Айбынды асқақтатқан Ұлы Жеңіс!

Биыл, 9 мамыр – Ұлы Жеңіс күніне 73 жыл толуда! Ұлы Жеңіс ардагерлеріне құрмет көрсету, жастарды Отансүйгіштікке, ерлікке баулу мақсатында университетіміздің әскери кафедра ұжымы кеш ұйымдастырды.

«Еңсесі биік – Ұлы Жеңіс» атты шарада Қазақстан Қарулы күштеріне 26 жыл толуын да атап өтті. Салтанатты шарада әскери кафедра бастығы полковник Қуандық Бердыгалиев пен «Батыс» өңірлік Қолбасшылығының ұйымдастыру-жұмылдыру басқармасының бастығы полковник Рашид Наурызбеков құттықтау тілектерін айтып, сөз сөйледі.

Концерттік бағдарламада әскери кафедраның талантты студенттері мен «Батыс» өңірлік Қолбасшылығының көркемөнерпаздары концерттік бағдарламалар қойды. Сонымен қатар, шарада соғыс алдындағы өмір мен «Майданнан хат» көріністерін сахналандырды. Арнайы кеште деректі фильм мен «Ұлы Жеңіске – Ұлы үлес» атты Қазақстан батырлары туралы дыбысты бейнебаян да көрсетілді. Сахнада Ұлы Отан соғысы және Еңбек ардагерлерінің «Фронтовичка» халықтық хоры ән салды.

Концерт соңында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әлеуметтік мәселелер және жастар саясаты жөніндегі проректор Ләйля Қойшығұлова құттықтау сөз сөйлеп, ардагерлерге «Алғыс хат» табыс етті. Осынау мерекемен әскери кафедраның 2 курс студенті Еркебұлан Зинеденов кафедра оқытушыларына арнау өлеңін оқып, кафедра меңгерушісі Қуандық Бердыгалиев пен запастағы майор Гүлнара Бердалиеваға құттықтау хатын ұсынды.

Біздің тәуелсіздігіміз бен тұтастығымызды, тыныштығымыз бен бейбіт тірлігімізді қас қақпай күзетіп тұрған, халқымызға қорған болған ұлттық әскеріміздің айбыны арта берсін!

Малика ТАКЕЖАНОВА,

журналистика мамандығының 2 курс студенті

Шетелдік ғалым дәріс оқуда

13 Ноя 2019 42

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің "Химия және химиялық технологиялар" кафедрасында шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы бойынша ғалым, қауымдастырылған профессор, ғылыми-техникалық қолданбалы орталықтың PhD докторы Артвина Коруха өз жұмысын бастады.

Мәңгілік ел жастары – индустрияға!

13 Ноя 2019 32

Бүгін университетімізде ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің тапсырысымен Елордамыз Нұр-Сұлтан қаласындағы «Зерттеуші» Республикалық ғылыми-білім беру орталығы Жастар жылына арналған әлеуметтік жобасы аясында «Мәңгілік ел жастары - индустрияға» («Серпін») жобасы шеңберінде студенттермен кездесу өтті.

Әділетті жеңісімен құттықтаймыз!

13 Ноя 2019 18

Аталмыш шара жастар жылы аясында "Азаматтық бастамаларды қолдау орталығы" КЕАҚ-ның гранттық жобасы қолдауымен Атырау облысы Жоғарғы оқу орындары арасында Жастар ісі жөніндегі комитет басшыларының арасында өткен болатын.
Әділетті жеңісімен құттықтап, республикалық  конкурста сәттілік тілейміз.

Ерлан ерледі

12 Ноя 2019 39

Таяуда Ақтау қаласында  Yessenov University ұйымдастыруымен Жастар жылы аясында Қазақстан мұнайының 120 жылдығына арналған «Университет – ой-пікірлер аймағы» Yessenov Forum өтті.  Аталмыш шараға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінен тарих мамандығының 4-курс студенті Баймағамбетов Ерлан қатысып, осы форум аясында өткен ғылыми-тәжірибелік конференцияда «Рухани жаңғыру бағдарламасы – тапсырмаларды шешуге арналған жаңа бағыт» секциясы бойынша жүлделі І орынды иеленді.

Сүндет Байғожин шеберлігімен бөлісті

12 Ноя 2019 25

9-шы қараша күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  ҚР еңбек сіңірген қайраткері, Құрмет орденінің иегері, Астана Опера тетарының жетекші әншісі Сүндет Байғожин Музыка және өнер кафедрасының студенттері мен вокал оқытушыларына арналған шеберлік сыныбын өткізді.