Білім мен ғылымды дамытуға арналған конференция

Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан халқына 2018 жылғы Жолдауын жүзеге асыру мақсатында және Ғылым күніне орай  Экономика және құқық факультетінде «Жаһандану жағдайындағы білім және ғылымды дамыту басымдылықтары мен үрдістері» тақырыбында жас ғалымдар, магистранттар мен студенттердің ғылыми-практикалық конференциясы өтті.

Конфереция екі секция бойынша жұмыс жасады.

1 секция: "Қазақстандық модельді қалыптастырудың құқықтық қағидалары"

2 секция: "Қазақстан Республикасындағы білімді және ғылымды дамытудың негізгі бағыттары мен басымдықтары".

Ғылыми-практикалық конференцияның секция жұмыстарына төраға: з.ғ.к., Шаяхметова Ж.Б., п.ғ.к. Уталиева Р.С., теңтөраға: э.ғ.к., Адиетова Э.М., хатшылар э.ғ.м. Джумаева А.Қ., э.ғ.м. Абдулова Р.Б. және факультеттің оқытушы-профессор құрамы жетекшілік етті.

Қазіргі кезде мамандық атаулының барлығы бейімділікті, ептілікті, шапшаңдықты, ерекше ой қызметін, мол шығармашылық мүмкіндікті қажет ететін уақыт, сол себептен конференцияның бағдарламасына сәйкес барлық баяндамалар алдын-ала ұсынылған болатын. Баяндамалар барлық талаптарға сәйкес тиісті деңгейде дайындалған.

Конференцияның қорытындысы бойынша:

"Қазақстандық модельді қалыптастырудың құқықтық қағидалары" секциясы бойынша:

I дәрежелі дипломмен 5B030100 – Құқықтану мамандығының 2 курс студенті Қабдолла Төлебике Нұрланқызы;

II дәрежелі дипломмен 5B030100 – Құқықтану мамандығының 1 курс студенттері Гусейнов Равил Азай оглы және Бағытжан Нұрдаулет;

III дәрежелі дипломмен 5B030100 – Құқықтану мамандығының 2, 3 курс студенттері Құбұғұл Сәуле Есенғалиқызы және Жолдаева Эльнара Мұхитқызы марапатталды.

"Қазақстан Республикасындағы білімді және ғылымды дамытудың негізгі бағыттары мен басымдықтары". секциясы бойынша:

I дәрежелі дипломмен 5В051000 – Мемлекеттік және жергілікті басқару мамандығының 3 курс студенті Жанбай Найзабек Қонысбайұлы;

II дәрежелі дипломмен 5В050600 – Экономика мамандығының 2 курс студенті Өтепберген Диана Ерболсынқызы, 5В051000 – Мемлекеттік және жергілікті басқару мамандығының 2 курс студенті Сапарғалиева Айтолкын Амангельдиевна;

III дәрежелі дипломмен 5В050600 – Экономика мамандығының 2 курс студенті Күлбаев Ильяс Серікұлы, 5В050800 – Есеп және аудит мамандығының 2 курс студенті Еңсеп Ерәлі Есқабылұлы - марапатталды.

Конференция жұмысына белсенділік танытып, қатысқан оқытушылар мен студенттер сертификат және алғыс хатпен марапатталды.

«Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы»

22 Ноя 2019 16

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының аға оқытушысы , философия магистрі Ертелеева Роза Бекесовнаның ұйымдастыруымен Дүние жүзілік философия күніне орай «Рухани жаңғыру және қазақ даласының философиялық мұрасы» тақырыбында презентация өтті.

«Жиһанкез сыры» атты кездесу кеші өтті

22 Ноя 2019 8

Бүгін Атырау облыстық Жастар саясаты мәселелері басқармасының қолдауымен «Төртінші билік» қоғамдық бірлестігінің ұйымдастыруымен «Өркениет» жобасы аясында саяхатшы, танымал блогер, психолог Динара Болатпен «Жиһанкез сыры» атты кедесу кеші болып өтті.

Қалалық маслихатта өткен ашық есік күні

21 Ноя 2019 20

Қазақстан Республикасының Президенті 2019 жыл "Жастар жылы" деп жариялаған болатын.

Экокампуста өткен дөңгелек үстел

21 Ноя 2019 14

Экология департаментінің ұйымдастыруымен Экокампусты дамыту бөлімінің қызметкерлері мен Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің экология кафедрасының оқытушылары қаланың барлық супермаркеттерінің өкілдерін шақыруымен дөңгелек үстелге қатысты.

70 жылдық қарсаңындағы жүздесу

20 Ноя 2019 46

Бүгін университетімізде Аманкелді Кеңшілікұлы бастаған бірқатар өнер қайраткерлері қонақта болды. Айта кетейік, өңірімізде   RAHYMZHAN FEST атты Рахымжан Отарбаевтың ІІІ республикалық театр фестивалі өтуде. Фестивальге келген қонақтар Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетіне арнайы ат басын бұрып, профессор-оқытушылармен, студенттермен кездесті. Аталмыш кездесу  қара шаңырағымыздың 70 жылдығына орай  «70 жылдыққа - 70 тұлғамен кездесу» шарасы аясында өтті.