Университет курсанттары әскери ант қабылдады

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.

Әскери кафедра оқуының толық курсынан өткен алғашқы 95 курсант «Мен өз Отанымның, тәуелсіз Қазақстанның мемлекеттік мүдделерінің ержүрек әрі батыл қорғаушысы болуға ант етемін!» деп ант берді.

Салтанатты шара Жеңіс саябағында студенттердің ата-аналары және оқу орнының профессор-оқытушылар құрамының қатысуымен болды.

Алғашқы құттықтау сөз университеттің ғылыми істер жөніндегі проректоры Саламат Идрисовке беріліп: «Құрметті түлектер, сіздерді әскери ант қабылдау мерекелеріңізбен құттықтаймын. Сіздер біздің университет тарихындағы алғашқы курсант түлектерсіздер. Қабылдаған анттарыңызға берік болып, болашақта адал қызмет етуге тілектеспін» - деді.

Шара барысында Атырау облысы бойынша Қорғаныс істері жөніндегі Департамент бастығының орынбасары полковник Балтаев Андрей Анатольевич, Ұлттық ұлан 5546 әскери бөлім командирінің тәрбие және әлеуметтік-құқық жұмыстары жөніндегі орынбасары майор Мұратаев Қазбек, Тәжік-Ауған соғысы ардагерлері қоғамының Атырау облысы бойынша филиалы төрағасы Қадырқұлов Қанат, студент анасы Исмағұлова Ақмарал және ант қабылдаған студенттер тарапынын Е.Зинеденов, Ә.Силықова құттықтау сөздерін сөйледі.

«Қадірменді салтанатты жиынға қатысушылар! Біз Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының курсанттары өз Отанымызға адал қызмет үшін ант еттік. Өйткені біз болашақ жас ұрпақты тәрбиелетін курсанттармыз. Осындай асыл қасиеттерімізді бойға дарытып, барлығын үйреткен офицер ұстаздарымызға алғысымыз шексіз. Қазақстаның болашығы біздер, сондықтан боашағымызды жарқын етуге ант етеміз» - дейді курсант Еркебұлан Зинеденов.

Әскери қызметтің қыр-сырына қаныққан кафедра түлектері сапта жүру тәртібін көрсетті.

Мерекелік шара соңы ҚР Ұлттық ұлан 5546 әскери бөлімі  оркестрінің орындауында концертпен жалғасын тапты.

Алтынай СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ,

Суретті түсірген: Құдияр ДАНИЯРОВ

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 1

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 1

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.

Оқытушылар кәсіби біліктілігін арттырды

15 Ноя 2019 3

Нұрсұлтан Назарбаевтың 2017 жылы 12 сәуірдегі «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында «ХХІ ғасырдағы ұлттық сана туралы» және «Таяу жылдардағы міндеттер» арқылы болашаққа қадам басудағы бірнеше сатыларды қамтитын рухани құндылықтарымызға байланысты мәселелер Елбасының көзқарасы ретінде сараланған.

ТШО IT Департаментімен кездесу өтті

14 Ноя 2019 20

13 қарашада ТШО-ның IT департаменті El-Mogazi Raddi менеджері бастаған Бағдарламалық инженерия кафедрасының студенттеріне 9 IT бағыты яғни деректер ғылымы (Data science), бизнес-аналитика, киберқауіпсіздік, мәліметтерді басқару, бұлтты есептеулер, Agile, нақты уақыт режиміндегі деректерді визуализациялау және цифрландыруы бойынша кездесу өткізді. Бұл іс-шара университеттің 70-жылдығын атап өту аясында бағдарламалық инженерия кафедрасында жоспарланған болатын.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТА - ТЕҢГЕ КҮНІ

14 Ноя 2019 18

Қазақ елі үшін мән-маңызы жағынан беделі жоғары тұрған бір күн бар.