«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Өнер ұжымы білімнің қара шаңырағы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бас сұққан болатын. Игі шараның өтуіне ҚР мәдениет және спорт министрлігі, Атырау облысының әкімдігі мұрындық болды. Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптар оркестрі -  еліміздің  аспаптық музыкалық өнер тарихында бірегей әрі  тұңғыш оркестр.  Бүкіл әлемге Ұлы  халықтың музыкалық өнерін, аспаптарын және дала әуенімен сұлулығын танытқан оркестр университет ұжымына бірнеше шығармаларын тарту етті.

Сонымен қатар, білім ордамызда қазақ эстрада жұлдыздарының «Сәлем саған, Ақ-Жайық» атты концерті болып өтті. Кеш қонақтары Айжан Нұрмағамбетова, Сая Махамбет және «Меломен» тобы.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 36

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 41

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 127

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.

1776 түлек тәмамдады

3 Июл 2019 230

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің түлектеріне диплом табыстау салтанатты кеші болып өтті.