Capstone Project финалы өтті

2018 жылдың 23 мамырында Capstone PRI және Нидерланды Елшілігі жобасының қорытынды финалы өтті.
Аталмыш жобада  Х.Досмұхамедов атындағы  Атырау университетінің «Құқықтану» және «Журналистика» мамандықтарының студенттері арасында 15 команда қатысты.

Жоба бойынша жұмыс бір жылға созылған болатын. Жобаның мақсаты - қазіргі заманауи қоғамның өзекті мәселелерін зерттеу болып табылды. Жоба бірнеше кезеңнен тұрды, оған тек 7 команда өткен болатын.

Қазақстанда кез келген басқа жас мемлекеттегідей, адам құқықтарын қорғау саласында шешілмеген мәселелер бар, олар болашақ құқық қорғаушылардың назарында болуы тиіс. Жобаға қатысушылар осы оқу жылы ішінде шетел профессорларының білімі мен тәжірибесін алды. Студенттердің жұмыстарын «Құқықтану» кафедрасының оқытушылары мен көмекшілері жетекшілік етті. Атап айтқанда: Шаяхметова Ж.Б., Тұрдалиев Г.У., Идресова У.Х., Ердешова Ж.И. және т.б.

Capstone Project жобасы адам құқықтарын зерттеу саласындағы баға жетпес тәжірибе және салыстырмалы жаңа тәсіл болып табылады.

PRI аймақтық директоры Шамбилов Азамат өз сөзінде студенттер таңдаған тақырыптар қазіргі қазақстандық қоғам үшін қызықты және өзекті болып табылатынын атап өтті. Сонымен бірге бұл туралы шетелдік профессорлар да студенттердің ғылыми әлеуетінің жоғары екендігі жөнінде өз көзқарастарын білдірді.

Қорытынды презентация жоғары деңгейде өтті, онда жоба қатысушылары өз жұмысын ұсынды, тапсырмаларды шешу туралы өз көзқарасын айқын көрсетті.

Соңғы презентация қорытындысы тақырыбы «Діни атрибуттар». Бірінші орынды Қанат Тоқжан, Сүлейменова Айшат, Карапиденова Фархаттан тұратын Veritas командасы алды. Ғылыми жетекшілері «Құқықтану» кафедрасының аға оқытушылары Ердешова Ж.И. және Идресов У.Х.

Зерттеу тақырыбы - «Сотталғандардың жеке қауіпсіздігі» бойынша екінші орынды «Триумф» командасы - Колузанова Нұргүл, Тукпатова Айнагүл және Булекбаев Ерик алды. Ғылыми жетекшілері - Ердешев Ж.И., және Идресов У.Х.

Үшінші орынды «Маленькая страна» командасы - Қадырбай Ернар, Қаби Бекарыс және Жалғаспаев Базарбек еншіледі. Ғылыми жетекшілері - Шаяхметова Ж.Б. және Т.Тажигарина. Бұл топтың зерттелген тақырыбы «Арнайы балаларға арналған құқықтық мәртебе».

Жобаға қатысқан командалардың финалистері, жеңімпаздары, номинациялары бойынша естелік сыйлықтармен және номинацияланған ноутбуктермен, гаджеттермен, ағылшын тілін үйренуге арналған сертификаттармен, дипломдарымен және басқа да сыйлықтармен марапатталды.

Жүлделі бірінші орын алған Veritas командасы ғылыми жетекшілерімен Нидерланды елшілігіне жолдама алды.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 11

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 170

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 139

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 107

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 152

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.