Балалар университетінің жаңа маусымы ашылды

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Балалар университетінің салтанатты ашылу шарасы өтті.

Балалардың білімге деген құмарлығын дамытуға көмектесетін, қалыпты мектептен өзгеше оқыту әдістемесін ұсынатын бірегей жобаны алғаш рет университетіміздің бірінші проректоры - Стратегиялық жоспарлау және халықаралық байланыстар жөніндегі проректоры Шилібекова Айгерім Сенбекқызының қолдауымен ашылған болатын. 2017 жылдың наурыз айында бастау алған бұл жоба осы күнге дейін жалғасын тауып келеді.

Жазғы маусымның ашылу салтанатының алғашқы сөз кезегін университетіміздің Әлеуметтік істер және жастар саясаты жөніндегі проректоры Ләйла Ерболатқызының құттықтау сөзімен ашылды. «Балдаурен» әнін орындаған кішкентай бүлдіршініміздің сазды әуенінен кейін Балалар университетінің түлектеріне студенттік билет тапсыру рәсімі өтті. Білім алушыларға студенттік билетті Инновациялық білім беру факультетінің деканы Мұхамеджанова Ақмарал Утепбергенқызы табыстады. Мерекелік шараның соңы аға буын студенттердің орындауында биден шашу шашылып, естелік суреттерге түсті.

Арайлым НАРЕШОВА

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 42

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 22

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 42

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 42

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 39

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.