Жеңіс саябағы. Мәңгілік алау. Бабалар рухына тағзым.

Ұлы Жеңістің 73-жылдық мерекесі қарсаңында Атырау қаласы тұрғындары мен қонақтары Жеңіс саябағына барып Мәңгілік алауға бас иіп бабалар рухына тағзым еткен болатын.

Шеруге шыққандардың қатарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы мен қызметкерлері және студенттері де болды.

Қан майданда жаумен алысып, ұрпақ үшін, Отан үшін өз жандарын пида еткен ата-бабаларымыздың қанмен келген жеңісін бүгінгі ұрпақ бас ие отырып, еске алып мәңгілік алауға гүл шоқтарын қойды. Сонау 1941-1945 жылдары әр отбасының шаңырағын шайқалтқан, балаларды жетім еткен, жастарды қаршадайынан соғыс майданына жіберген, жесір қалған жас аналар мен арттарында қалған қарт әке-шешелерінің көз жасының төгілуі, осынау қырғын, зұлмат кезді бастан өткерген бабаларымыздың осы бір ерліктері әрқашан жас ұрпақтың жадында көзсіз ерлік болып қалары сөзсіз. Бүгінгі күнге дейін соғыстан оралмай із-түссіз жоғалып кеткен немесе сол майдан алаңында қаза тапқан туыс-туғандары мен бауырларын жоқтаған отбасыларды осы жеңіс күнінде ата-бабаларының рухы қолдасын. Әр жыл сайын 9-мамыр қарсаңында жауын жауып, аспанды қара түнек бұлттар торлап алатыны мәлім. Бұл осы қан майданда қыршын кеткен боздақтар мен сол зұлматқа лағынет айтқан қара халықтың көз жасы мен мұңы деп жатады. Бәлкім, бұлда бір Алланың құдіреті шығар.

Жеңісті, жемісті күндеріміз көп болсын!

Арайлым НАРЕШОВА

Жеңімпаз жерлестеріміз елге оралды

1 Авг 2018 49

Осыған дейін хабарлағанымыздай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Еламан Саясатов пен Әбіл Галиев Тайландта өткен Муай-тау спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионатында өнер көрсетіп, 1 алтын, 1 қола медальды қанжығаларына байлаған еді.

Жерлесіміз жеңіс тұғырында

30 Июл 2018 36

Тайланд елінде шілденің 22-27 аралығында Муай-Тай спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионаты өткен болатын.

Талапкерлерді оқуға шақырамыз!

24 Июл 2018 294

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті 2018-2019 оқу жылына талапкерлерді оқуға шақырады. Еліміздің жетекші жоғары оқу орындарының бірі де бірегейі саналатын Атырау мемлекеттік университетінде жаңа мамандықтар ашылып жатырғандығын назарларыңызға саламыз.

Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

19 Июл 2018 104

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 209

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.