Айбынды асқақтатқан Ұлы Жеңіс!

Биыл, 9 мамыр – Ұлы Жеңіс күніне 73 жыл толуда! Ұлы Жеңіс ардагерлеріне құрмет көрсету, жастарды Отансүйгіштікке, ерлікке баулу мақсатында университетіміздің әскери кафедра ұжымы кеш ұйымдастырды.

«Еңсесі биік – Ұлы Жеңіс» атты шарада Қазақстан Қарулы күштеріне 26 жыл толуын да атап өтті. Салтанатты шарада әскери кафедра бастығы полковник Қуандық Бердыгалиев пен «Батыс» өңірлік Қолбасшылығының ұйымдастыру-жұмылдыру басқармасының бастығы полковник Рашид Наурызбеков құттықтау тілектерін айтып, сөз сөйледі.

Концерттік бағдарламада әскери кафедраның талантты студенттері мен «Батыс» өңірлік Қолбасшылығының көркемөнерпаздары концерттік бағдарламалар қойды. Сонымен қатар, шарада соғыс алдындағы өмір мен «Майданнан хат» көріністерін сахналандырды. Арнайы кеште деректі фильм мен «Ұлы Жеңіске – Ұлы үлес» атты Қазақстан батырлары туралы дыбысты бейнебаян да көрсетілді. Сахнада Ұлы Отан соғысы және Еңбек ардагерлерінің «Фронтовичка» халықтық хоры ән салды.

Концерт соңында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлеуметтік мәселелер және жастар саясаты жөніндегі проректор Ләйля Қойшығұлова құттықтау сөз сөйлеп, ардагерлерге «Алғыс хат» табыс етті. Осынау мерекемен әскери кафедраның 2 курс студенті Еркебұлан Зинеденов кафедра оқытушыларына арнау өлеңін оқып, кафедра меңгерушісі Қуандық Бердыгалиев пен запастағы майор Гүлнара Бердалиеваға құттықтау хатын ұсынды.

Біздің тәуелсіздігіміз бен тұтастығымызды, тыныштығымыз бен бейбіт тірлігімізді қас қақпай күзетіп тұрған, халқымызға қорған болған ұлттық әскеріміздің айбыны арта берсін!

Малика ТАКЕЖАНОВА,

журналистика мамандығының 2 курс студенті

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 20

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.

Әбу Насыр Әл-Фараби - 1150 жыл

16 Янв 2020 4

Шығыстың ғұлама ойшылы Әбу Насыр Әл-Фарабидің 1150 жылдық мерейтойына орай ғылыми ақпарат және сирек кездесетін әдебиеттер бөлімінде «Әл-Фараби - өркениет философы» тақырыптық әдебиеттер ұсыныс-тізімі жасалып,  «Бабалар сөзі - тәрбие көзі» кітап көрмесі ұйымдастырылды.

Андре Карстенс университетімізде

15 Янв 2020 35

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстандағы Нидерланды мемлекетінің елшілігінен келген Андре Карстенспен кездесу өтті.

Абай және ХХI ғасырдағы Қазақстан

14 Янв 2020 35

Биыл Абай Құнанбайұлының туғанына 175 жыл. Осыған орай, Ел Президенті Қасым-Жомарт Тоқаев "Абай және ХХІ ғасырдағы Қазақстан" атты ұлы ақынның мерейтойына арналған мақаласын жариялағаны  белгілі. Мемлекет басшы мақаласындағы негізгі мақсат пен бағытты атыраулық ғалымдар талқылап, ой қорытты.

Абай Құнанбайұлының 175 жылдығы

14 Янв 2020 32

Ұлы ақын, композитор, философ, саясаткер, ағартушы Абай Құнанбайұлының 175 жылдығын тойлауға арналған шаралар басталғаны баршаға мәлім.