Каспий өңірі: болашақтың бейнесі

2018 жылдың 23 сәуірі күні Каспий сараптамалық клубының кезекті отырысы аясында «Каспий өңірі: болашақтың бейнелері» атты Үлкен Евразия Жастар бастамасының әлеуметтік сауалнама қорытындыларын ұсынумен халықаралық дөңгелек стөл видеокөпір болып өтті.

Шараны ұйымдастырушылар:

• Политологиялық орталық «Север-Юг» (г. Москва, Ресей Федерациясы),
  • «Каспий-Евразия» халықаралық және қоғамдық-саяси зерттеу орталығы (Астрахань, Российская Федерация),
  • Каспий телеканал редакциясы «Астрахань 24» (г. Астрахань, Российская Федерация),
  • «Евразиялық мониторинг» сараптамалық орталығы (Астана қаласы, Қазақстан Республикасы) «Ытымақтастық» пресс-клубының ақпараттық қолдауымен (Москва, Российская Федерация)

Халықаралық интерактивті алаң форматы Үлкен Евразия жастар бастамасын жасау арқылы оңтүстік-кавказ және орталық-азиялық бағыттарда жүзеге асушы жастар жобаларының ұйымдастырушылық бірігулерінің маңызын және Каспий өңірі елдерінде ресейлік өңірілік НКО әріптестік құрылымдары шеңберін кеңейту мүмкіндігін талдауға әсер етті.

Видеокөпір жұмысының барысында Ресей, Азербайджан және Қазақстан сарапшылары, политологтары, социологтары, мемлекеттік билік органдары өкілдері, Ресей, Қазақстан және Азербайжан ЖОО оқытушылары мен студенттері Каспий өңірі елдерінің ынтымақтастығы туралы өз ойларымен бөлісті.

Шараның модераторлары:

Сызранов Андрей, «Каспий-Евразия» халықаралық және қоғамдық-саяси зерттеу орталығы жетекшісі, тарих ғылымдарының кандидаты. Шишкина Екатерина, «Ытымақтастық» пресс-клубы сайтының бас редакторы.

Спикерлер:

Астраханнан:

Ежов Алексей, Ресей Жастар Одағы халықаралық бағдарламалар Орталығы директоры

Алекперова Джамиля, журналист, Үлкен Евразия азербайжан жастар бастамасы өкілі

Рогов Александр, Астрахан мемлекеттік университетінің әлеуметтік зерттеулер орталығының бас маманы, әлеуметтік коммуникациялар факультетінің социология кафедрасы оқытушысы.

Атыраудан:

Мукашева Маншук, Атырау мемлекеттік университетінің журналистика кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының кандидаты;

Тулемисова Гулжамал, химия ғылымдарының кандидаты, экология бойынша зертхана меңгерушісі.

Бакуден :

Велизаде Ильгар, политолог, «Южный Кавказ» клубы басшысы.

Москвадан:

Масаулов Сергей, «Үлкен Евразия» сараптамалық платформа координаторы .

Бүгін «НұрОтан» партиясының хатшысы -ҒабидоллаАбдоллаұлы Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды

12 Сен 2019 20

Партия хатшысы алдымен оқу орнымен танысып, жастармен кездесу өткізді. Мұнда Президент Жолдауы жайында әңгімелер өріліп, Жолдауды іске асыру жолдары тілге тиек етілді. Жастармен кездесуде ашық әңгіме жүргізген Ғабидолла Абдоллаұлы жатақхана мәселесін де сөз етті. Студенттердің жатын орындарымен танысып, мән-жайды білген партия хатшысы өз сөзін былайша өрбітті.

Жолдауды талдау

12 Сен 2019 31

ҚазақстанРеспубликасының Президенті Қ.К. Тоқаевтың «Сындарлы қоғамдық диалог – қазақстанның тұрақтылығы мен өркендеуінің негізі» – атты Қазақстан халқына Жолдауы 5 қыркүйек күні Атырау қаласының халыққа көмек көрсету орталығында  талқыланды.

Бизнеске бастар жол

12 Сен 2019 13

Бүгін университетімізде  Қазақстан Республикасы Қоғамдық даму министрлігінің мемлекеттік тапсырмасы шеңберінде «Жастар» ғылыми-зерттеу орталығы  «Мемлекеттік бағдарламалар арқылы жастарға кәсіпкерлікті қалай ашып, дамытуға болады» тақырыбында вебинар өткізді.