Ұлт зиялысы

24 сәуір күні Алаш ардақтысы, Батыс Алашорданың негізін салушылардың бірі, энциклопедист-ғалым Халел Досмұхамедовтың туған күні.

Әмбебап ғалымның туғанына биыл 135 жыл толуына орай, студенттер мен профессор-оқытушылар салтанатты гүл шоқтарын қою рәсіміне қатысты. Салтанатты рәсім барысында университеттің ғылыми істер жөніндегі проректоры Саламат Нұрмұханұлы, п.ғ.к. Ғабит Бағытжанұлы, т.ғ.к. Қылышбай Сүндетұлы құттықтау тілектерін білдірді. Гүл шоқтар қою рәсімінен кейін «Халелтану: тағылым, жаңа көзқарас» тақырыбындағы студенттерге арналған ғылыми тәжірибелік семинар жұмысы болып өтті. Семинар мәжілісін "Педагогика кафедра лабораториясының меңгерушісі, педагогика ғылымдарының докторы, профессор Шолпан Жанұзақова және профессор Роза Қаражігітова сөз сөйлеп, қатысушы студенттерге сәттілік тілеп, ықыластарын білдірді. Семинарға жалпы саны онға жуық студент ғылыми баяндамаларын жасап, ғылыми танымдық ойларын ортаға салды. Мәселен, химия мамандығының бірінші курс студенті Рахметова Гүлжазира "Х.Досмұхамедовтың еңбектеріне жаңаша көзқарас" атты баяндамасы үздік баяндамалардың қатарынан табылды. Сондай-ақ семинар соңында өткізілген викториналық ойында топ жарды. Тарих мамандығының екінші курс студенті Баймағамбетов Ерлан "Рухани жаңғыру және Алаш зиялысы" атты баяндамасы профессор-оқытушылардың көңілінен шықты. Филология мамандығының екінші курс студенті Шакиров Заманбек өзінің Х.Досмұхамедовтың лингвистикалық мұрасы атты баяндамасында Халел ұсынған латын әліпбиі мен қазіргі апробациядағы латын әліпбиінің нұсқаларын салыстырып, ғылыми негіз жасаса, шет тілі мамандығының екінші курс студенті Мұстафаева Ұлпан ағартушы ғалымның ғылыми еңбектерінің құндылығы жөнінде мәлім етті. Семинар соңында барлық қатысушылар арнайы кітаптармен марапатталды.

«Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық»

13 Дек 2019 14

Елбасының «Рухани жаңғыру» мақаласының «100 жаңа оқулық» жобасы аясында бірқатар шетел авторларының еңбектерінің ана тілімізге аударылды. Соған орай бүгін университетімізде көптілді білім беру факультетінің қазақ тілі мен әдебиеті мамандығының 1 курс студенттерінің қатысуымен философия ғылымдарының докторы, профессор Ө.Қ.Бекежанның ұйымдастыруымен «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» тақырыбында ашық сабағы өтті.

Тәуелсіздік күнінде ұстаздар ұлығыланды

13 Дек 2019 22

Бүгін университетімізде Тәуелсіздік күніне арналған «Тұғыры биік – Тәуелсіздік!» атты салтанатты жиын өтті.

Ілья Жақанов "Отан" орденімен марапатталды

12 Дек 2019 36

Тәуелсіздік күні қарсаңында бірқатар азамат мемлекеттік наградалармен марапатталды, - деп хабарлайды Tengrinews.kz тілшісі Ақорда сайтына сілтеме жасап.

Парасаттылық мектебі ашылды

12 Дек 2019 39

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Атырау облысы департаментінің тапсырмасымен «Педагогика» кафедра-лабораториясының ұйымдастыруымен «Парасаттылық мектебі» ашылды.

«Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама»

12 Дек 2019 62

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында белгілі тарихшы, тарих ғылымдарының докторы, профессор Алдар Сарсенұлы Сарсеновтың 70 жас мерейтойына орай «Қазақстанның аграрлық тарихының мәселелері: дәстүр, тәжірибе, әдіснама» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті.