Мәулен Әшімбаев Атырау облысына іс сапары аясында университет студенттерімен кездесті

«Нұр Отан» партиясы Төрағасының орынбасары Мәулен Әшімбаев, Атырау облысы әкімі Нұрлан Ноғаев, облыс әкім орынбасары Нұрсауле Сайлауова унвиерситет студенттерімен кездесіп, өзекті мәселелер жөнінде пікір алысты.

Университет ректоры Абзал Талтенов іссапар аясында келген облыс басшылары мен партия төрағасына университеттегі ашылып жатырған орталықтарды таныстырды. Жаңа оқу жылына құрылған жоспарларды ортаға сала отырып, қыркүйек айының 24-30 аралығында өтетін Каспий өңірі мемлекеттерінің университеті студенттерінің VI-ші Универсиадасы туралы сөз қозғады.

Мәулен Әшімбаев Елбасының тапсырмаларын қамтамасыз ететін өзекті мәселелерді қозғай отырып, «Партиялық модернизациялаудың нақты жоспары дайын. Бұл реформаның басты мақсаты - Қазақстанның экономикалық, саяси және рухани салаларында модернизациялау бағытын саяси қолдаудың неғұрлым тиімді тетіктерін құру. Біріншіден, біз партиялық кадрлардың бәсекеге қабілеттілігін арттыруымыз қажет. Екіншіден, партия жалпыұлттық күн тәртібін қалыптастыруға қатысты қатысатын қуатты идея жасаушы, стратегиялық күш болуы тиіс», - деді.

«Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалының төрағасы, облыс әкімі Нұрлан Ноғаев партиялық активте сөйлеген сөзінде өңірдегі Елбасының бес әлеуметтік бастамасын іске асырудағы жұмыстар туралы атап өтті.

«Мемлекет басшысы бастама жасаған барлық бағыттар бойынша облыста ауқымды жұмыстар жүргізілуде. «Нұр Отан» партиясы облыстық филиалы Атырау мемлекеттік университетінің базасында IT-орталық құрды. Қысқа мерзімде орталық 113 маман дайындап, оның ішінде облыс және қала мектептерінің 35 оқытушысы бар. Облыс бойынша бағдарламалауды оқытуды жүргізетін барлығы 10 IT-сынып ашылды. Студенттерді жатақханаларда орындармен қамтамасыз етуге назар аударылуда. 2020 жылға дейін біз студенттерді жатақханамен қамтамасыз ету мәселесін толықтай шешетін боламыз»,-деді Нұрлан Ноғаев.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 27

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 22

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.

Әбіш Кекілбаев туралы айшықты ойлар

15 Ноя 2019 30

Қазақстанның Еңбек Ері, Қазақстанның халық жазушысы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік сыйлығының иегері, қазақ әдебиетінің классигі, көрнекті мемлекет және қоғам қайраткері Әбіш Кекілбаев туралы білмейтін қазақ кемде-кем. Бүгін назарларыңызға жазушы туралы «Әбіш Кекілбаев – замана заңғары, сөз зергері» атты республикалық ғылыми-практикалық конференцияда  айтылған орамды ойлар топтамасын ұсынамыз.

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 9

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 6

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.