100 жаңа оқулық жобасы

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

Олар: Клаус Швабтың «Төртінші индустриялық революция», Реми Хесстың «Философияның таңдаулы 25 кітабы», Дерек Джонстонның «Философияның қысқаша тарихы: Сократтан Дерридаға дейін», Карен Амстронгтың «Иудаизм, христиандық пен исламдағы 4000 жылдық ізденіс; Құдайтану баяны», Светлана Григорьевна Тер-Минасованың «Тіл және мәдениетаралық коммуникация», Дэвид Дж.Майерстың «Әлеуметтік психология, 12 басылым», Элдиот Аронсон «Көпке ұмтылған жалғыз: әлеуметтік психологияға кіріспе, 11-басылым», Николас Грегори Мэнкью мен Марк П.Тейлордың «Экономикс, 4-басылым», Виктория Фромкин мен Роберт Родман және Нини Хайамстың «Тіл біліміне кіріспе, 10-басылым, Халықаралық басылым», Дуэйн Щульц пен Сидней Эллен Щульцтың «Қазіргі психология тарихы, 11-басылым», Дональд Ф. Куратконың «Кәсіпкерлік: теория, процесс, практика, 10-басылым», Рикки У. Гриффинның «Менеджмент, 12-басылым», Дэвид Б. Бринкерхоф пен Сюзан Т. Ортега және Роуз Уэйтстың «Әлеуметтану негіздері, 9-басылым», Энтони Джон Патрик Кеннидың «Батыс философияның Жаңа тарихы, 1 том, Антика философиясы» және «Батыс философияның Жаңа тарихы, 2 том, Орта ғасыр философиясы», Алан Бернардтың «Антропология тарихы мен теориясы», Джорж Ритцер мен Джеффри Степницкидің «Әлеуметтану теорисы, 10-басылым» атты кітаптары.

Кітаптар «Ұлттық аударма бюросы» қоғамдық қорынан 3469 дана болып әкелінді.

21 Сен 2018 7

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 24

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 46

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 59

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

Ғарифолла Есім «Тіл тәуелсіздігі» мәселесін көтерді

17 Сен 2018 166

2018 жылдың 14 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР мәдениет және спорт министрлігінің кеңесшісі, белгілі қоғам қайраткері, ҚР Ғылым академиясының академигі Ғарифолла Есіммен кездесу болып өтті.