Capstone Project финалы өтті

2018 жылдың 23 мамырында Capstone PRI және Нидерланды Елшілігі жобасының қорытынды финалы өтті.
Аталмыш жобада  Х.Досмұхамедов атындағы  Атырау университетінің «Құқықтану» және «Журналистика» мамандықтарының студенттері арасында 15 команда қатысты.

Жоба бойынша жұмыс бір жылға созылған болатын. Жобаның мақсаты - қазіргі заманауи қоғамның өзекті мәселелерін зерттеу болып табылды. Жоба бірнеше кезеңнен тұрды, оған тек 7 команда өткен болатын.

Қазақстанда кез келген басқа жас мемлекеттегідей, адам құқықтарын қорғау саласында шешілмеген мәселелер бар, олар болашақ құқық қорғаушылардың назарында болуы тиіс. Жобаға қатысушылар осы оқу жылы ішінде шетел профессорларының білімі мен тәжірибесін алды. Студенттердің жұмыстарын «Құқықтану» кафедрасының оқытушылары мен көмекшілері жетекшілік етті. Атап айтқанда: Шаяхметова Ж.Б., Тұрдалиев Г.У., Идресова У.Х., Ердешова Ж.И. және т.б.

Capstone Project жобасы адам құқықтарын зерттеу саласындағы баға жетпес тәжірибе және салыстырмалы жаңа тәсіл болып табылады.

PRI аймақтық директоры Шамбилов Азамат өз сөзінде студенттер таңдаған тақырыптар қазіргі қазақстандық қоғам үшін қызықты және өзекті болып табылатынын атап өтті. Сонымен бірге бұл туралы шетелдік профессорлар да студенттердің ғылыми әлеуетінің жоғары екендігі жөнінде өз көзқарастарын білдірді.

Қорытынды презентация жоғары деңгейде өтті, онда жоба қатысушылары өз жұмысын ұсынды, тапсырмаларды шешу туралы өз көзқарасын айқын көрсетті.

Соңғы презентация қорытындысы тақырыбы «Діни атрибуттар». Бірінші орынды Қанат Тоқжан, Сүлейменова Айшат, Карапиденова Фархаттан тұратын Veritas командасы алды. Ғылыми жетекшілері «Құқықтану» кафедрасының аға оқытушылары Ердешова Ж.И. және Идресов У.Х.

Зерттеу тақырыбы - «Сотталғандардың жеке қауіпсіздігі» бойынша екінші орынды «Триумф» командасы - Колузанова Нұргүл, Тукпатова Айнагүл және Булекбаев Ерик алды. Ғылыми жетекшілері - Ердешев Ж.И., және Идресов У.Х.

Үшінші орынды «Маленькая страна» командасы - Қадырбай Ернар, Қаби Бекарыс және Жалғаспаев Базарбек еншіледі. Ғылыми жетекшілері - Шаяхметова Ж.Б. және Т.Тажигарина. Бұл топтың зерттелген тақырыбы «Арнайы балаларға арналған құқықтық мәртебе».

Жобаға қатысқан командалардың финалистері, жеңімпаздары, номинациялары бойынша естелік сыйлықтармен және номинацияланған ноутбуктермен, гаджеттермен, ағылшын тілін үйренуге арналған сертификаттармен, дипломдарымен және басқа да сыйлықтармен марапатталды.

Жүлделі бірінші орын алған Veritas командасы ғылыми жетекшілерімен Нидерланды елшілігіне жолдама алды.

Жазушы Ақжанов Жан Мұхарабұлымен кездесу өтті

18 Ноя 2019 11

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне жазушы Ақжанов Жан  Мұхарабұлы келіп, студенттермен кездесті.

«GUITAR» кеші өтті

15 Ноя 2019 70

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінінде гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті, музыка және өнер кафедра студенттерінің ұйымдастыруымен «GUITAR» кеші  өтті.

Облыстық байқау өз мәресіне жетті

15 Ноя 2019 145

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ұйымдастырылған қазақтың заңғар жазушысы Әбіш Кекілбаевқа арналған облыстық байқау өз мәресіне жетті.

Әбіштің XX томдығы

15 Ноя 2019 153

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығымен бірге қазақ прозасының кеңістігін кеңейткен кемеңгер жазушы Әбіш Кекілбаевтың 80 жылдығы орайлас келіп отыр.

Әлем назарындағы Әбіш

15 Ноя 2019 79

Көрнекті мемлекет қайраткері, Қазақстанның Еңбек ері, Халық жазушысы, мемлекеттік сыйлықтың лауреаты Әбіш Кекілбаев- жүректерді жан жылуымен ерітіп, проза әлемінің биік шыңдарын өз еркіне бағындырған дара тұлға.