IT орталығы ашылды

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанатты ашылу рәсімі болып өтті.

Жиынды техника ғылымдарының докторы, профессор Бекет Кенжеғұлов құттықтау сөзімен ашты.

«Елбасымыз Н.Назарбаевтың алға қойған мақсаттарының бірі «Цифрлы Қазақстан» бағдарламасы бойынша университетімізде «Нұр Отан» партиясының бірлескен түрде ІT орталығы ашылып отыр. Бір айға созылатын бұл жоба үш бағыттан тұрады. Біріншісі программалау тілі, екіншісі ІТ технологиясын меңгерудің жаңа жолы болса үшіншісі негізгі мамандар үшін әртүрлі программалар бойынша курстар өткізіледі» - дейді Бекет Зинешұлы.

«Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы төрағасының бірінші орынбасары Нұрлыбек Ожаев: - Еліміздегі стратегиялық бағдарламалық құжаттарды жүзеге асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы жаңа жобаларды қолға алған болатын. Бұл жобалардың негізгі мақсаты еліміздегі атқарылып жатырған жаңғыру жұмыстарына үлес қосу. Бүгінгі ашылып жатырған ІТ орталығында Атырау облысы бойынша 750 оқушы дәріс алады деп күтілуде – дейді.

Бүгін «НұрОтан» партиясының хатшысы -ҒабидоллаАбдоллаұлы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды

12 Сен 2019 19

Партия хатшысы алдымен оқу орнымен танысып, жастармен кездесу өткізді. Мұнда Президент Жолдауы жайында әңгімелер өріліп, Жолдауды іске асыру жолдары тілге тиек етілді. Жастармен кездесуде ашық әңгіме жүргізген Ғабидолла Абдоллаұлы жатақхана мәселесін де сөз етті. Студенттердің жатын орындарымен танысып, мән-жайды білген партия хатшысы өз сөзін былайша өрбітті.

Жолдауды талдау

12 Сен 2019 25

ҚазақстанРеспубликасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың «Сындарлы қоғамдық диалог – қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі» – атты Қазақстан халқына Жолдауы 5 қыркүйек күні Атырау қаласының халыққа көмек көрсету орталығында  талқыланды.

Бизнеске бастар жол

12 Сен 2019 13

Бүгін университетімізде  Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің мемлекеттік тапсырмасы шеңберінде «Жастар» ғылыми-зерттеу орталығы  «Мемлекеттік бағдарламалар арқылы жастарға кәсіпкерлікті қалай ашып, дамытуға болады» тақырыбында вебинар өткізді.