Сербияда IV рет қазақ күресінен Еуропа чемпионаты өтті

2018 жылдың 31 мамыр мен 2 маусым аралығында Сербияның Зренянин қаласында ҚР Мәдениет және спорт министрлігі, (UWW Біріккен күрес түрлері) Бүкіл әлемдік белбеу күресі комитеті және Дүниежүзілік қазақ күресі федерациясының қолдауымен  қазақ күресінен ересектер мен әйелдер арасында IV-ші  Еуропа чемпионаты өтті.

Чемпионат алдында төрешілермен өткен семинар кеңесін жүргізу мәртебесі Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының аға оқытушысы, Азия құрлығының қазақ күресі федерациясының бас хатшысы, халықаралық дәрежедегі төреші Хабиров Рафаэль Ралитұлына бұйырды. Төрешілерге қазақ күресінің ережелері туралы арнайы дайындалған бейне баяндама көрсетіліп, анықтама берілді. Жарысқа Еуропа құрлығының 17 елінің 100-ден астам палуандары қатысып, ерлер 6 салмақта, қыздар 6 салмақта сынға түсті. Жарыс жоғары дәрежеде өтті.

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 14

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 18

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 177

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 147

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 110

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды