Түлектер түлеп ұшты

Бүгін 30 маусымда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен кезекті рет түлектер түлеп ұшты, диплом алып үлкен өмірге қадам басты.

2017-2018 оқу жылында Атырау мемлекеттік университеті жалпы саны 1727 түлегін шығарып салды. Оның ішінде 186 магистрант, бакалавр бойынша күндізгі бөлімді 643 студент, кешкі бөлімді 784 студент, сырттай бөлімді 114 студент тəмамдап отыр.
Салтанатты кеште алғашқы болып құттықтау сөз сөйлеген университет ректоры, х.ғ.д., профессор Абзал Талтенов түлектердің ата-аналарына алғыс айтып, үлкен өмірлеріне ақ жол мен сəтті сапар тіледі. Кештің құрметті қонақтары Қазақстан Жазушылар Одағының мүшесі, "Шалқар" радиосының директоры Қалқаман Сарин жəне қазақ эстрадасының жарық жұлдыздары Бейбіт Қорған мен Бейбіт Кушкалиев болды.
Халықаралық ашықтықты қамтамасыз етуге және объективті академиялық және біліктіліктің кәсібилігін мойындату үшін, сондай-ақ, академиялық ұтқырлық және білім беру бағдарламаларының салыстырмалылығын дамыту мақсатымен Еуропалық комиссия, Еуропа Кеңесі және ЮНЕСКО білім беру құжатына қосымша құжат әзірледі. Бұл құжат Diploma Supplement – Еуропалық үлгідегі дипломға қосымша атауын алды.
Еуропалық үлгідегі диплом қосымшасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетін биылғы оқу жылында бітірген күндізгі оқу нысанының 643 студентіне және 186 магистрантына университет тарихында алғаш рет табысталды.

Облыстық көркемсөз байқауының жеңімпаздары анықталды

14 Фев 2020 96

Ұлы ақын, ағартушы, қазақ жазба әдебиетінің  негізін қалаушы, философ, композитор, аудармашы қазақ қоғамының реформаторы Абай Құнанбайұлы алты алаштың, иісі қазақтың мақтанышы.

«Мемлекеттік қызмет мектебі» өз жұмысын жалғастыруда

14 Фев 2020 10

Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Атырау облысы бойынша департаментінің басшылығымен «Мемлекеттік қызмет мектебі» жас көшбасшыларды оқыту, мемлекеттік қызметке дарынды, талантты болашақ мамандарды тарту және мемлекеттік мекемелерде тағылымдамадан өткізу мақсатымен оқытуды бастап кетті.

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында жаңа оқулықтармен таныстыру шарасы өтті

13 Фев 2020 49

Бүгін әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушылары Ө.Қ.Бекежан мен Р.Б.Ертелееваның ұйымдастыруымен «инновациялық білім беру» және «физика, математика және ақпараттық технологиялар» факультетінің 1 курс студенттеріне «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 100 жаңа кітап бойынша «философия» пәніне арналған оқулықтармен таныстыру шарасы өтті.

«ҚАЗАҚТЫҢ АБЫЗ АДАМЫ» әдеби кеш өтті

12 Фев 2020 39

Ұлыларымызды ұлықтап, даналарымызды төрге оздыру – халқымыздың мерейін үстем ететін игілікті дәстүр.

Президент Қазақстандағы Волонтерлар қозғалысының құрметті елшісі атанды

12 Фев 2020 12

Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев Қазақстандағы Волонтерлар қозғалысының құрметті елшісі атанды.