100 жаңа оқулық жобасы

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

Олар: Клаус Швабтың «Төртінші индустриялық революция», Реми Хесстың «Философияның таңдаулы 25 кітабы», Дерек Джонстонның «Философияның қысқаша тарихы: Сократтан Дерридаға дейін», Карен Амстронгтың «Иудаизм, христиандық пен исламдағы 4000 жылдық ізденіс; Құдайтану баяны», Светлана Григорьевна Тер-Минасованың «Тіл және мәдениетаралық коммуникация», Дэвид Дж.Майерстың «Әлеуметтік психология, 12 басылым», Элдиот Аронсон «Көпке ұмтылған жалғыз: әлеуметтік психологияға кіріспе, 11-басылым», Николас Грегори Мэнкью мен Марк П.Тейлордың «Экономикс, 4-басылым», Виктория Фромкин мен Роберт Родман және Нини Хайамстың «Тіл біліміне кіріспе, 10-басылым, Халықаралық басылым», Дуэйн Щульц пен Сидней Эллен Щульцтың «Қазіргі психология тарихы, 11-басылым», Дональд Ф. Куратконың «Кәсіпкерлік: теория, процесс, практика, 10-басылым», Рикки У. Гриффинның «Менеджмент, 12-басылым», Дэвид Б. Бринкерхоф пен Сюзан Т. Ортега және Роуз Уэйтстың «Әлеуметтану негіздері, 9-басылым», Энтони Джон Патрик Кеннидың «Батыс философияның Жаңа тарихы, 1 том, Антика философиясы» және «Батыс философияның Жаңа тарихы, 2 том, Орта ғасыр философиясы», Алан Бернардтың «Антропология тарихы мен теориясы», Джорж Ритцер мен Джеффри Степницкидің «Әлеуметтану теорисы, 10-басылым» атты кітаптары.

Кітаптар «Ұлттық аударма бюросы» қоғамдық қорынан 3469 дана болып әкелінді.

Ғажайып оқулықтар

20 Июн 2018 25

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған оқулықты қазақстан және дүние жүзі тарихы  мен әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедраларының оқытушыларының қатысуымен  талқыланды.

Жаңа оқулық - жақсы тарту

19 Июн 2018 42

«Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның үшінші күнінде экономика саласы бойынша оқулықтар талқыланды.

Кеңес отырысындағы өзекті талқылау

19 Июн 2018 33

Атырау мемлекеттік университетінде білікті педагогтар Атырау облысы жалпы орта білім беретін ұйымдарында «Назарбаев зияткерлік мектептері» ДББҰ тәжірибесін тарату жөніндегі үйлестіру кеңесі отырысында бас қосты.

ТӘЖІРИБЕНІ ЖЕТІЛДІРУДІҢ ТИІМДІ ЖОЛЫ

19 Июн 2018 57

19 маусым күні өткен «Іс-әрекеттегі зерттеу: тәжірибені жетілдірудің тиімді жолы» тақырыбындағы педагогтардың ІІ аймақтық форумның ұйымдастырылуына мұрындық болған Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен Атырау қаласындағы педагогикалық шеберлік орталығы болатын.

«Төртінші индустриялық революция» атты кітабы талқыланды

18 Июн 2018 27

Физика-математика және ақпараттық технологиялар факультетінде «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы аясында мемлекеттік тілге аударылған алғашқы 17 кітапты талқылауға арналған шараның жалғасы ретінде информатика және бағдарламалық инженерия кафедрасы оқытушыларының қатысумен Клаус Шваб «Төртінші индустриялық революция» атты оқулығы талқыланды.