Жұлдыз жобасында – жарқыраған жұлдыздар

25 сәуір күні Атырау мемлекеттік университетінде өзін-өзі басқару апталығы аясында «Екі жұлдыз» ән байқауы ұйымдастырылды. Университет қызметкерлері мен студенттері арасында өткен бұл шара оларды шығармашылыққа баулу, мәдени, рухани және отбасылық құндылықтарды сақтауға шақырады.

Университет аруы Дана Мұратова мен белсенді студенті Қуаныш Өтешовтың жүргізуімен болған кеште 13 жұп үміткерлер қатысты.

Көпжасар Меңдігереев - Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің «Қазақстан және дүниежүзі тарихы» кафедрасының аға оқытушысы және Аружан Төлеген - вокалдық өнер мамандығының 1 курс студенті, Айна Жасболатқызы - көптілді білім беру факультетінің хатшысы мен Серікқали Дархан - шетел тілі мамандығының 2 курс студенті, Айгүл Масалимова - экономика және құқық факультетінің «Экономика» кафедрасының оқытушысы және Қуаныш Жәрдемов - осы факультеттің 3 курс студенті, Айым Құспанова - инновациялық білім беру факультетінің декан орынбасары және Байғазы Мұхитов - «Дене шынықтыру және спорт» мамандығының 1 курс студенті, Балнур Кереева - білім алушыларға қызмет көрсету орталығының басшысы және Райымбек Кәрімұлы - вокалдық өнер мамандығының 1 курс студенті, Жалғас Бағытжанов - жастар саясаты департаментінің маманы және Ляззат Айтпаева - гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің 2 курс студенті, Сәлімгерей Аймұратов - әлеуметтік гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі, ф.ғ.к., доцент және Қалия Төребаева - көптілді білім беру факультетінің 1 курс студенті, Айман Мусаева - ғылым департаментінің директоры мен Нұрлан Серікбайұлы - жаратылыстану және ауыл шаруашылық факультетінің 1 курс студенті, Бекет Кенжегулов - физика, математика және ақпараттық технологиялар факультетінің деканы пен Ақерке Сатыбалдиева - экономика және құқық факультетінің 3 курс студенті, Арман Жұмағазиев - әкімшілік департаментінің директоры пен Мөлдір Өтегенова - экономика және құқық факультетінің 1 курс студенті, Гулнара Бердалиева - әскери кафедра оқытушысы мен Ізбасар Самиғоллаев - музыкалық білім мамандығының 1 курс студенті, Айгүл Сұлтанғалиева - психология және арнайы білім беру кафедрасының оқытушысы, магистр мен Бекслан Тұрсынов - вокалдық өнер мамандығының 1 курс студенті, Жұпар Билялова - физика, математика және ақпараттық технологиялар факультетінің оқытушысы және Рамазан Аманшиев - осы факультеттің 2 курс студенті.

Үміткерлерге әділ бағасын берген қазылар алқасы Н.Жантөрин атындағы облыстық филармонияның әншілері, ҚР мәдениет қайраткері – Ханзада Сақыпова мен ҚР еңбек сіңірген қайраткері – Қуандық Нұғмаров және Жас Отан ЖҚ мүшесі, облыс белсендісі Бекболат Амиржанов.

Айта кету керек, қатысушы жұптар жанды дауыста ән салып, сахналандырылған көрініс қойды. Байқау қорытындысы бойынша нәтиже мынадай:

1 орын -«Дос-Мұқасан» тобының әндерінен поппури орындаған Айгүл Масалимова мен Қуаныш Жардемов

2 орын - «Песенька про медведях» әнін сахналандырған Айман Мусаева мен Нұрлан Серікбайұлы

3 орын - «Тақиялы періште» әнін орындаған Гулнара Бердалиева мен Ізбасар Самиғоллаев.

Кеш соңында жеңімпаздарға дипломдар мен ақшалай сертификаттар табысталып, жұлдыздар «2 жұлдыз» гимнін орындады.

Шараның өткізілуіне кәсіподақ комитетінің төрағасы Қылышбай Сүндетұлы демеушілік жасады.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 62

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 79

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 85

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 74

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124