Жеңіс саябағы. Мәңгілік алау. Бабалар рухына тағзым.

Ұлы Жеңістің 73-жылдық мерекесі қарсаңында Атырау қаласы тұрғындары мен қонақтары Жеңіс саябағына барып Мәңгілік алауға бас иіп бабалар рухына тағзым еткен болатын.

Шеруге шыққандардың қатарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы мен қызметкерлері және студенттері де болды.

Қан майданда жаумен алысып, ұрпақ үшін, Отан үшін өз жандарын пида еткен ата-бабаларымыздың қанмен келген жеңісін бүгінгі ұрпақ бас ие отырып, еске алып мәңгілік алауға гүл шоқтарын қойды. Сонау 1941-1945 жылдары әр отбасының шаңырағын шайқалтқан, балаларды жетім еткен, жастарды қаршадайынан соғыс майданына жіберген, жесір қалған жас аналар мен арттарында қалған қарт әке-шешелерінің көз жасының төгілуі, осынау қырғын, зұлмат кезді бастан өткерген бабаларымыздың осы бір ерліктері әрқашан жас ұрпақтың жадында көзсіз ерлік болып қалары сөзсіз. Бүгінгі күнге дейін соғыстан оралмай із-түссіз жоғалып кеткен немесе сол майдан алаңында қаза тапқан туыс-туғандары мен бауырларын жоқтаған отбасыларды осы жеңіс күнінде ата-бабаларының рухы қолдасын. Әр жыл сайын 9-мамыр қарсаңында жауын жауып, аспанды қара түнек бұлттар торлап алатыны мәлім. Бұл осы қан майданда қыршын кеткен боздақтар мен сол зұлматқа лағынет айтқан қара халықтың көз жасы мен мұңы деп жатады. Бәлкім, бұлда бір Алланың құдіреті шығар.

Жеңісті, жемісті күндеріміз көп болсын!

Арайлым НАРЕШОВА

IT орталығы ашылды

21 Май 2018 65

Өңірімізде «Цифрлы Қазақстан», «Рухани жаңғыру», шағын және орта бизнесті қолдау бағытында мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру мақсатында «Нұр Отан» партиясы Атырау облыстық филиалы мен Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арасындағы өзара ынтымақтастық меморандумы аясында «IT орталығының» салтанаты ашылу рәсімі болып өтті.

100 жаңа оқулық жобасы

21 Май 2018 69

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» мақаласы еліміздің дамуында ерекше орын алуда. «Жаңа гуманитарлық ғылым. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне 17 түрлі кітап тапсырылды.

«Ашық есік» күні өтті

21 Май 2018 67

19 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Атырау қаласының колледж түлектері үшін  Ашық есік күні өткізілді. Атаулы шараға Исатай ауданының түлектері және ата – аналар, ұстаздар да қатысты.

«Сәлем саған, Ақ-Жайық»

14 Май 2018 63

Биыл Құрманғазы Сағырбайұлының туғанына 200 жыл. Осыған орай  Құрманғазы атындағы қазақ мемлекеттік академиялық халық аспаптары оркестрі Атырау облысына гастрольдік сапармен келді.

Азия чемпионатынан алтын арқалады

14 Май 2018 42

Моңғол елінде Самбодан ересектер арасында Азия чемпионаты өтті.