Penal Reform International in Central Asia

2018 жылдың 3 мамырында Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері мен оқытушылары үшін өте маңызды күн болды.

Capstoneproject жобасының қатысушылары  Қазақстандағы Нидерланды Елшілігінің қолдауымен жүзеге асырылып жатқан ғылыми проектының кезекті кездесуі өтті.

Онда 2017-2018 оқу жылы ішінде Құқықтану және Журналистика факультеттерінің 45 студенттерінен тұратын 15 команда Қазақстандағы адам құқықтарын қорғау саласында зерттеулер жүргізген болатын.  Capstoneproject жобасын 2018 жылы 23-ші мамырда судьялар алдында таныстырып, қорғайтын  7 финалист анықталды.

Орталық Азиядағы Қылмыстық реформа халықаралық ұйымының аймақтық директоры Азамат Шамбилов «Қазақстандағы  түрме реформасы: адам құқығының сақталуы- жарқын болашақ  кепілі» тақырыбында ашық  дәріс өткізді. Сонымен қатар,  аймақтық директор  Азамат Шамбилов, оқу жұмысы жөніндегі проректор Гүлжан Сағидоллақызы және ұлттық сарапшы PRI Қайырболат Миратұлы салтанатты жағдайда финалға өздерінің ұсыныстарын шығаратын командаларды жариялады. Жоба бойынша студенттерді қадағалап отырған  шетелдік профессорлар да өз  бейнематериалдарын  қатысушыларға жіберді.

Жоба соңында финалға шыққандардың бірі Нидерландыға оқу сапарын өткізеді. Финалға шыққан  барлық қатысушыларға сәттілік тілейміз.

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 40

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 25

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 28

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 17

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 32

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.