«100 жаңа оқулық» жобасы аясындағы алғашқы аудармалар талқыланды

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 академиялық жинақты  талқылауға арналған жиын өтті.

Профессор-оқытушылар бас қосқан отырыс барысында гуманитарлық бағыт, яғни қазақ және ағылшын тіл білімі ғылымы салаларының өзекті мәселелеріне арналған «Тіл біліміне кіріспе», «Тіл және мәдениетаралық коммуникация» атты аударма еңбектері талқыланды.

Мемлекеттік деңгейде Елбасы Н.Ә.Назарбаев қолдауына ие болған бұл ауқымды жобаны талқылау кеңесін университеттің оқу ісі жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының докторы Гүлжан Сағидоллақызы ашып, жүргізіп отырды.

Жиын барысында қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының меңгерушісі А.Елеуова, университет профессоры Қ.Жүсіп, филология ғылымдарының кандидаттары С.Аташев, Ж.Мұхамбетов, сондай-ақ Г.Сабирова еңбек туралы өз пікірлерімен бөлісті.

Аударма ісі және шетел тілі кафедрасы меңгерушісі А.Хайыржанова және шетел тілін оқыту әдістемесі кафедрасының доценті А.Капакова, аға оқытушы А.Куджановтар қатысып, өзіндік тұжырымдарымен бөлісті.

12 тараудан бұл тұратын «Тіл біліміне кіріспе» еңбегінде тіл ғылымы, фонетика, грамматика, морфология, синтаксис, тіл және адамның миы сынды тіл ғылымы мәселелері қарастырылады.Ал, ағылшын тіл білімінің ғылыми-теориялық мәселесін зерделейтін «Тіл және мәдениетаралық коммуникация» жинағында тұлғаралық қарым-қатынас мәселелеріне негіз болатын тілдік әдіснамалар қозғалады.

Профессор-оқытушылар академиялық жинақтың заманауи өзектілігіне тоқталып, ғылыми айналымға қажеттілігі туралы ұсыныстарын айты.

Ирак Қасымұлымен кездесу өтті

20 Ноя 2019 4

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа -70 тұлғамен кездесу» аясында  ҚР Еңбек сіңірген заңгері, «Құрмет» орденінің иегері Елекеев Ирак Қасымұлымен кездесу  өтті. Кездесуге университетіміздің профессор-оқытушылары мен құқықтану мамандығында білім алушы студенттер қатысты.

«Студенттік өмір-қызықты көңіл»

19 Ноя 2019 15

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 17-қараша студенттер күніне орай  көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен «Студенттік өмір-қызықты көңіл» атты мерекелік шара өтті.

Жазушы Ақжанов Жан Мұхарабұлымен кездесу өтті

18 Ноя 2019 45

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне жазушы Ақжанов Жан  Мұхарабұлы келіп, студенттермен кездесті.

«Әділеттілік –заң қағидалары» тақырыбында дөңгелек үстел ұйымдастырылды

15 Ноя 2019 10

14-ші қараша күні №4 оқу корпусында орналасқан «Экономика және құқық» факультетінің оқу залында, Азаматтық құқықтық пәндер кафедрасының оқытушылары және 2 курс студенттері арасында «Әділеттілік –заң қағидалары» тақырыбында дөңгелек үстел ұйымдастырылды.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 103

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.