Тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

Бұл шараның негізгі мақсаты - мұғалімдердің кәсіби өсуіне қолдау көрсету және іс-әрекетті зерттеу туралы түсінік берумен қатар, педагогтарды іс-әрекеттерді зерттеуге сәйкес келетін педагогикалық тәсілдермен таныстыру, бір-бірімен тәжірибе алмасу. Форумның пленарлық мәжілісінде алғашқылардың бірі болып Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ректорының кеңесшісі Жайлы Өмірбекова, оқу ісі жөніндегі проректор Гүлжан Жарасова мен Атырау қаласы педагогикалық шеберлік орталығының директоры Аида Нуржанова сөз сөйледі. Қатысушылар 5 секция мәжілістеріне бөлінді:

1 секция «Іс әрекетті зерттеуге арналған проблеманы қалай анықтауға болады?»

2 секция «Іс-тәжірибеге өзгерістер нәтиже беріп жатырғанын қалай анықтауға болады?»

3 секция «Сабақты зерттеу үдерісі қалай жүзеге асырылады?»

4 секция «Зерттеу қорытындысы қалай талданады?»

5 секция «Зерттеу қорытындысы келешек жоспарды өзгертуге қалай әсер етеді?»

Педагогтардың аймақтың форумының қорытындысы бойынша мұғалімдер сабақты зерттеуге арналған тақырыпты таңдауды негіздеуді, дерек жинау әдістерін түсінді, тәжірибеде пайдалануды үйренді. Онымен қоса, деректерді талдау, қорытындылау және оқытудағы келешек өзгерістерді жоспарлау туралы тәжірибе жетілдірді.

«Тәңірге хат» жазған Асан ақын

21 Фев 2020 5

«Atyrau» газетінің бүгінгі санына Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің ректорының баспасөз хатшысы, ақын, журналист Асантемір Қаршығаұлының «Тәңірге хат» атты туындысының таныстырылымы насихатталған мақала жарық көрді.

«Nur Otan» партиясы Атырау қалалық филиалы төрағасы Атырау университетіндегі бастауыш партия ұйымы жұмысымен танысты

21 Фев 2020 19

Кеше «Nur Otan» партиясының Атырау қалалық филиалының төрағасы болып сайланған Бейбіт Мырзағалиев Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болып, «Бірлік» бастауыш партия ұйымының жұмысымен танысып, жастармен кездесті.

Қабылдау комиссиясы өз жұмысын жалғастыруда

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 20 ақпан күні Х.Досмқхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің қабылдау коммиссия мүшелері Индербор ауданы мәдениет үйінде биылгы мектеп бітіруші түлектер,ата -аналар және ұстаздар қауымымен университетіміздің профессор -оқытушылар құрамы кездесу өткізіп оқушыларға кәсіби бағдар жұмысын жүргізді.

Ерікті болу - ерлік

21 Фев 2020 8

Өз еркімен қоғамға пайдасын тигізуді көздейтін еріктілердің қатары жыл санап артып келеді. Бүгінде әлем халқының 970 миллионы волонтер болса, оның ішінде әрбір сегізінші қазақстандық еріктілер қатарын толықтыруда.

ҚҰТТЫҚТАЙМЫЗ!

21 Фев 2020 3

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Абу Аманжан 52 келі және Жұмабай Парасат 62 келі салмақ дәрежесінде, Минск қаласында Беларуссия елі Президентінің жүлдесіне арналған самбо және жауынгерлік самбо күресінен халықаралық "А" санатты турнирінде ЧЕМПИОН атанса, жауынгерлік самбодан 57 келі салмақта Тусупов Серікжан күміс жүлдені еншіледі.