«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Өнер ұжымы білімнің қара шаңырағы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінеде бас сұққан болатын. Игі шараның өтуіне ҚР мәдениет және спорт министрлігі, Атырау облысының әкімдігі мұрындық болды. Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптар оркестрі -  еліміздің  аспаптық музыкалық өнер тарихында бірегей әрі  тұңғыш оркестр.  Бүкіл әлемге Ұлы  халықтың музыкалық өнерін, аспаптарын және дала әуенімен сұлулығын танытқан оркестр университет ұжымына бірнеше шығармаларын тарту етті.

Сонымен қатар, білім ордамызда қазақ эстрада жұлдыздарының «Сәлем саған, Ақ-Жайық» атты концерті болып өтті. Кеш қонақтары Айжан Нұрмағамбетова, Сая Махамбет және «Меломен» тобы.

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 41

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.