Білім мен ғылымды дамытуға арналған конференция

Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Қазақстан халқына 2018 жылғы Жолдауын жүзеге асыру мақсатында және Ғылым күніне орай  Экономика және құқық факультетінде «Жаһандану жағдайындағы білім және ғылымды дамыту басымдылықтары мен үрдістері» тақырыбында жас ғалымдар, магистранттар мен студенттердің ғылыми-практикалық конференциясы өтті.

Конфереция екі секция бойынша жұмыс жасады.

1 секция: "Қазақстандық модельді қалыптастырудың құқықтық қағидалары"

2 секция: "Қазақстан Республикасындағы білімді және ғылымды дамытудың негізгі бағыттары мен басымдықтары".

Ғылыми-практикалық конференцияның секция жұмыстарына төраға: з.ғ.к., Шаяхметова Ж.Б., п.ғ.к. Уталиева Р.С., теңтөраға: э.ғ.к., Адиетова Э.М., хатшылар э.ғ.м. Джумаева А.Қ., э.ғ.м. Абдулова Р.Б. және факультеттің оқытушы-профессор құрамы жетекшілік етті.

Қазіргі кезде мамандық атаулының барлығы бейімділікті, ептілікті, шапшаңдықты, ерекше ой қызметін, мол шығармашылық мүмкіндікті қажет ететін уақыт, сол себептен конференцияның бағдарламасына сәйкес барлық баяндамалар алдын-ала ұсынылған болатын. Баяндамалар барлық талаптарға сәйкес тиісті деңгейде дайындалған.

Конференцияның қорытындысы бойынша:

"Қазақстандық модельді қалыптастырудың құқықтық қағидалары" секциясы бойынша:

I дәрежелі дипломмен 5B030100 – Құқықтану мамандығының 2 курс студенті Қабдолла Төлебике Нұрланқызы;

II дәрежелі дипломмен 5B030100 – Құқықтану мамандығының 1 курс студенттері Гусейнов Равил Азай оглы және Бағытжан Нұрдаулет;

III дәрежелі дипломмен 5B030100 – Құқықтану мамандығының 2, 3 курс студенттері Құбұғұл Сәуле Есенғалиқызы және Жолдаева Эльнара Мұхитқызы марапатталды.

"Қазақстан Республикасындағы білімді және ғылымды дамытудың негізгі бағыттары мен басымдықтары". секциясы бойынша:

I дәрежелі дипломмен 5В051000 – Мемлекеттік және жергілікті басқару мамандығының 3 курс студенті Жанбай Найзабек Қонысбайұлы;

II дәрежелі дипломмен 5В050600 – Экономика мамандығының 2 курс студенті Өтепберген Диана Ерболсынқызы, 5В051000 – Мемлекеттік және жергілікті басқару мамандығының 2 курс студенті Сапарғалиева Айтолкын Амангельдиевна;

III дәрежелі дипломмен 5В050600 – Экономика мамандығының 2 курс студенті Күлбаев Ильяс Серікұлы, 5В050800 – Есеп және аудит мамандығының 2 курс студенті Еңсеп Ерәлі Есқабылұлы - марапатталды.

Конференция жұмысына белсенділік танытып, қатысқан оқытушылар мен студенттер сертификат және алғыс хатпен марапатталды.

Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу өтті

26 Фев 2020 13

Бүгін Көптілді білім беру факультетінің ұйымдастыруымен академиялық ұтқырлық бағдарламасымен Қазақстан және шет елдер ЖОО-да оқып келген студенттермен кездесу шарасы өтті.

Олимпиада жеңімпаздары анықталды

24 Фев 2020 28

21 ақпан күні «Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында және Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің 70 жылдығына орай дәстүрлі    Гуманитарлық ғылымдар және өнер факультетінің ұйымдастыруымен «ТАРИХ ТҰҢҒИЫҒЫНДА» атты тарихшылардың мектеп оқушылары арасында пәндік олимпиадасы өтті.

«Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» жинағы жарық көрді

24 Фев 2020 21

2020 жылдың 19 ақпан күні Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Рухани жаңғыру» кеңсесінде  «Мәңгілік ел» ғылыми-зенрттеу орталығының ғылыми қызметкері, қауымдастырылған профессор, ҚР Тарих және қоғамтану ғылымдары Академиясының академигі Аманкелді Шамғоновтың «Ұлы Дала батыры – Тайманның ұлы Исатай» атты кітабының тұсаукесер рәсімі өтті.

Қоғамды басқарудағы технологиялар мен кәсіби этика пәнінен «Мемлекеттік және муниципалды қызметкерлердің кәсіптік этикасы» тақырыбындағы қонақ дәрісі өтті

21 Фев 2020 6

2020 жылдың 21 ақпан күні «Менеджмент» кафедрасында 6В04103 – Экономика және мемлекеттік басқару мамандығының 1 курс студенттеріне пәні бойынша қонақ дәрісі өткізілді.

«Мемлекеттік қызмет мемлекеттік басқарудың құқықтық институты ретінде» тақырыбындағы қонақ дәрісі өтті

21 Фев 2020 5

2020 жылдың 21 ақпанында сағат 10.30-да «Менеджмент» кафедрасында 5В051000–Мемлекеттік және жергілікті басқару мамандығының 3 курс студенттеріне пәні бойынша қонақ дәрісі өткізілді.