100 жаңа оқулық жобасы

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

Олар: Клаус Швабтың «Төртінші индустриялық революция», Реми Хесстың «Философияның таңдаулы 25 кітабы», Дерек Джонстонның «Философияның қысқаша тарихы: Сократтан Дерридаға дейін», Карен Амстронгтың «Иудаизм, христиандық пен исламдағы 4000 жылдық ізденіс; Құдайтану баяны», Светлана Григорьевна Тер-Минасованың «Тіл және мәдениетаралық коммуникация», Дэвид Дж.Майерстың «Әлеуметтік психология, 12 басылым», Элдиот Аронсон «Көпке ұмтылған жалғыз: әлеуметтік психологияға кіріспе, 11-басылым», Николас Грегори Мэнкью мен Марк П.Тейлордың «Экономикс, 4-басылым», Виктория Фромкин мен Роберт Родман және Нини Хайамстың «Тіл біліміне кіріспе, 10-басылым, Халықаралық басылым», Дуэйн Щульц пен Сидней Эллен Щульцтың «Қазіргі психология тарихы, 11-басылым», Дональд Ф. Куратконың «Кәсіпкерлік: теория, процесс, практика, 10-басылым», Рикки У. Гриффинның «Менеджмент, 12-басылым», Дэвид Б. Бринкерхоф пен Сюзан Т. Ортега және Роуз Уэйтстың «Әлеуметтану негіздері, 9-басылым», Энтони Джон Патрик Кеннидың «Батыс философияның Жаңа тарихы, 1 том, Антика философиясы» және «Батыс философияның Жаңа тарихы, 2 том, Орта ғасыр философиясы», Алан Бернардтың «Антропология тарихы мен теориясы», Джорж Ритцер мен Джеффри Степницкидің «Әлеуметтану теорисы, 10-басылым» атты кітаптары.

Кітаптар «Ұлттық аударма бюросы» қоғамдық қорынан 3469 дана болып әкелінді.

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 12

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 42

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 15

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 33

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 44

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.