Жаңа оқулық - жақсы тарту

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның үшінші күнінде экономика саласы бойынша оқулықтар талқыланды.

Шараға қаржы және есеп, экономика, менеджмент кафедраларының оқытушылары қатынасты.

Н.Грегори Мэнкью, Марк П. Тейлор «Экономикс», 4-Халықаралық басылым оқулығы бойынша қаржы және есеп кафедрасының меңгерушісі Э.Адиетова, Дональд Ф. Куратко «Кәсіпкерлік: теория, процесс, практика»,

10-басылым кітабы бойынша магистр, аға оқытушы А.Мукашева, Рики У. Гриффин «Менеджмент» 12 басылым оқулығы бойынша магистр, аға оқытушы Р.Жолымбаева жалпы оқулық туралы оның ерекшеліктері мен құндылығы туралы қысқаша мағлұматтар берді.

Экономика және құқық факультетінің деканы Қ.Утепкалиева, экономика кафедрасының меңгерушісі Р.Сабирова, аға оқытушы Ж.Хамидуллиналар оқулықтар туралы өзіндік тұжырымдармен бөлісті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 29

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 12

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 38

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 38

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.