Университетте «Ашық есік» күні өтті

Университетте  «Ашық есік» күні өтті

15 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәдени-спорттық кешенінде Ашық есік күні және STEAM фестиваль өткізілген болатын.
Атырау мемлекеттік университеті мен Халықаралық жастар қоры, Bolashak Engineering компаниясы бірлесіп ұйымдастырлған бұл шараға Атырау каласының 63 мектебінен 2000-ға жуық  түлектер, ата – аналар және ұстаздар қатысты.

Шара аясында университеттің әр факультеті шеберлік-сыныптарымен таныстырылымдар, көрмелер өткізді. Атап өтсек:

Физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті Робототехника бойынша Arduino платформасында светодиодтар пайдаланып, бағдаршам жасап, Ноутбуктың операциялық жүйесін, драйверлерді және қосымша программаларды орнатуды көрсетті.

«Инновациялық білім беру» факультеті оқушыларды ҰБТ-ға дайындау мақсатындағы психологиялық тренингтер өткізіп, сонымен қатар мамандық таңдауға байланысты кәсіби бағдар жүргізіп, маман кеңестері берілді. Дефектолог-логопедтің қызметін көрсететін құрал-жабдықтармен таныстырды. М.Монтессори технологиясын қолданудың әдіс-тәсілдері және құм терапиясының маңызы, мақсаты, пайдалану әдістерін кеңінен түсіндірді.

Экономика және құқық факультеті Криминалистикалық лабораторияларда эксперимент жүргізуге байланысты мастер – кластар көрсетіп, Криминалдық полигон базасында көрініс жұмыстарын жүргізді.

Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультеті музыка мамандықтарының студенттерінен құралған оркестр музыкалық шығармалар ойнап, әр мамандық өздрінің шығармашылықтарын паш етті.

Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті мамандықтары бойынша көрме ұйымдастырды.

Көптілді білім беру факультеті English Only Space (EOS) кешенді тілдік студиясы және онда жүргізілетін жұмыстармен таныстырып, академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша шетелде білім алып келген студенттермен кездесу ұйымдастырды.

Сонымен қоса, STEAM Фестивальі жастарға өткен замандағы технологиялар қазіргі кезде қалай жаңғырып, олардың бүгінгі күнде қолданылып жүрген салаларындағы маңызды рөлін көруге мүмкіндік береді.Қатысушылардың жасына байланысты Фестивальде STEM және өнер бағыттары бойынша бағдарламалардың демо-нұсқалары мен мастер-класстар ұсынылды. Бұл қолжетімді бағдарламалар Фестивальдің басты мақсатына жетуіне, яғни оқушылар мен студентттерге нақты ғылымдар саласындағы өз білімдерін тәжірибе жүзінде қолдануға мүмкіндік береді.

21 Сен 2018 4

2018 жылдың 20 қыркүйегінде Республикасының Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы Атырау қаласындағы «Н.Назарбаев: дәуір, тұлға, қоғам» көшпелі көрме жобасын жүзеге асыру аясында «Елбасының сыртқы саяси бастамалары – Қазақстанның халықаралық мәртебесі мен беделін арттыру факторы ретінде» атты дөңгелек үстелін өткізді.

Универсиадаға байланысты пресс-конференция өтті

20 Сен 2018 23

19 қыркүйекте «Атырау-Ақпаратта» бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерінің қатысуымен Каспий өңірі мемлекеттерінің университет студенттерінің VI-шы универсиадасы аясында пресс-конференция ұйымдастырылды.

«Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм»

19 Сен 2018 45

2018 жылдың 19 қыркүйегінде Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің АКТ залында «Назарбаев моделі: стратегиялық болжам және прагматизм» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті.

Қазақстан Республикасының Президенті Кеңсесінің бастығы Махмұд Қасымбековпен кездесу

18 Сен 2018 58

2018 жылдың 18 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессор-оқытушылар құрамы және білім алушы жастары Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің бастығы – ҚР Тұңғыш Президенті – Елбасы кітапханасы директорының міндетін атқарушы Махмұд Қасымбековпен кездесті.

Ғарифолла Есім «Тіл тәуелсіздігі» мәселесін көтерді

17 Сен 2018 166

2018 жылдың 14 қыркүйегінде Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ҚР мәдениет және спорт министрлігінің кеңесшісі, белгілі қоғам қайраткері, ҚР Ғылым академиясының академигі Ғарифолла Есіммен кездесу болып өтті.