Халелтану

2018 – жылдың 24 - ші сәуір күні   ғылыми кітапхана мен «Педагогика» кафедра – лабораториясы бірлесіп, профессор Х.Досмұхамедовтың  туғанына 135 жыл толуына байланысты «Халелтану: Тағылым, Жаңа көзқарас» ғылыми – тәжірибелік семинар өткізді.

Қатысушылардың назарына «Х.Досмұхамедов – қоғам қайраткері, ағартушы, ғалым, педагог» кітап көрмесі ұсынылды. Ғалымның «Х.Досмұхамедов және оның өмірі мен шығармашылығы», «Х.Досмұхамедовтің таңдамалы» және Өмірзақ Озғанбайдың «Жарығы өшпейтін жұлдыз» зерттеу – кітаптарына библиографиялық шолу жасалды. Кеш соңында журналистика мамандығының 1 курс дублер – студенті (ғылыми кітапхана директорының м.а.) Қуандықова Талшын қатысушылар алдында сөз сөйлеп, кітаптарды насихаттады.

Ирандық профессор университетімізде

15 Ноя 2019 1

Шетелдік ғалымдарды шақыру бағдарламасы аясында 6 қарашадан бастап бізде қонақта Тарбиат Модарес университетінің (Тегеран қ.) қауымдастырылған профессоры Давуд Седигизаде (Davoud Sedigizadeh) - жасанды интеллект және машиналық оқыту саласындағы белгілі ғалым жұмысын бастады.

Ғылыми-практикалық дөңгелек үстел өтті

15 Ноя 2019 1

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерейтойын қарсы алу алдында «Университетіміздің 70 жылдығына – 70 қадам» бағдарламасы аясында түрлі жұмыстар жалғасын табуда.

Оқытушылар кәсіби біліктілігін арттырды

15 Ноя 2019 3

Нұрсұлтан Назарбаевтың 2017 жылы 12 сәуірдегі «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» атты бағдарламалық мақаласында «ХХІ ғасырдағы ұлттық сана туралы» және «Таяу жылдардағы міндеттер» арқылы болашаққа қадам басудағы бірнеше сатыларды қамтитын рухани құндылықтарымызға байланысты мәселелер Елбасының көзқарасы ретінде сараланған.

ТШО IT Департаментімен кездесу өтті

14 Ноя 2019 20

13 қарашада ТШО-ның IT департаменті El-Mogazi Raddi менеджері бастаған Бағдарламалық инженерия кафедрасының студенттеріне 9 IT бағыты яғни деректер ғылымы (Data science), бизнес-аналитика, киберқауіпсіздік, мәліметтерді басқару, бұлтты есептеулер, Agile, нақты уақыт режиміндегі деректерді визуализациялау және цифрландыруы бойынша кездесу өткізді. Бұл іс-шара университеттің 70-жылдығын атап өту аясында бағдарламалық инженерия кафедрасында жоспарланған болатын.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТА - ТЕҢГЕ КҮНІ

14 Ноя 2019 18

Қазақ елі үшін мән-маңызы жағынан беделі жоғары тұрған бір күн бар.