Capstone Project финалы өтті

2018 жылдың 23 мамырында Capstone PRI және Нидерланды Елшілігі жобасының қорытынды финалы өтті.
Аталмыш жобада  Х.Досмұхамедов атындағы  Атырау университетінің «Құқықтану» және «Журналистика» мамандықтарының студенттері арасында 15 команда қатысты.

Жоба бойынша жұмыс бір жылға созылған болатын. Жобаның мақсаты - қазіргі заманауи қоғамның өзекті мәселелерін зерттеу болып табылды. Жоба бірнеше кезеңнен тұрды, оған тек 7 команда өткен болатын.

Қазақстанда кез келген басқа жас мемлекеттегідей, адам құқықтарын қорғау саласында шешілмеген мәселелер бар, олар болашақ құқық қорғаушылардың назарында болуы тиіс. Жобаға қатысушылар осы оқу жылы ішінде шетел профессорларының білімі мен тәжірибесін алды. Студенттердің жұмыстарын «Құқықтану» кафедрасының оқытушылары мен көмекшілері жетекшілік етті. Атап айтқанда: Шаяхметова Ж.Б., Тұрдалиев Г.У., Идресова У.Х., Ердешова Ж.И. және т.б.

Capstone Project жобасы адам құқықтарын зерттеу саласындағы баға жетпес тәжірибе және салыстырмалы жаңа тәсіл болып табылады.

PRI аймақтық директоры Шамбилов Азамат өз сөзінде студенттер таңдаған тақырыптар қазіргі қазақстандық қоғам үшін қызықты және өзекті болып табылатынын атап өтті. Сонымен бірге бұл туралы шетелдік профессорлар да студенттердің ғылыми әлеуетінің жоғары екендігі жөнінде өз көзқарастарын білдірді.

Қорытынды презентация жоғары деңгейде өтті, онда жоба қатысушылары өз жұмысын ұсынды, тапсырмаларды шешу туралы өз көзқарасын айқын көрсетті.

Соңғы презентация қорытындысы тақырыбы «Діни атрибуттар». Бірінші орынды Қанат Тоқжан, Сүлейменова Айшат, Карапиденова Фархаттан тұратын Veritas командасы алды. Ғылыми жетекшілері «Құқықтану» кафедрасының аға оқытушылары Ердешова Ж.И. және Идресов У.Х.

Зерттеу тақырыбы - «Сотталғандардың жеке қауіпсіздігі» бойынша екінші орынды «Триумф» командасы - Колузанова Нұргүл, Тукпатова Айнагүл және Булекбаев Ерик алды. Ғылыми жетекшілері - Ердешев Ж.И., және Идресов У.Х.

Үшінші орынды «Маленькая страна» командасы - Қадырбай Ернар, Қаби Бекарыс және Жалғаспаев Базарбек еншіледі. Ғылыми жетекшілері - Шаяхметова Ж.Б. және Т.Тажигарина. Бұл топтың зерттелген тақырыбы «Арнайы балаларға арналған құқықтық мәртебе».

Жобаға қатысқан командалардың финалистері, жеңімпаздары, номинациялары бойынша естелік сыйлықтармен және номинацияланған ноутбуктермен, гаджеттермен, ағылшын тілін үйренуге арналған сертификаттармен, дипломдарымен және басқа да сыйлықтармен марапатталды.

Жүлделі бірінші орын алған Veritas командасы ғылыми жетекшілерімен Нидерланды елшілігіне жолдама алды.

"Kids University" балалар лагері ашылды

17 Июн 2019 4

Жазғы маусымның басталуына орай, лагерь алғашқы кезеңге 3 маусымнан бастап демалушыларды қабылдады. 10 күнге арналған жазғы лагерьге каникулдарын тиімді өткізуге келген 25 оқушы қатысты.Балалардың алғашқы күні салтанатты түрде студенттік билет алып, лагерьмен танысумен басталды.

Табысқа жету жолы

10 Июн 2019 97

Х. Досмұхамедов атындағы АтМУ студенттердің өзін – өзі басқару апталығы аясында студенттерге Корпоративті оқыту орталығының директоры Сұлтанова Зумрат Ғабитқызы«Табысқа жету жолы» атты тренингін өткізген еді.

Нұр-Сұлтан қаласындағы Қазақстан халқы Ассамблеясының форумы

4 Июн 2019 63

2019 ж. 29-31 мамыр аралығында ел астанасында Қазақстандағы кеңес кезіндегі жаппай саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне арналған Қазақстан халқы Ассамблеясының X Халықаралық форумы өтті.

Жүзуден семинар болып өтті

3 Июн 2019 102

Атырау аймақтық дене тәрбиесі және спортты дамыту орталығы мен университетіміз бірігіп Атырау облысының мектептерінің дене шынықтыру пәнінің 50 оқытушысына «Жазғы сауықтыру науқаны кезеңінде балдарды жүзуге үйрету» тақырыбында оқу – әдістемелік семинар өткізді.

Университет Самбо командасы биік тұғырда

3 Июн 2019 37

Ақтөбе қаласында 21-25 мамыр аралығында өткен Х жазғы универсиадасында спорттық Самбодан университет құрама командасы  жоғары жетістікке қол жеткізді.