Тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

Бұл шараның негізгі мақсаты - мұғалімдердің кәсіби өсуіне қолдау көрсету және іс-әрекетті зерттеу туралы түсінік берумен қатар, педагогтарды іс-әрекеттерді зерттеуге сәйкес келетін педагогикалық тәсілдермен таныстыру, бір-бірімен тәжірибе алмасу. Форумның пленарлық мәжілісінде алғашқылардың бірі болып Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті ректорының кеңесшісі Жайлы Өмірбекова, оқу ісі жөніндегі проректор Гүлжан Жарасова мен Атырау қаласы педагогикалық шеберлік орталығының директоры Аида Нуржанова сөз сөйледі. Қатысушылар 5 секция мәжілістеріне бөлінді:

1 секция «Іс әрекетті зерттеуге арналған проблеманы қалай анықтауға болады?»

2 секция «Іс-тәжірибеге өзгерістер нәтиже беріп жатырғанын қалай анықтауға болады?»

3 секция «Сабақты зерттеу үдерісі қалай жүзеге асырылады?»

4 секция «Зерттеу қорытындысы қалай талданады?»

5 секция «Зерттеу қорытындысы келешек жоспарды өзгертуге қалай әсер етеді?»

Педагогтардың аймақтың форумының қорытындысы бойынша мұғалімдер сабақты зерттеуге арналған тақырыпты таңдауды негіздеуді, дерек жинау әдістерін түсінді, тәжірибеде пайдалануды үйренді. Онымен қоса, деректерді талдау, қорытындылау және оқытудағы келешек өзгерістерді жоспарлау туралы тәжірибе жетілдірді.

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 1

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 1

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.

Оқытушылар кәсіби біліктілігін арттырды

15 Ноя 2019 3

Нұрсұлтан Назарбаевтың 2017 жылы 12 сәуірдегі «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында «ХХІ ғасырдағы ұлттық сана туралы» және «Таяу жылдардағы міндеттер» арқылы болашаққа қадам басудағы бірнеше сатыларды қамтитын рухани құндылықтарымызға байланысты мәселелер Елбасының көзқарасы ретінде сараланған.

ТШО IT Департаментімен кездесу өтті

14 Ноя 2019 20

13 қарашада ТШО-ның IT департаменті El-Mogazi Raddi менеджері бастаған Бағдарламалық инженерия кафедрасының студенттеріне 9 IT бағыты яғни деректер ғылымы (Data science), бизнес-аналитика, киберқауіпсіздік, мәліметтерді басқару, бұлтты есептеулер, Agile, нақты уақыт режиміндегі деректерді визуализациялау және цифрландыруы бойынша кездесу өткізді. Бұл іс-шара университеттің 70-жылдығын атап өту аясында бағдарламалық инженерия кафедрасында жоспарланған болатын.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТА - ТЕҢГЕ КҮНІ

14 Ноя 2019 18

Қазақ елі үшін мән-маңызы жағынан беделі жоғары тұрған бір күн бар.