Оқытушылар түрік тілін меңгерді

Бүгін,  1 маусым күні университетімізде түрік тілі курсын тәмамдаған  оқытушылар мен қызметкерлерге сертификат табыстау рәсімі болып өтті.

Айта кетсек, аталмыш курс өткен жылдың қазан айынан бастап, білім беру және инновациялық лицейінің түрік тілі оқытушысы Яман Иылмаз бейдің жетекшілігімен өткізілді.

Курстың мақсаты – түрік тілінің практикалық білімдерін үйрету, ресми және ресми емес қарым-қатынас кезінде қажетті сөйлеу дағдыларын (ауызша және жазбаша) дамыту; лингвистикалық білімдер мен дағдыларды одан әрі жетілдіру; білім беру ортасын кеңейтіп, жаңа ұлттық мәдениетті тану.

Жиын барысында модератор, стратегиялық, инновациялық және халықаралық даму департаментінің директоры Динара Туякова қатысушыларды құттықтап, алдағы уақыттағы түрік тілі орталығын ашу жоспарда бар екенін атап өтті.

"Қазіргі заман көп тілді білуді қажет етеді және көп тілді меңгеру адамның білімі мен дүниетанымын да кеңейте түсетіні рас. Осы ретте түрік тілін толықтай меңгергендеріңізді растайтын сертификаттарыңыз құтты болсын. Үйренген тілдеріңіз кәсіби еңбектеріңізге өз септігін тигізсін дегім келеді" - деді оқу ісі жөніндегі проректор Гүлжан Жарасова.

Шара соңында қатысушыларға сертификаттар табысталып, тыңдаушылар ұйымдастырушылар мен Яман Иылмаз бейге өз алғыстарын білдірді.

"Түрік тілі курсының университетте ашылуына септігін тигізген университет басшылығына алғысым шексіз. Және мені қатысушылардың жастарына одан бөлек жұмыстарына қарамастан тіл үйренуге деген құлшыныстары қуантты. Сертификаттарыңыз құтты болсын." - деді өз сөзінде Яман Иылмаз бей.

Бүгін «НұрОтан» партиясының хатшысы -ҒабидоллаАбдоллаұлы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды

12 Сен 2019 23

Партия хатшысы алдымен оқу орнымен танысып, жастармен кездесу өткізді. Мұнда Президент Жолдауы жайында әңгімелер өріліп, Жолдауды іске асыру жолдары тілге тиек етілді. Жастармен кездесуде ашық әңгіме жүргізген Ғабидолла Абдоллаұлы жатақхана мәселесін де сөз етті. Студенттердің жатын орындарымен танысып, мән-жайды білген партия хатшысы өз сөзін былайша өрбітті.

Жолдауды талдау

12 Сен 2019 34

ҚазақстанРеспубликасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың «Сындарлы қоғамдық диалог – қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі» – атты Қазақстан халқына Жолдауы 5 қыркүйек күні Атырау қаласының халыққа көмек көрсету орталығында  талқыланды.

Бизнеске бастар жол

12 Сен 2019 17

Бүгін университетімізде  Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің мемлекеттік тапсырмасы шеңберінде «Жастар» ғылыми-зерттеу орталығы  «Мемлекеттік бағдарламалар арқылы жастарға кәсіпкерлікті қалай ашып, дамытуға болады» тақырыбында вебинар өткізді.