Penal Reform International in Central Asia

2018 жылдың 3 мамырында Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері мен оқытушылары үшін өте маңызды күн болды.

Capstoneproject жобасының қатысушылары  Қазақстандағы Нидерланды Елшілігінің қолдауымен жүзеге асырылып жатқан ғылыми проектының кезекті кездесуі өтті.

Онда 2017-2018 оқу жылы ішінде Құқықтану және Журналистика факультеттерінің 45 студенттерінен тұратын 15 команда Қазақстандағы адам құқықтарын қорғау саласында зерттеулер жүргізген болатын.  Capstoneproject жобасын 2018 жылы 23-ші мамырда судьялар алдында таныстырып, қорғайтын  7 финалист анықталды.

Орталық Азиядағы Қылмыстық реформа халықаралық ұйымының аймақтық директоры Азамат Шамбилов «Қазақстандағы  түрме реформасы: адам құқығының сақталуы- жарқын болашақ  кепілі» тақырыбында ашық  дәріс өткізді. Сонымен қатар,  аймақтық директор  Азамат Шамбилов, оқу жұмысы жөніндегі проректор Гүлжан Сағидоллақызы және ұлттық сарапшы PRI Қайырболат Миратұлы салтанатты жағдайда финалға өздерінің ұсыныстарын шығаратын командаларды жариялады. Жоба бойынша студенттерді қадағалап отырған  шетелдік профессорлар да өз  бейнематериалдарын  қатысушыларға жіберді.

Жоба соңында финалға шыққандардың бірі Нидерландыға оқу сапарын өткізеді. Финалға шыққан  барлық қатысушыларға сәттілік тілейміз.