Айбынды асқақтатқан Ұлы Жеңіс!

Биыл, 9 мамыр – Ұлы Жеңіс күніне 73 жыл толуда! Ұлы Жеңіс ардагерлеріне құрмет көрсету, жастарды Отансүйгіштікке, ерлікке баулу мақсатында университетіміздің әскери кафедра ұжымы кеш ұйымдастырды.

«Еңсесі биік – Ұлы Жеңіс» атты шарада Қазақстан Қарулы күштеріне 26 жыл толуын да атап өтті. Салтанатты шарада әскери кафедра бастығы полковник Қуандық Бердыгалиев пен «Батыс» өңірлік Қолбасшылығының ұйымдастыру-жұмылдыру басқармасының бастығы полковник Рашид Наурызбеков құттықтау тілектерін айтып, сөз сөйледі.

Концерттік бағдарламада әскери кафедраның талантты студенттері мен «Батыс» өңірлік Қолбасшылығының көркемөнерпаздары концерттік бағдарламалар қойды. Сонымен қатар, шарада соғыс алдындағы өмір мен «Майданнан хат» көріністерін сахналандырды. Арнайы кеште деректі фильм мен «Ұлы Жеңіске – Ұлы үлес» атты Қазақстан батырлары туралы дыбысты бейнебаян да көрсетілді. Сахнада Ұлы Отан соғысы және Еңбек ардагерлерінің «Фронтовичка» халықтық хоры ән салды.

Концерт соңында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлеуметтік мәселелер және жастар саясаты жөніндегі проректор Ләйля Қойшығұлова құттықтау сөз сөйлеп, ардагерлерге «Алғыс хат» табыс етті. Осынау мерекемен әскери кафедраның 2 курс студенті Еркебұлан Зинеденов кафедра оқытушыларына арнау өлеңін оқып, кафедра меңгерушісі Қуандық Бердыгалиев пен запастағы майор Гүлнара Бердалиеваға құттықтау хатын ұсынды.

Біздің тәуелсіздігіміз бен тұтастығымызды, тыныштығымыз бен бейбіт тірлігімізді қас қақпай күзетіп тұрған, халқымызға қорған болған ұлттық әскеріміздің айбыны арта берсін!

Малика ТАКЕЖАНОВА,

журналистика мамандығының 2 курс студенті

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 66

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 81

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 85

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124