Penal Reform International in Central Asia

2018 жылдың 3 мамырында Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері мен оқытушылары үшін өте маңызды күн болды.

Capstoneproject жобасының қатысушылары  Қазақстандағы Нидерланды Елшілігінің қолдауымен жүзеге асырылып жатқан ғылыми проектының кезекті кездесуі өтті.

Онда 2017-2018 оқу жылы ішінде Құқықтану және Журналистика факультеттерінің 45 студенттерінен тұратын 15 команда Қазақстандағы адам құқықтарын қорғау саласында зерттеулер жүргізген болатын.  Capstoneproject жобасын 2018 жылы 23-ші мамырда судьялар алдында таныстырып, қорғайтын  7 финалист анықталды.

Орталық Азиядағы Қылмыстық реформа халықаралық ұйымының аймақтық директоры Азамат Шамбилов «Қазақстандағы  түрме реформасы: адам құқығының сақталуы- жарқын болашақ  кепілі» тақырыбында ашық  дәріс өткізді. Сонымен қатар,  аймақтық директор  Азамат Шамбилов, оқу жұмысы жөніндегі проректор Гүлжан Сағидоллақызы және ұлттық сарапшы PRI Қайырболат Миратұлы салтанатты жағдайда финалға өздерінің ұсыныстарын шығаратын командаларды жариялады. Жоба бойынша студенттерді қадағалап отырған  шетелдік профессорлар да өз  бейнематериалдарын  қатысушыларға жіберді.

Жоба соңында финалға шыққандардың бірі Нидерландыға оқу сапарын өткізеді. Финалға шыққан  барлық қатысушыларға сәттілік тілейміз.

Жеңімпаз жерлестеріміз елге оралды

1 Авг 2018 42

Осыған дейін хабарлағанымыздай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Еламан Саясатов пен Әбіл Галиев Тайландта өткен Муай-тау спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионатында өнер көрсетіп, 1 алтын, 1 қола медальды қанжығаларына байлаған еді.

Жерлесіміз жеңіс тұғырында

30 Июл 2018 35

Тайланд елінде шілденің 22-27 аралығында Муай-Тай спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионаты өткен болатын.

Талапкерлерді оқуға шақырамыз!

24 Июл 2018 253

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті 2018-2019 оқу жылына талапкерлерді оқуға шақырады. Еліміздің жетекші жоғары оқу орындарының бірі де бірегейі саналатын Атырау мемлекеттік университетінде жаңа мамандықтар ашылып жатырғандығын назарларыңызға саламыз.

Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

19 Июл 2018 101

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 203

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.