«Төртінші индустриялық революция» атты кітабы талқыланды

Физика-математика және ақпараттық технологиялар факультетінде «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның жалғасы ретінде информатика және бағдарламалық инженерия кафедрасы оқытушыларының қатысумен Клаус Шваб «Төртінші индустриялық революция» атты оқулығы талқыланды.

Шара барысында физика-математика ғылымдарының кандидаты Ғ.Салтанова, бағдарламалық инженерия кафедрасының меңгерушісі, техника ғылымдарының кандидаты Ж.Ғаббасова мен университет оқытушылары А.Кубашева, Қ.Бағытова, А.Майлыбаева, М.Құрмансейіт, Э.Эльдарова, Б.Тұрсынова жалпы оқулық туралы оның құндылығы мен ерекшеліктері жөнінде өз пікірлерімен бөлісті.

Бұл кітап адамзаттың ортақ болашағы үшін алаңдайтын және революциялық технологияларды қоғам тіршілігіне икемдеуге ниетті жасампаз ортаға арналған.Тұтастай алғанда, бұл кітап қазіргі заманғы оқырман үшін, білім қуған жастар үшін өте пайдалы.

Сонымен қатар информатика кафедрасының меңгерушісі Ж.Қабылхамит (Information and Communication Technologies // Информационно-коммуникационные технологии Учебник: в 2-х частях, Часть1., Часть 2) оқулығын оқу бағдарламасында қажеттілігі туралы айтты.

Ғылыми кітапхана қорына келіп түскен «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы он жеті кітапты насихаттауда көрме ұйымдастырылды.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

29 Май 2020 9

Құттықтау сазды бағдарламасының осы аптадағы шығарылымы 25 - 31 мамыр аралыгындағы дүниеге келген әріптестерімізді құттықтауға арналды.

«ӨТКЕНДІ ЕСТЕ САҚТАЙМЫЗ» атты эссе байқауы өтті

29 Май 2020 40

ХХ ғасырдағы саяси қуғын-сүргін - мыңдаған жазықсыз адамдардың қаны мен көз жасына суарылған тарихымыздың шерлі беттерінің бірі екендігі шындық.

«Ұлы даланың ұлы ақыны - Абай!»

28 Май 2020 36

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ халқының ұлы ақыны, ағартушысы Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойына арналған тәрбиелік шара онлайн түрде өтті.

Жаңа ахуал білім және ғылым жүйесін түбегейлі реформалауды талап етеді

28 Май 2020 48

Ұлттық қоғамдық сенім кеңесінің үшінші отырысы пандемияға байланысты онлайн-форматта өтті. Мемлекет басшысы Қасым-Жомарт Тоқаев төрағалық еткен жиында адам капиталын дамыту, білім беру, денсаулық сақтау мәселелері талқыланды.