Ғылыми жобаларды гранттық қаржыландыру конкурсы

11 шілде күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР Білім және Ғылым министрлігі Ғылым комитеті жанындағы Ғылым қоры өкілдерімен кездесу өтті.

Кездесудің модераторы, Ғылым қорының жобалар координаторы Әлібек Хамидуллин «Ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру» жобасы негізінде ғылыми жобаларға ынталы серіктестерге гранттық қаржыландыру ережелері бойынша түсінік жұмыстарын жүргізді. Шараға қатысқан Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы, Атырау мұнай және газ университеті мен Атырау инженерлік-гуманитарлық институтының ғалымдары және сонымен қатар озық технологияларды өндіріске енгізуге ынталы өнеркәсіп орындары мен бизнес өкілдері конкурс бойынша грант беру шарттарымен танысты.

Айта кету керек, аталмыш конкурс бойынша өтінімдерді қабылдау мерзімі – 2018 жылдың 18 маусымынан 1 тамыздың 18:00 сағаты аралығында www.e-cloud.asia сайтындағы электронды өтінімдерді қабылдау жүйесі арқылы қабылданады. Сонымен қатар, грант сомасы 300 млн. теңгеге дейін болса, сол жобаны іске асыру 3 жылға дейінгі аралықты қамтиды. Қандай да бір сұрақтар туындаған жағдайда +7 (7172) 768 578, 266 359 телефондары арқылы жауап ала аласыздар.

Малика ТАКЕЖАНОВА,

медиа-қызмет орталығының тілшісі.

Суретті түсірген Құдияр ДАНИЯРОВ

Ерлан ерледі

12 Ноя 2019 5

Таяуда Ақтау қаласында  Yessenov University ұйымдастыруымен Жастар жылы аясында Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған «Университет – ой-пікірлер аймағы» Yessenov Forum өтті.  Аталмыш шараға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен тарих мамандығының 4-курс студенті Баймағамбетов Ерлан қатысып, осы форум аясында өткен ғылыми-тәжірибелік конференцияда «Рухани жаңғыру бағдарламасы – тапсырмаларды шешуге арналған жаңа бағыт» секциясы бойынша жүлделі І орынды иеленді.

Сүндет Байғожин шеберлігімен бөлісті

12 Ноя 2019 10

9-шы қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Құрмет орденінің иегері, Астана Опера тетарының жетекші әншісі Сүндет Байғожин Музыка және өнер кафедрасының студенттері мен вокал оқытушыларына арналған шеберлік сыныбын өткізді.

Студенттер өнер қайраткерлерімен кездесті

11 Ноя 2019 46

Қарашаның 9 жұлдызында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Музыка және өнер кафедрасында екі бірдей өнер қайраткерімен кездесу өтті.

Спартакиада басталды

11 Ноя 2019 26

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасындағы факультетаралық спартакиада басталды.

Қаржы және есеп кафедрасындағы елеулі жетістіктер

7 Ноя 2019 30

Ғылым - уақыт пен кеңістікте бар, зерттеуге болатын шынайы нақты нәрселердің заңдары мен қағидаларын, тәртібі мен құрылымын объективті түсіндіретін, эксперимент пен бақылауға негізделіп, жүйелі түсінік қалыптастыратын таным саласы.  «Білім – бақтың жібермейтін қазығы», – депті Мұхтар Әуезов.