Халықаралық келісім-шартқа қол қойылды

Атырау мемлекеттік университетіне 2018 жылдың 5-6 маусым аралығында «Қазақ жазуының латын әліпбиіне көшіру жаһандану жағдайындағы мемлекеттік тілдің дамуы» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференцияға Түркия мемлекетінен «Түркі Кеңесі»  бірлігінің Бас хатшы орынбасары Омер Кожаман қатысты.

«Орхун» халықаралық академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша келісімшарт жасалды. Сонымен қатар Қырғыз Халықаралық Университетінің проректоры Баатырбек Акылбеков, Өзбекстан Республикасы Камаладдин Бекзод атындағы ұлттық Өнер институтының Дизайн кафедрасының деканы Лайло Раупова ханымдармен болған кездесуде университеттер арасында екі жақты келісімшартқа қол қойылып, алдағы уақытта түрлі бағдарламалар аясында нәтижелі жұмыс жасалады деп күтілуде.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 26

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 10

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 37

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 37

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 35

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.