Каспий өңірі: болашақтың бейнесі

2018 жылдың 23 сәуірі күні Каспий сараптамалық клубының кезекті отырысы аясында «Каспий өңірі: болашақтың бейнелері» атты Үлкен Евразия Жастар бастамасының әлеуметтік сауалнама қорытындыларын ұсынумен халықаралық дөңгелек стөл видеокөпір болып өтті.

Шараны ұйымдастырушылар:

• Политологиялық орталық «Север-Юг» (г. Москва, Ресей Федерациясы),
  • «Каспий-Евразия» халықаралық және қоғамдық-саяси зерттеу орталығы (Астрахань, Российская Федерация),
  • Каспий телеканал редакциясы «Астрахань 24» (г. Астрахань, Российская Федерация),
  • «Евразиялық мониторинг» сараптамалық орталығы (Астана қаласы, Қазақстан Республикасы) «Ытымақтастық» пресс-клубының ақпараттық қолдауымен (Москва, Российская Федерация)

Халықаралық интерактивті алаң форматы Үлкен Евразия жастар бастамасын жасау арқылы оңтүстік-кавказ және орталық-азиялық бағыттарда жүзеге асушы жастар жобаларының ұйымдастырушылық бірігулерінің маңызын және Каспий өңірі елдерінде ресейлік өңірілік НКО әріптестік құрылымдары шеңберін кеңейту мүмкіндігін талдауға әсер етті.

Видеокөпір жұмысының барысында Ресей, Азербайджан және Қазақстан сарапшылары, политологтары, социологтары, мемлекеттік билік органдары өкілдері, Ресей, Қазақстан және Азербайжан ЖОО оқытушылары мен студенттері Каспий өңірі елдерінің ынтымақтастығы туралы өз ойларымен бөлісті.

Шараның модераторлары:

Сызранов Андрей, «Каспий-Евразия» халықаралық және қоғамдық-саяси зерттеу орталығы жетекшісі, тарих ғылымдарының кандидаты. Шишкина Екатерина, «Ытымақтастық» пресс-клубы сайтының бас редакторы.

Спикерлер:

Астраханнан:

Ежов Алексей, Ресей Жастар Одағы халықаралық бағдарламалар Орталығы директоры

Алекперова Джамиля, журналист, Үлкен Евразия азербайжан жастар бастамасы өкілі

Рогов Александр, Астрахан мемлекеттік университетінің әлеуметтік зерттеулер орталығының бас маманы, әлеуметтік коммуникациялар факультетінің социология кафедрасы оқытушысы.

Атыраудан:

Мукашева Маншук, Атырау мемлекеттік университетінің журналистика кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының кандидаты;

Тулемисова Гулжамал, химия ғылымдарының кандидаты, экология бойынша зертхана меңгерушісі.

Бакуден :

Велизаде Ильгар, политолог, «Южный Кавказ» клубы басшысы.

Москвадан:

Масаулов Сергей, «Үлкен Евразия» сараптамалық платформа координаторы .

Білім беру бағдарламаларын талқылады

23 Янв 2020 42

2020 жылдың 22 қаңтарында i-Space коворкинг орталығында университетіміздің экономика және құқық факультетіндегі, экономика кафедрасының оқу бағдарламаларын талқылау өтті.

Мектепке дейінгі білім алушыларға арналған SUSDEV

22 Янв 2020 52

Бүгін, 22 қаңтар күні №24 «Бақытты балалық шақ» балабақшасында «мектепке дейінгі білімге  тұрақты даму элементтерін енгізу» атты семинар өтті.

ЕЛІМІЗДІҢ ЖОҒАРЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА 25%-ҒА АРТТЫРЫЛҒАН СТИПЕНДИЯ БЕРІЛЕ БАСТАДЫ

22 Янв 2020 41

ҚР Президенті Қ. Тоқаев Жастар жылының жабылу салтанатында 2020 жылдың қаңтарынан бастап жоғары оқу орындары мен колледж студенттерінің стипендиясы 25 пайызға көтерілетінін мәлімдеді. ҚР Білім және ғылым министрлігі жергілікті атқарушы органдармен бірлесе отырып, Мемлекет басшысының тапсырмасын орындау бойынша шаралар қабылдады.

Ермахан Ибраимов университетімізде қонақта

21 Янв 2020 131

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде бокстан Сидней олимпиадасының чемпионы, халықаралық дәрежедегі спорт шебері Ермахан Ибраимовпен кездесу өтті.

Спартакиада жеңімпаздары анықталды

17 Янв 2020 90

Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдық мерей тойына арналған «Ректор кубогі» үшін профессор-оқытушылар құрамы және әкімшілік департаменті қызметкерлері арасындағы дәстүрлі 68-ші спартакиадасының жеңімпаздары анықталды.