100 жаңа оқулық жобасы

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

Олар: Клаус Швабтың «Төртінші индустриялық революция», Реми Хесстың «Философияның таңдаулы 25 кітабы», Дерек Джонстонның «Философияның қысқаша тарихы: Сократтан Дерридаға дейін», Карен Амстронгтың «Иудаизм, христиандық пен исламдағы 4000 жылдық ізденіс; Құдайтану баяны», Светлана Григорьевна Тер-Минасованың «Тіл және мәдениетаралық коммуникация», Дэвид Дж.Майерстың «Әлеуметтік психология, 12 басылым», Элдиот Аронсон «Көпке ұмтылған жалғыз: әлеуметтік психологияға кіріспе, 11-басылым», Николас Грегори Мэнкью мен Марк П.Тейлордың «Экономикс, 4-басылым», Виктория Фромкин мен Роберт Родман және Нини Хайамстың «Тіл біліміне кіріспе, 10-басылым, Халықаралық басылым», Дуэйн Щульц пен Сидней Эллен Щульцтың «Қазіргі психология тарихы, 11-басылым», Дональд Ф. Куратконың «Кәсіпкерлік: теория, процесс, практика, 10-басылым», Рикки У. Гриффинның «Менеджмент, 12-басылым», Дэвид Б. Бринкерхоф пен Сюзан Т. Ортега және Роуз Уэйтстың «Әлеуметтану негіздері, 9-басылым», Энтони Джон Патрик Кеннидың «Батыс философияның Жаңа тарихы, 1 том, Антика философиясы» және «Батыс философияның Жаңа тарихы, 2 том, Орта ғасыр философиясы», Алан Бернардтың «Антропология тарихы мен теориясы», Джорж Ритцер мен Джеффри Степницкидің «Әлеуметтану теорисы, 10-басылым» атты кітаптары.

Кітаптар «Ұлттық аударма бюросы» қоғамдық қорынан 3469 дана болып әкелінді.

Студенттер өнер қайраткерлерімен кездесті

11 Ноя 2019 22

Қарашаның 9 жұлдызында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Музыка және өнер кафедрасында екі бірдей өнер қайраткерімен кездесу өтті.

Спартакиада басталды

11 Ноя 2019 12

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің құрылғанына 70 жыл толуына орай студенттер арасындағы факультетаралық спартакиада басталды.

Қаржы және есеп кафедрасындағы елеулі жетістіктер

7 Ноя 2019 27

Ғылым - уақыт пен кеңістікте бар, зерттеуге болатын шынайы нақты нәрселердің заңдары мен қағидаларын, тәртібі мен құрылымын объективті түсіндіретін, эксперимент пен бақылауға негізделіп, жүйелі түсінік қалыптастыратын таным саласы.  «Білім – бақтың жібермейтін қазығы», – депті Мұхтар Әуезов.

Суретші шеберлік сағатын өткізді

7 Ноя 2019 26

"Бейнелеу өнері және дизайн" кафедрасы Қ.Дүтбаева атындағы гуманитарлық колледжде шеберлік сағатын өткізді.

ТАРИХИ САНАНЫ ЖАҢҒЫРТУ - ҚОҒАМДЫҚ КЕЛІСІМ МЕН ҰЛТ БІРЛІГІНІҢ ФАКТОРЫ

7 Ноя 2019 98

Бұл тақырыпта 7 қарашада Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде өңірлік ғылыми-тәжірибелік конференция өткізілді.  Шараның ұйымдастырушылары болған: Атырау облысы әкімі аппаратының Қазақстан халқы Ассамблеясының Хатшылығы, «Қоғамдық келісім» коммуналдық мемлекеттік мекемесі, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті.