«100 жаңа оқулық» жобасы аясындағы алғашқы аудармалар талқыланды

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 академиялық жинақты  талқылауға арналған жиын өтті.

Профессор-оқытушылар бас қосқан отырыс барысында гуманитарлық бағыт, яғни қазақ және ағылшын тіл білімі ғылымы салаларының өзекті мәселелеріне арналған «Тіл біліміне кіріспе», «Тіл және мәдениетаралық коммуникация» атты аударма еңбектері талқыланды.

Мемлекеттік деңгейде Елбасы Н.Ә.Назарбаев қолдауына ие болған бұл ауқымды жобаны талқылау кеңесін университеттің оқу ісі жөніндегі проректоры, педагогика ғылымдарының докторы Гүлжан Сағидоллақызы ашып, жүргізіп отырды.

Жиын барысында қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының меңгерушісі А.Елеуова, университет профессоры Қ.Жүсіп, филология ғылымдарының кандидаттары С.Аташев, Ж.Мұхамбетов, сондай-ақ Г.Сабирова еңбек туралы өз пікірлерімен бөлісті.

Аударма ісі және шетел тілі кафедрасы меңгерушісі А.Хайыржанова және шетел тілін оқыту әдістемесі кафедрасының доценті А.Капакова, аға оқытушы А.Куджановтар қатысып, өзіндік тұжырымдарымен бөлісті.

12 тараудан бұл тұратын «Тіл біліміне кіріспе» еңбегінде тіл ғылымы, фонетика, грамматика, морфология, синтаксис, тіл және адамның миы сынды тіл ғылымы мәселелері қарастырылады.Ал, ағылшын тіл білімінің ғылыми-теориялық мәселесін зерделейтін «Тіл және мәдениетаралық коммуникация» жинағында тұлғаралық қарым-қатынас мәселелеріне негіз болатын тілдік әдіснамалар қозғалады.

Профессор-оқытушылар академиялық жинақтың заманауи өзектілігіне тоқталып, ғылыми айналымға қажеттілігі туралы ұсыныстарын айты.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 73

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 55

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 95

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 29

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.

“Kids University» жаздық маусымы басталды

3 Июн 2019 52

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде балалардың дарындылығын анықтауға, қолдауға және дамытуға арналған бірегей жоба – “Kids University»  жаздық маусымын бастады.