Каспий өңірі: болашақтың бейнесі

2018 жылдың 23 сәуірі күні Каспий сараптамалық клубының кезекті отырысы аясында «Каспий өңірі: болашақтың бейнелері» атты Үлкен Евразия Жастар бастамасының әлеуметтік сауалнама қорытындыларын ұсынумен халықаралық дөңгелек стөл видеокөпір болып өтті.

Шараны ұйымдастырушылар:

• Политологиялық орталық «Север-Юг» (г. Москва, Ресей Федерациясы),
  • «Каспий-Евразия» халықаралық және қоғамдық-саяси зерттеу орталығы (Астрахань, Российская Федерация),
  • Каспий телеканал редакциясы «Астрахань 24» (г. Астрахань, Российская Федерация),
  • «Евразиялық мониторинг» сараптамалық орталығы (Астана қаласы, Қазақстан Республикасы) «Ытымақтастық» пресс-клубының ақпараттық қолдауымен (Москва, Российская Федерация)

Халықаралық интерактивті алаң форматы Үлкен Евразия жастар бастамасын жасау арқылы оңтүстік-кавказ және орталық-азиялық бағыттарда жүзеге асушы жастар жобаларының ұйымдастырушылық бірігулерінің маңызын және Каспий өңірі елдерінде ресейлік өңірілік НКО әріптестік құрылымдары шеңберін кеңейту мүмкіндігін талдауға әсер етті.

Видеокөпір жұмысының барысында Ресей, Азербайджан және Қазақстан сарапшылары, политологтары, социологтары, мемлекеттік билік органдары өкілдері, Ресей, Қазақстан және Азербайжан ЖОО оқытушылары мен студенттері Каспий өңірі елдерінің ынтымақтастығы туралы өз ойларымен бөлісті.

Шараның модераторлары:

Сызранов Андрей, «Каспий-Евразия» халықаралық және қоғамдық-саяси зерттеу орталығы жетекшісі, тарих ғылымдарының кандидаты. Шишкина Екатерина, «Ытымақтастық» пресс-клубы сайтының бас редакторы.

Спикерлер:

Астраханнан:

Ежов Алексей, Ресей Жастар Одағы халықаралық бағдарламалар Орталығы директоры

Алекперова Джамиля, журналист, Үлкен Евразия азербайжан жастар бастамасы өкілі

Рогов Александр, Астрахан мемлекеттік университетінің әлеуметтік зерттеулер орталығының бас маманы, әлеуметтік коммуникациялар факультетінің социология кафедрасы оқытушысы.

Атыраудан:

Мукашева Маншук, Атырау мемлекеттік университетінің журналистика кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының кандидаты;

Тулемисова Гулжамал, химия ғылымдарының кандидаты, экология бойынша зертхана меңгерушісі.

Бакуден :

Велизаде Ильгар, политолог, «Южный Кавказ» клубы басшысы.

Москвадан:

Масаулов Сергей, «Үлкен Евразия» сараптамалық платформа координаторы .

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 9

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 71

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 61

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 114

Конкурс жарияланады!

4 Июл 2019 168

Қазақстан Республикасы Білім жəне ғылым министрлігі, 010000 Астана қаласы, Мəңгілік ел көшесі, 8, 11-кіреберіс, «Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кəсіпорнының ректоры бос лауазымдық орнына конкурс жариялайды.