Ұлт зиялысы

24 сәуір күні Алаш ардақтысы, Батыс Алашорданың негізін салушылардың бірі, энциклопедист-ғалым Халел Досмұхамедовтың туған күні.

Әмбебап ғалымның туғанына биыл 135 жыл толуына орай, студенттер мен профессор-оқытушылар салтанатты гүл шоқтарын қою рәсіміне қатысты. Салтанатты рәсім барысында университеттің ғылыми істер жөніндегі проректоры Саламат Нұрмұханұлы, п.ғ.к. Ғабит Бағытжанұлы, т.ғ.к. Қылышбай Сүндетұлы құттықтау тілектерін білдірді. Гүл шоқтар қою рәсімінен кейін «Халелтану: тағылым, жаңа көзқарас» тақырыбындағы студенттерге арналған ғылыми тәжірибелік семинар жұмысы болып өтті. Семинар мәжілісін "Педагогика кафедра лабораториясының меңгерушісі, педагогика ғылымдарының докторы, профессор Шолпан Жанұзақова және профессор Роза Қаражігітова сөз сөйлеп, қатысушы студенттерге сәттілік тілеп, ықыластарын білдірді. Семинарға жалпы саны онға жуық студент ғылыми баяндамаларын жасап, ғылыми танымдық ойларын ортаға салды. Мәселен, химия мамандығының бірінші курс студенті Рахметова Гүлжазира "Х.Досмұхамедовтың еңбектеріне жаңаша көзқарас" атты баяндамасы үздік баяндамалардың қатарынан табылды. Сондай-ақ семинар соңында өткізілген викториналық ойында топ жарды. Тарих мамандығының екінші курс студенті Баймағамбетов Ерлан "Рухани жаңғыру және Алаш зиялысы" атты баяндамасы профессор-оқытушылардың көңілінен шықты. Филология мамандығының екінші курс студенті Шакиров Заманбек өзінің Х.Досмұхамедовтың лингвистикалық мұрасы атты баяндамасында Халел ұсынған латын әліпбиі мен қазіргі апробациядағы латын әліпбиінің нұсқаларын салыстырып, ғылыми негіз жасаса, шет тілі мамандығының екінші курс студенті Мұстафаева Ұлпан ағартушы ғалымның ғылыми еңбектерінің құндылығы жөнінде мәлім етті. Семинар соңында барлық қатысушылар арнайы кітаптармен марапатталды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 8

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 70

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 61

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 113

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 168

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.