Халықаралық келісім-шартқа қол қойылды

Атырау мемлекеттік университетіне 2018 жылдың 5-6 маусым аралығында «Қазақ жазуының латын әліпбиіне көшіру жаһандану жағдайындағы мемлекеттік тілдің дамуы» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференцияға Түркия мемлекетінен «Түркі Кеңесі»  бірлігінің Бас хатшы орынбасары Омер Кожаман қатысты.

«Орхун» халықаралық академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша келісімшарт жасалды. Сонымен қатар Қырғыз Халықаралық Университетінің проректоры Баатырбек Акылбеков, Өзбекстан Республикасы Камаладдин Бекзод атындағы ұлттық Өнер институтының Дизайн кафедрасының деканы Лайло Раупова ханымдармен болған кездесуде университеттер арасында екі жақты келісімшартқа қол қойылып, алдағы уақытта түрлі бағдарламалар аясында нәтижелі жұмыс жасалады деп күтілуде.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 9

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 23

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 40

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.

АтМУ командасы І орын алды

6 Дек 2018 112

Желтоқсанның 1-і мен 3-і аралығында Қазақстанның батыс аймақтық ұлттық студенттік лигасының 2018-19 маусымының  I туры басталды. Рүстем Тулеуов жетекшілік ететін баскетбол командасы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті командасы 3 команданы ойсырата жеңіп, 1 орынды иеленді.

Көптілді білім берудің өзекті мәселелері

6 Дек 2018 88

Қарашаның 30-ыншы жұлдызында Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» мемлекеттік бағдарламасы аясында «Жоғарғы оқу орындарында көптілді білім берудің өзекті мәселелері» атты аймақтық, ғылыми-тәжірбиелік конференция өткізілді.