Жерлесіміз жеңіс тұғырында

Тайланд елінде шілденің 22-27 аралығында Муай-Тай спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионаты өткен болатын.

Жарыс барысында Атыраулық спортшылар еншілеріне 1 алтын және 1 қола медаль байлады.

Ел намысын 54 келі салмақта Қазақстанның ең титулды спортшысы, бүкіләлемдік ойындардың жеңімпазы Еламан Саясатов қорғады. Ақтық сында спортшымыз Ресейлік қарсыласын 29:28 есебімен тізе бүктіріп, қанжығасына алтын байлады.

- Ресейлік спортшымен болған финалдық кездесу оңайға түскен жоқ. Себебі қарсыласым танымал әрі тәжірбиелі. Соңғы рет онымен Польша елінде жолығып, жеңіске жеткен болатынмын. Сол себепті ескі қарсыласымды алдын-ала біліп шықтым. Мақсатым – қатысқан барлық жарыстарымда жеңіске жетіп, Қазақстанның атын шығару, - дейді Е.Саясатов.
Сондай-ақ, 63,5 келі салмақта Әбіл Галиев қола жүлдегер атанды. Ол іріктеу кезеңінде польшалық Оскар Сигертті жықса, жартылай финалда Беларусь спортшысына есе жіберді.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 62

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 80

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 85

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 74

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124