Түлектер түлеп ұшты

Бүгін 30 маусымда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен кезекті рет түлектер түлеп ұшты, диплом алып үлкен өмірге қадам басты.

2017-2018 оқу жылында Атырау мемлекеттік университеті жалпы саны 1727 түлегін шығарып салды. Оның ішінде 186 магистрант, бакалавр бойынша күндізгі бөлімді 643 студент, кешкі бөлімді 784 студент, сырттай бөлімді 114 студент тəмамдап отыр.
Салтанатты кеште алғашқы болып құттықтау сөз сөйлеген университет ректоры, х.ғ.д., профессор Абзал Талтенов түлектердің ата-аналарына алғыс айтып, үлкен өмірлеріне ақ жол мен сəтті сапар тіледі. Кештің құрметті қонақтары Қазақстан Жазушылар Одағының мүшесі, "Шалқар" радиосының директоры Қалқаман Сарин жəне қазақ эстрадасының жарық жұлдыздары Бейбіт Қорған мен Бейбіт Кушкалиев болды.
Халықаралық ашықтықты қамтамасыз етуге және объективті академиялық және біліктіліктің кәсібилігін мойындату үшін, сондай-ақ, академиялық ұтқырлық және білім беру бағдарламаларының салыстырмалылығын дамыту мақсатымен Еуропалық комиссия, Еуропа Кеңесі және ЮНЕСКО білім беру құжатына қосымша құжат әзірледі. Бұл құжат Diploma Supplement – Еуропалық үлгідегі дипломға қосымша атауын алды.
Еуропалық үлгідегі диплом қосымшасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетін биылғы оқу жылында бітірген күндізгі оқу нысанының 643 студентіне және 186 магистрантына университет тарихында алғаш рет табысталды.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 12

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 11

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 40

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.

Жаңашыл оқытушы

20 Ноя 2019 25

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті «Бейнелеу өнер  және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр Эльмира Жұмабаева әрқашан ізденгіштігімен, жаңа форматтағы сабақтар өткізуімен студенттер алдында беделге ие болған ұстаз.

Ирак Қасымұлымен кездесу өтті

20 Ноя 2019 44

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа -70 тұлғамен кездесу» аясында  ҚР Еңбек сіңірген заңгері, «Құрмет» орденінің иегері Елекеев Ирак Қасымұлымен кездесу  өтті. Кездесуге университетіміздің профессор-оқытушылары мен құқықтану мамандығында білім алушы студенттер қатысты.