары салтанатты түрде ашылды.

Шараға қатынасушылар қатарында Каспий маңы аймағының көшбасшы жоғары оқу орындары мен ғылыми-зерттеу орталықтарынан тұратын Ассоциацияның барлық мүшесінің бірінші басшылары қатынасты. Каспий маңы елдерінің университеттерінің VI Халықаралық спорттық ойындарына әр мемлекеттен, атап айтқанда: Иран Ислам Республикасынан – 63, Ресей Федерациясынан – 192, Азербайжан Республикасынан – 15, Ақтау қаласынан – 45, Атырау мұнай және газ университетінен – 126, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен – 126 спортшы студенттері қатынасады.

Салтанатты түрде ашылған Каспий маңы елдері университеттерінің VI Халықаралық спорттық ойындары өзара достық пен әріптестіктің жарасымды жалғасы сияқты. Халықаралық деңгейдегі спорттық шараға Иран, Азербайжан, Ресей, Түркімен және Қазақстан елінен барлығы 700-ден аса студент 10 спорт түрінен атап айтқанда, футбол, баскетбол, шахмат, жеңіл атлетика, каратэ, жүзу, бокс, дзюдо, үстел теннисі ойындарынан сайысқа түсіп, 400 медальдар жиынтығын сарапқа салғалы отыр.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 27

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 22

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 30

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 9

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 6

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.