Түлектер түлеп ұшты

Бүгін 30 маусымда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен кезекті рет түлектер түлеп ұшты, диплом алып үлкен өмірге қадам басты.

2017-2018 оқу жылында Атырау мемлекеттік университеті жалпы саны 1727 түлегін шығарып салды. Оның ішінде 186 магистрант, бакалавр бойынша күндізгі бөлімді 643 студент, кешкі бөлімді 784 студент, сырттай бөлімді 114 студент тəмамдап отыр.
Салтанатты кеште алғашқы болып құттықтау сөз сөйлеген университет ректоры, х.ғ.д., профессор Абзал Талтенов түлектердің ата-аналарына алғыс айтып, үлкен өмірлеріне ақ жол мен сəтті сапар тіледі. Кештің құрметті қонақтары Қазақстан Жазушылар Одағының мүшесі, "Шалқар" радиосының директоры Қалқаман Сарин жəне қазақ эстрадасының жарық жұлдыздары Бейбіт Қорған мен Бейбіт Кушкалиев болды.
Халықаралық ашықтықты қамтамасыз етуге және объективті академиялық және біліктіліктің кәсібилігін мойындату үшін, сондай-ақ, академиялық ұтқырлық және білім беру бағдарламаларының салыстырмалылығын дамыту мақсатымен Еуропалық комиссия, Еуропа Кеңесі және ЮНЕСКО білім беру құжатына қосымша құжат әзірледі. Бұл құжат Diploma Supplement – Еуропалық үлгідегі дипломға қосымша атауын алды.
Еуропалық үлгідегі диплом қосымшасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетін биылғы оқу жылында бітірген күндізгі оқу нысанының 643 студентіне және 186 магистрантына университет тарихында алғаш рет табысталды.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 7

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 20

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 38

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 111

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 88

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.