Тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

Бұл шараның негізгі мақсаты - мұғалімдердің кәсіби өсуіне қолдау көрсету және іс-әрекетті зерттеу туралы түсінік берумен қатар, педагогтарды іс-әрекеттерді зерттеуге сәйкес келетін педагогикалық тәсілдермен таныстыру, бір-бірімен тәжірибе алмасу. Форумның пленарлық мәжілісінде алғашқылардың бірі болып Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ректорының кеңесшісі Жайлы Өмірбекова, оқу ісі жөніндегі проректор Гүлжан Жарасова мен Атырау қаласы педагогикалық шеберлік орталығының директоры Аида Нуржанова сөз сөйледі. Қатысушылар 5 секция мәжілістеріне бөлінді:

1 секция «Іс әрекетті зерттеуге арналған проблеманы қалай анықтауға болады?»

2 секция «Іс-тәжірибеге өзгерістер нәтиже беріп жатырғанын қалай анықтауға болады?»

3 секция «Сабақты зерттеу үдерісі қалай жүзеге асырылады?»

4 секция «Зерттеу қорытындысы қалай талданады?»

5 секция «Зерттеу қорытындысы келешек жоспарды өзгертуге қалай әсер етеді?»

Педагогтардың аймақтың форумының қорытындысы бойынша мұғалімдер сабақты зерттеуге арналған тақырыпты таңдауды негіздеуді, дерек жинау әдістерін түсінді, тәжірибеде пайдалануды үйренді. Онымен қоса, деректерді талдау, қорытындылау және оқытудағы келешек өзгерістерді жоспарлау туралы тәжірибе жетілдірді.

Жастар жылындағы жаңа талпыныс

22 Апр 2019 23

22-26 сәуір аралығында Х.Досмұхамедов атындағы АтМУ өзін-өзі басқару ұйымының апталығы басталды.

«Толеранттылық: ерекше білімді қажет ететін балалармен қатынас» тақырыбында тәжірибе алмасты

21 Апр 2019 43

18 сәуірде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Инновациялық білім беру факультеті, Психология және арнайы білім беру кафедрасының ұстаздарымен және 3 курс Дефектология мамандығының студенттерімен «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында, университеттің 70 жылдығына арналған іс-шаралар жоспары негізінде«Толеранттылық: ерекше білімді қажет ететін балалармен қатынас» тақырыбында тәжірибе алмасу үшін семинар ұйымдастырылды.

«Тұлғалар аллеясы» салтанатты түрде ашылды

19 Апр 2019 80

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасы Н.Ә.Назарбаевтың «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласы аясында еліміздің дамуына үлес қосып, білім, ғылым, мәдениет және өнер саласында айрықша із қалдырған Атырау өңірінің біртуар азаматтарына арналған «Тұлғалар аллеясының» салтанатты ашылу рәсімі өтті.

18 Апр 2019 50

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 89

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.