Ашық есік күні өтеді

Жексенбі күні 15 сәуірде сағ. 11.00-15.00 аралығында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті спорт кешенінде «Ашық есік» күні ұйымдастырылады. Ашық есік күні ектеп түлектері мен ата-аналарға және ұстаздарға арналады. Ұйымдастырушылар: Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Халықаралық жастар қоры, Bolashak Engineering .

ФИЗИКА, МАТЕМАТИКА ЖӘНЕ АҚПАРАТТЫҚ ТЕХНОЛОГИЯЛАР ФАКУЛЬТЕТІ

Робототехника бойынша Arduino платформасында светодиодтар пайдаланып, бағдаршам жасап, Tinkercard онлайн симуляторы арқылы да жасалу жолдарын көрсету; Ноутбукты ашып – шашып, операциялық жүйені, драйверлерді және қосымша программаларды орнатуды көрсету; Логикалық элементтерді компьютермен модельдеу; Компьютерлік дизайн және анимация.

Көрме: Электрлік лампалар ;Вертолетті модельдеу; Геокупол.

«ИННОВАЦИЯЛЫҚ БІЛІМ БЕРУ» ФАКУЛЬТЕТІ

Оқушыларды ҰБТ-ға дайындау мақсатындағы психологиялық тренингтер өткізу; Спорт алаңымен таныстыру, спортшы студенттердің спорттық дайындық сәтінен көрініс; Дефектолог-логопедтің қызметін көрсететін құрал-жабдықтармен таныстыру, арт терапия, психологиялық тренингтерді жүргізу жолдарымен таныстыру; М.Монтессори технологиясын қолданудың әдіс-тәсілдері және құм терапиясының маңызы, мақсаты, пайдалану әдістерін көрсету.

Көрме: Пазлдар; Балаларға сурет салдыру.

ЭКОНОМИКА ЖӘНЕ ҚҰҚЫҚ ФАКУЛЬТЕТІ

Инновациялық алаң Бизнес-инкубатор және коворкинг «i-Spacе» экскурсия жасау; Криминалистикалық лабораторияларда эксперимент жүргізуге байланысты мастер – кластар көрсету (Құқықтану мамандығы бойынша); Криминалдық полигон базасында көрініс жұмыстарын жүргізу.

ГУМАНИТАРЛЫҚ ҒЫЛЫМДАР ЖӘНЕ ӨНЕР ФАКУЛЬТЕТІ

Музыка мамандықтарының студенттерінен құралған оркестр университет мәдени-спорт кешенінің фойесінде музыкалық шығармалар ойнауға; Бейнелеу өнері және дизайн кафедрасы студенттері мальберттер әкеліп, сурет салуға; Журналистика кафедрасы іс-шараның ақпараттық имиджіне байланысты жұмыстар жүргізу, интервью алу, газеттер тарату, пресс-релиздер тарату т.б.

Көрме: Оригами лампалар; Кереге механизмі; Музыкалық шкатулкалар; Қазақстанның интерактивтік тақталары; Абстракті бейнелеу өнері; Антикалық робот; Бесік гармонограф;

ЖАРАТЫЛЫСТАНУ ЖӘНЕ АУЫЛШАРУАШЫЛЫҚ ҒЫЛЫМДАРЫ ФАКУЛЬТЕТІ

Химия және ХТ кафедрасы: Лабораториялық эксперимент; География, туризм және су ресурстары: Топографиялық әдістерді көрсету; Экология кафедрасы: көрме; Биология және ауылшаруашылық пәндері кафедрасы: Көрме.

Көрме: Шығыр Диірмені; Көрі.

КӨПТІЛДІ БІЛІМ БЕРУ ФАКУЛЬТЕТІ

Факультет мамандықтары бойынша жетістіктер көрмесі; Факультет белсенділерінің бітіруші түлектермен жұмысы (мамандықтар бойынша ақпараттандыру, буклеттер тарату). English Only Space (EOS) кешенді тілдік студиясы және онда жүргізілетін жұмыстармен таныстыру. Академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша шетелде білім алып келген студенттермен кездесу. Экскурсия: а) Факультет кітапханасы, ә) Иран мәдениеті орталығы, б) З.Қабдолов мұражайы

Қосымша: Факультет мамандықтары туралы видеоролик көрсету

Батыс өлке тарихының тағылымды беттері

12 Дек 2018 14

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің №1 студенттер үйінде ерекше кітаптың  тұсаукесер рәсімі өтті. Атырау өңірінде білім саласы тарихын және жазықсыз қудаланған мұғалімдер тағдырын зерттеумен танымал тарихшы-ұстаз Шахман Нағымұлының жаңа кітабы оқырмандарына жол тартты.

«Тұлпар мініп, ту алған»

12 Дек 2018 49

«Тұлпар мініп, ту алған» ұлттық   жобасы  аясында  «Алпамыс  батыр» жырын жатқа   оқу эстафетасына  Х. Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университеті  де ат салысуда. Оқу эстафетасын алғаш болып Көптілді білім беру факультеті бастады.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 17

"Нұр Отан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Ұлы дала батырлары есімі зерттеле бермек

11 Дек 2018 35

"НұрОтан" партиясы Атырау облыстық филиалы жанынан құрылған саясаттанушылар орталығының ұйымдастыруымен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің профессоры, тарихшы-өлкетанушы Амангелді Шамғоновтың "Ұлы дала батыры – Тайманұлы Исатай" атты кітабының таныстырылымы өтті.

Science Café кезекті отырысы

7 Дек 2018 45

2018 жылдың 7 желтоқсан күні Science Café кезекті отырысы болды. Спикер ретінде Кембридж университетінің профессоры, қаржы саласындағы Кембридж басқару қорының PhD мүшесі, бұрын Түркия Орталық банкінің төрағасының орынбасары, Қазақстан Форте Банк кеңесшісі (2016 ж.) Туралай Кенч қатысты.