Түлектер түлеп ұшты

Бүгін 30 маусымда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен кезекті рет түлектер түлеп ұшты, диплом алып үлкен өмірге қадам басты.

2017-2018 оқу жылында Атырау мемлекеттік университеті жалпы саны 1727 түлегін шығарып салды. Оның ішінде 186 магистрант, бакалавр бойынша күндізгі бөлімді 643 студент, кешкі бөлімді 784 студент, сырттай бөлімді 114 студент тəмамдап отыр.
Салтанатты кеште алғашқы болып құттықтау сөз сөйлеген университет ректоры, х.ғ.д., профессор Абзал Талтенов түлектердің ата-аналарына алғыс айтып, үлкен өмірлеріне ақ жол мен сəтті сапар тіледі. Кештің құрметті қонақтары Қазақстан Жазушылар Одағының мүшесі, "Шалқар" радиосының директоры Қалқаман Сарин жəне қазақ эстрадасының жарық жұлдыздары Бейбіт Қорған мен Бейбіт Кушкалиев болды.
Халықаралық ашықтықты қамтамасыз етуге және объективті академиялық және біліктіліктің кәсібилігін мойындату үшін, сондай-ақ, академиялық ұтқырлық және білім беру бағдарламаларының салыстырмалылығын дамыту мақсатымен Еуропалық комиссия, Еуропа Кеңесі және ЮНЕСКО білім беру құжатына қосымша құжат әзірледі. Бұл құжат Diploma Supplement – Еуропалық үлгідегі дипломға қосымша атауын алды.
Еуропалық үлгідегі диплом қосымшасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетін биылғы оқу жылында бітірген күндізгі оқу нысанының 643 студентіне және 186 магистрантына университет тарихында алғаш рет табысталды.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 67

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 82

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 87

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 126