Ардагер ұстаз тұрған үйде ескерткіш тақта ашылды

3 мамырда Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің дамуына зор үлес қосқан ұстаз, Ұлы Отан соғысының қатысушысы,  «Халық ағарту ісінің үздігі» белгісінің иегері Баяндиев Дәріжан Шадыманұлының тұрған үйіне ескерткіш тақта тас орнатуға арналған салтанатты жиыны өтті.

Өңірімізге танымал тұлғаға арналған ескерткіш тақта Атырау қаласының орталығы болып табылатын академик Қ.Сәтбаев көшесіндегі 32-үйде орнатылды. Салтанатты жиынға Атырау университетінің проекторы Саламат Идрисов, ғалым-хатшы Баянсұлу Тыныбаева, оқу орнының ұстаздары мен студенттері, ұстаздың шәкірттері мен жақын туыстары, қаламыздың танымал адамдары қатысты.

Университет кәсіподақ ұйымының төрағасы Қылышбай Сүндетұлы Дәріжан Баяндиевтің өмір жолымен таныстырды. Атырау облысы, Қызылқоға ауданында 1920 жылы дүниеге келген Дәріжан ағай 1936-1937 жылдарыГурьев мұнай техникумында, кейін Орал педагогикалық институтын білім алды. Байшонас орта мектебінің мұғалімі ретінде 1940-1942 жылдар аралығында еңбек етті. 1942-1944 жылдары Ұлы Отан соғысына қатысты. 1949 жылы Орал педагогикалық институтын тәмамдады. 1949-1950 жылдары Гурьев облыстық ішкі істер басқармасында аға ғылыми қызметкері болып қызмет атқарды. Гурьев мұғалімдер институтының оқытушысы, Гурьев пединститутының аға оқытушысы, 1963-1967 жылдар аралығында кафедра меңгерушісі қызметтерін атқарды.

«Халық ағарту ісінің үздігі» белгісімен, «За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы» және басқа да медальдармен, облыстық партия, кәсіподақ комитеті мақтау грамоталарымен марапатталған.

Жиында Атырау қалалық ардагерлер ұйымының төрағасы Әйіпқали Бекеш, Атырау университетінің ардагері профессор Жиенбай Бақи әріптес, замандас ретіндегі пікірлерін ортаға салса, Баяндиевтің шәкірттері педагогика ғылымдарының кандидаты, университет ардагерлер кеңесінің төрағасы Шахман Нағимов, тарих ғылымдарының докторы Аққали Ахмет ұстаздың ерекше қасиеттері жайындағы естеіктерімен бөлісті.

Салтанатты шараға қатысушылар жас ұрпақты тәрбиелеу ісінде өзінің адами қасиеттерімен, өнегелі өмір жолымен ұлағат қалдырған тұлғаны дәріптеудің «Рухани жаңғыру» бағдарламасымен астасқан маңыздылығын атап өтіп, еңбек адамына жасалған құрмет үшін ризашылықтарын білдірді.

Жеңімпаз жерлестеріміз елге оралды

1 Авг 2018 46

Осыған дейін хабарлағанымыздай, Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің студенттері Еламан Саясатов пен Әбіл Галиев Тайландта өткен Муай-тау спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионатында өнер көрсетіп, 1 алтын, 1 қола медальды қанжығаларына байлаған еді.

Жерлесіміз жеңіс тұғырында

30 Июл 2018 35

Тайланд елінде шілденің 22-27 аралығында Муай-Тай спорт түрінен студенттер арасындағы әлем чемпионаты өткен болатын.

Талапкерлерді оқуға шақырамыз!

24 Июл 2018 267

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті 2018-2019 оқу жылына талапкерлерді оқуға шақырады. Еліміздің жетекші жоғары оқу орындарының бірі де бірегейі саналатын Атырау мемлекеттік университетінде жаңа мамандықтар ашылып жатырғандығын назарларыңызға саламыз.

Келешегі бар ынтымақтастықты дамыту жолында

19 Июл 2018 102

16 шілдеде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Француз Республикасы және Қазақстан Республикасының төтенше және өкілетті елшісі - жоғары мәртебелі Филипп Мартинэ мырзамен және де басқа да ресми тұлғалар мен француз қонақтары, сонымен қатар экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қорғаныс Бизнес Франс" өкілдері «Іскерлік және сауда-экономикалық ынтымақтастықты белгілеу» мақсатында кездесу өтті.

Университет курсанттары әскери ант қабылдады

12 Июл 2018 203

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті әскери кафедрасының тұңғыш курсанттары Отанға, елге және Президентке адал қызмет ететіндері туралы әскери ант қабылдады.