Тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

Бұл шараның негізгі мақсаты - мұғалімдердің кәсіби өсуіне қолдау көрсету және іс-әрекетті зерттеу туралы түсінік берумен қатар, педагогтарды іс-әрекеттерді зерттеуге сәйкес келетін педагогикалық тәсілдермен таныстыру, бір-бірімен тәжірибе алмасу. Форумның пленарлық мәжілісінде алғашқылардың бірі болып Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ректорының кеңесшісі Жайлы Өмірбекова, оқу ісі жөніндегі проректор Гүлжан Жарасова мен Атырау қаласы педагогикалық шеберлік орталығының директоры Аида Нуржанова сөз сөйледі. Қатысушылар 5 секция мәжілістеріне бөлінді:

1 секция «Іс әрекетті зерттеуге арналған проблеманы қалай анықтауға болады?»

2 секция «Іс-тәжірибеге өзгерістер нәтиже беріп жатырғанын қалай анықтауға болады?»

3 секция «Сабақты зерттеу үдерісі қалай жүзеге асырылады?»

4 секция «Зерттеу қорытындысы қалай талданады?»

5 секция «Зерттеу қорытындысы келешек жоспарды өзгертуге қалай әсер етеді?»

Педагогтардың аймақтың форумының қорытындысы бойынша мұғалімдер сабақты зерттеуге арналған тақырыпты таңдауды негіздеуді, дерек жинау әдістерін түсінді, тәжірибеде пайдалануды үйренді. Онымен қоса, деректерді талдау, қорытындылау және оқытудағы келешек өзгерістерді жоспарлау туралы тәжірибе жетілдірді.

Жалпыхалықтық диктант

14 Ноя 2018 21

Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 ақпандағы №637 Жарлығына және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 наурызындағы № 27 өкімімен бекітілген «Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына 2025 жылға дейін кезең-кезеңімен көшіру жөніндегі іс-шаралар жоспарына» сәйкес Халел Досмұхамедов атындағы Атырау Мемлекеттік университетінде 14 қараша 2018 жылы жалпыхалықтық диктант өткізілді.

Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев университетімізде

12 Ноя 2018 39

Бүгін 12 қараша күні Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев Амангелдіұлы Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды.

9 Ноя 2018 57

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТАҒА 25 ЖЫЛ

9 Ноя 2018 119

Ұлттық валюта – еліміздің даму көзі, әлемдік деңгейге теңелудің алғашқы факторларының бірі. Ол барлық уақытта тәуелсіздігімізді қамтамасыз етеді.

Тілдік емес мамандықтардың студенттеріне музыкалық шайқас

5 Ноя 2018 15

2018 жылдың 5 қарашасында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде тілдік емес мамандықтардың студенттеріне музыкалық шайқас өткізілді.