«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Өнер ұжымы білімнің қара шаңырағы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бас сұққан болатын. Игі шараның өтуіне ҚР мәдениет және спорт министрлігі, Атырау облысының әкімдігі мұрындық болды. Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптар оркестрі -  еліміздің  аспаптық музыкалық өнер тарихында бірегей әрі  тұңғыш оркестр.  Бүкіл әлемге Ұлы  халықтың музыкалық өнерін, аспаптарын және дала әуенімен сұлулығын танытқан оркестр университет ұжымына бірнеше шығармаларын тарту етті.

Сонымен қатар, білім ордамызда қазақ эстрада жұлдыздарының «Сәлем саған, Ақ-Жайық» атты концерті болып өтті. Кеш қонақтары Айжан Нұрмағамбетова, Сая Махамбет және «Меломен» тобы.

Жеңімпаз жерлестеріміз елге оралды

1 Авг 2018 46

Осыған дейін хабарлағанымыздай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Еламан Саясатов пен Әбіл Галиев Тайландта өткен Муай-тау спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионатында өнер көрсетіп, 1 алтын, 1 қола медальды қанжығаларына байлаған еді.

Жерлесіміз жеңіс тұғырында

30 Июл 2018 35

Тайланд елінде шілденің 22-27 аралығында Муай-Тай спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионаты өткен болатын.

Талапкерлерді оқуға шақырамыз!

24 Июл 2018 269

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті 2018-2019 оқу жылына талапкерлерді оқуға шақырады. Еліміздің жетекші жоғары оқу орындарының бірі де бірегейі саналатын Атырау мемлекеттік университетінде жаңа мамандықтар ашылып жатырғандығын назарларыңызға саламыз.

Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

19 Июл 2018 102

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 204

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.