Каспий өңірі: болашақтың бейнесі

2018 жылдың 23 сәуірі күні Каспий сараптамалық клубының кезекті отырысы аясында «Каспий өңірі: болашақтың бейнелері» атты Үлкен Евразия Жастар бастамасының әлеуметтік сауалнама қорытындыларын ұсынумен халықаралық дөңгелек стөл видеокөпір болып өтті.

Шараны ұйымдастырушылар:

• Политологиялық орталық «Север-Юг» (г. Москва, Ресей Федерациясы),
  • «Каспий-Евразия» халықаралық және қоғамдық-саяси зерттеу орталығы (Астрахань, Российская Федерация),
  • Каспий телеканал редакциясы «Астрахань 24» (г. Астрахань, Российская Федерация),
  • «Евразиялық мониторинг» сараптамалық орталығы (Астана қаласы, Қазақстан Республикасы) «Ытымақтастық» пресс-клубының ақпараттық қолдауымен (Москва, Российская Федерация)

Халықаралық интерактивті алаң форматы Үлкен Евразия жастар бастамасын жасау арқылы оңтүстік-кавказ және орталық-азиялық бағыттарда жүзеге асушы жастар жобаларының ұйымдастырушылық бірігулерінің маңызын және Каспий өңірі елдерінде ресейлік өңірілік НКО әріптестік құрылымдары шеңберін кеңейту мүмкіндігін талдауға әсер етті.

Видеокөпір жұмысының барысында Ресей, Азербайджан және Қазақстан сарапшылары, политологтары, социологтары, мемлекеттік билік органдары өкілдері, Ресей, Қазақстан және Азербайжан ЖОО оқытушылары мен студенттері Каспий өңірі елдерінің ынтымақтастығы туралы өз ойларымен бөлісті.

Шараның модераторлары:

Сызранов Андрей, «Каспий-Евразия» халықаралық және қоғамдық-саяси зерттеу орталығы жетекшісі, тарих ғылымдарының кандидаты. Шишкина Екатерина, «Ытымақтастық» пресс-клубы сайтының бас редакторы.

Спикерлер:

Астраханнан:

Ежов Алексей, Ресей Жастар Одағы халықаралық бағдарламалар Орталығы директоры

Алекперова Джамиля, журналист, Үлкен Евразия азербайжан жастар бастамасы өкілі

Рогов Александр, Астрахан мемлекеттік университетінің әлеуметтік зерттеулер орталығының бас маманы, әлеуметтік коммуникациялар факультетінің социология кафедрасы оқытушысы.

Атыраудан:

Мукашева Маншук, Атырау мемлекеттік университетінің журналистика кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының кандидаты;

Тулемисова Гулжамал, химия ғылымдарының кандидаты, экология бойынша зертхана меңгерушісі.

Бакуден :

Велизаде Ильгар, политолог, «Южный Кавказ» клубы басшысы.

Москвадан:

Масаулов Сергей, «Үлкен Евразия» сараптамалық платформа координаторы .

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 47

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 31

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 33

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 20

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 34

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.