Оңтүстік Корея елшісі Атырау университетінде

Атырау мемлекеттік университетіне Оңтүстік Кореяның Қазақстандағы Төтенше және Өкілетті елшісі Ким Дэ Сик мырза, консул Ли Хен Чжу xаным мен Даулет Ибраев мырзалар ресми іс сапармен келді.

Елші мырзамен болған кездесуде университетімізде Корея университеттерімен келісімшарт негізінде академиялық ұтқырлық бағдарламасы шеңберінде білім алумен қатар түрлі бағытта бірлескен ғылыми жобалар жасау талқыланды. Оңтүстік Корея тарапынан тіл мамандарын шақыру мен екі шет тілі мамандығы бойынша корей тілін ашу талқыланды. Елші мырзаның тарапынан университетімізде Корей орталығын ашуға, кітаптармен қамтамасыз етуге қолдау көрсететінін атап өтті. Ресми кездесуден соң студенттерге Оңтүстік Кореяның тариxы дамуы туралы ақпаратық танымдық лекция оқыды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 8

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 70

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 61

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 113

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 168

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.