Каспий өңірі: болашақтың бейнесі

2018 жылдың 23 сәуірі күні Каспий сараптамалық клубының кезекті отырысы аясында «Каспий өңірі: болашақтың бейнелері» атты Үлкен Евразия Жастар бастамасының әлеуметтік сауалнама қорытындыларын ұсынумен халықаралық дөңгелек стөл видеокөпір болып өтті.

Шараны ұйымдастырушылар:

• Политологиялық орталық «Север-Юг» (г. Москва, Ресей Федерациясы),
  • «Каспий-Евразия» халықаралық және қоғамдық-саяси зерттеу орталығы (Астрахань, Российская Федерация),
  • Каспий телеканал редакциясы «Астрахань 24» (г. Астрахань, Российская Федерация),
  • «Евразиялық мониторинг» сараптамалық орталығы (Астана қаласы, Қазақстан Республикасы) «Ытымақтастық» пресс-клубының ақпараттық қолдауымен (Москва, Российская Федерация)

Халықаралық интерактивті алаң форматы Үлкен Евразия жастар бастамасын жасау арқылы оңтүстік-кавказ және орталық-азиялық бағыттарда жүзеге асушы жастар жобаларының ұйымдастырушылық бірігулерінің маңызын және Каспий өңірі елдерінде ресейлік өңірілік НКО әріптестік құрылымдары шеңберін кеңейту мүмкіндігін талдауға әсер етті.

Видеокөпір жұмысының барысында Ресей, Азербайджан және Қазақстан сарапшылары, политологтары, социологтары, мемлекеттік билік органдары өкілдері, Ресей, Қазақстан және Азербайжан ЖОО оқытушылары мен студенттері Каспий өңірі елдерінің ынтымақтастығы туралы өз ойларымен бөлісті.

Шараның модераторлары:

Сызранов Андрей, «Каспий-Евразия» халықаралық және қоғамдық-саяси зерттеу орталығы жетекшісі, тарих ғылымдарының кандидаты. Шишкина Екатерина, «Ытымақтастық» пресс-клубы сайтының бас редакторы.

Спикерлер:

Астраханнан:

Ежов Алексей, Ресей Жастар Одағы халықаралық бағдарламалар Орталығы директоры

Алекперова Джамиля, журналист, Үлкен Евразия азербайжан жастар бастамасы өкілі

Рогов Александр, Астрахан мемлекеттік университетінің әлеуметтік зерттеулер орталығының бас маманы, әлеуметтік коммуникациялар факультетінің социология кафедрасы оқытушысы.

Атыраудан:

Мукашева Маншук, Атырау мемлекеттік университетінің журналистика кафедрасының меңгерушісі, филология ғылымдарының кандидаты;

Тулемисова Гулжамал, химия ғылымдарының кандидаты, экология бойынша зертхана меңгерушісі.

Бакуден :

Велизаде Ильгар, политолог, «Южный Кавказ» клубы басшысы.

Москвадан:

Масаулов Сергей, «Үлкен Евразия» сараптамалық платформа координаторы .

Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру

22 Авг 2019 29

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ағымдағы жылдың 19-29 тамыз күндері Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жұмыстары аясында  шаралар өтуде.

Тимур - «Тілдарын» жеңімпазы

21 Авг 2019 22

Таяуда университетімізде «Тілдарын» облыстық олимпиадасы өтті. 9 үміткер қатысқан сайыста жастар қазақ, орыс, ағылшын тілдерінен білімдерін сынады.

Құрметті абитуриенттер!

6 Авг 2019 190

Жергілікті бюджет қаражаты есебінен (акимат гранты) 232 білім беру гранттары тағайындалды.

Білім беру гранттарын тағайындау конкурсына қатысуға өтініштерді ҚАБЫЛДАУ аяқталды

24 Июл 2019 157

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 қаңтардағы №58 қаулысымен бекітілген «Бакалавр» немесе «магистр» дәрежелері берілетін жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім алуға ақы төлеу үшін білім беру грантын беру қағидаларына сәйкес Республикалық бюджет қаражаты есебінен білім беру гранттарын беру конкурсына қатысу үшін өтініштер қабылдау ағымдағы жылғы 13 шілдеден баста 20-сы күні аяқталды.
Бүгінгі күнде конкурсқа қатысуға Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті арқылы 1400-ге жуық өтініш қабылдады.
Білім гранты иегерлерінің тізімі тамыз айының 5-не дейін Ұлттық тестілеу орталығының https://www.testcenter.kz сайтына жарияланады.

Меморандумға қол қойылды

23 Июл 2019 113

Атырау облыстық полиция басқармасы, Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті мен М.Бөкенбаев атындағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Ақтөбе заң институты арасында үш жақты меморандумға қол қойылды