Студенттер мен магистранттардың ғылыми конференциясы

Ғылым күні қызметкерлері күніне орай өткен ғылым апталығы аясында гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінде «Жастар және ғылым» атты дәстүрлі студенттер мен магистранттардың конференциясы өтті. Конференция студенттер мен магистранттар, жас зерттеушілердің ғылыми және шығармашылық белсенділігін арттыру,  дарынды және ынталы жастар үшін тиімді коммуникативтік алаң құру мақсатында ұйымдастырылды.

Конференция барысында жастар өзара ғылыми-шығармашылық байланыс орнату, ізденіс бағыттары бойынша идеялары мен жобаларды ұсыну дағдыларын қалыптастырып, үлкен аудиторияларда таныстырылымдар өткізу, сөйлеу мәдениетін шыңдауды үйренді.

11 сәуірде университеттің Қазақстан және дүниежүзі тарихы кафедрасының ұйымдастыруымен өткен конференцияға тарих мамандығының студенттері мен магистранттары қатысты.

«Ғылым және жастар» тақырыбындағы конференцияны кіріспе сөзбен ашқан тарих ғылымдарының докторы Лесқали Бердіғожин Мемлекет басшысының «Рухани жаңғыру» бағдарламалық мақаласын жүзеге асыру мақсатында жастардың ғылыми ізденістерге ден қоюын және тың тақырыптарға мән беруін атап өтті.

Конференция барысында тарих мамандығының магистранттары Аслан Жанибековтың «С.Қондыбай: қазақ мифологиясына сына қағушы», Самал Оракованың «Материалы источников по военному искусству кочевников Центральной Азии в позднесредневековый период», Айкүміс Тұрарбекованың Қазақстанда алғашқы оқу орындарының бой көтеруі (1920-1940), Самал Молдашеваның «Қазақстанның этномәдени бірлестіктері көп этностық азаматтық қоғам дамуының факторы», Саяжан Маратованың «Қазақстан мен Түркия арасындағы қоғамдық-саяси және мәдени байланыс тарихы (Тәуелсіздік жылдарында)», 1-курс студенттері Ақбота Асанованың «Өлкетанушы - Мұрат Бектенов», 2-курс студенттері Ерлан Баймағамбетовтің «Жүздердің зерттелуі» және Ырысгүл Серікбайқызының «Қазақ қоғамындағы батырлар орны: Әлия Нұрмахамедқызы Молдағұлова» тақырыбындағы баяндамалары мазмұндылығымен ерекшеленді.

Сондаяқ осы күні «Атамекен» тарихшылар клубының кезекті мәжілісі өтіп, жастардың ғылыми ізденушілік жұмысын ұйымдастыру, өлке тарихының ақтаңдақ беттерін зерттеуге үлес қосу жайында пікір алмасу өтті. Факультеттің белсенді жастары Рашид Самат, Алменова Айзада, клуб президенті Жүніс Байғалиев, Жалғасова Райымгүл, Еркебұлан Мутигуллин жастардың тарихи ұстанымды қалыптастыруда атқарылар жұмыстарға қатысты өз пікірлерімен бөлісті.