Ғылым апталығының күнделігі. Үшінші күн - 11 сәуір

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде 2018 жылдың 11 сәуірінде «Ғылым апталығы» аясында Психология және арнайы білім беру кафедрасының ұйымдастыруымен студенттер мен магистранттар арасында «Білімді ұрпақ – ел болашағы» атты ғылыми-тәжірибелік конференциясы өтті. Конференцияға  40-тан астам баяндамашы қатысты.

Конференция мақсаты: студенттердің ғылыми-зерттеу дағдыларын қалыптастырып, болашақ маманның заман талабына сай зерттеуші, басқарушы, практик деңгейінде шығармашылық бастамаларын дамытып, ғылыми үдеріс жетістіктерін тәжірибеде қолдануға бағыттау.

Конференция пленарлық мәжіліс жұмысынан басталды және әрі қарай екі бағыт бойынша жалғасты: «Психологиялық зерттеулер және қолданбалы психология мәселелері» (Педагогика және психология, Психология мамандықтары), «Дефектология және мектепке дейінгі, бастауыш сатыда білім берудің бүгіні мен келешегі» (Мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу, Бастауышта оқытудың педагогикасы мен әдістемесі, Дефектология мамандықтары). Конференция соңында сертификаттар табысталды.

Сондай-ақ Экономика және құқық факультеті Қаржы және есеп кафедрасы Қазақстан Республикасы Президенті Н.Назарбаевтың Қазақстан халқына 2018 жылғы Жолдауын жүзеге асыру мақсатында және 12-сәуір Ғылым күніне орай «Қаржы және есеп саласындағы заңды нормативтік актілердегі өзгерістер мен толықтырулар» тақырыбында дөңгелек үстелді Бизнес-инкубатор және коворкинг «I-Spacе»-теөткізді. Бұл шараға осы салалардағы белді мамандар: «БанкЦентрКредит» АҚ Атырау филиалы бөлімшесінің бастығы Төлешов А.А., «Виктория» Сақтандыру компаниясының директоры Мендыхан Ж.С., Атырау облысы бойынша Мемлекеттік Кірістер Департаментінің түсіндіру басқармасының басшысы Сарманов Н.А., «Глобальная международная строительная услуга ЛТД» ЖШС бас бухгалтері Абдрахманова Б.Б., «ЕМГ СтройСервис-Атырау» ЖШС бас бухгалтері Сарсенғалиева А.Б. және факультет деканы э.ғ.к., доцент Утепкалиева К.М., кафедра меңгерушілері, «Қаржы және есеп» кафедрасының оқытушылары мен студенттері қатынасып, биылғы нормативтік актілердегі өзгерістер кеңінен әңгімеленіп, ақпараттық алмасулар болды.

Осы ұйымдармен болшақта екі жақты қарым-қатынасты жалғастыру мақсатында меморандумға отыруға қол жеткізілді.

АтМу студенттері университеттің проректорлары дайындаған тағамдардан дәм татты

18 Окт 2019 23

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің проректорлары №3 жатақхананың асханасында кешкі ас дайындады.

Айсұлу Тәжіғалиқызы мерейлі 70 жаста

18 Окт 2019 17

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің Иран орталығында университетіміздің қазақ тілі мен әдебиеті кафедрасының профессоры, ұстаз Айсұлу Тәжіғалиқызының 70 жас мерей тойына арналған жиын өтті.

Ақбаянды жеңісімен құттықтаймыз!

18 Окт 2019 19

Атырауда Жұмекен Нәжімеденов атындағы көркемсөз оқу шеберлерінің республикалық сайысы өтті. Байқауда қатысушылардың көркем мәтінді оқу шеберлігімен қатар, дауыс мәнеріне және тіл тазалығына, көркем мәтінді таңдау талғамы мен сахнада өзін-өзі ұстауына баса мән берілді. Өңірімізде ұйымдастырылған шарада Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің журналистика мамандығының 1 курс студенті Ақбаян Жасұланқызы 3-орынды жеңіп алды. Курс кураторы М.Т.Мукашева.  Ақбаянға алдағы уақытта да бағындырар белестерінің биік болып, жеңіс тұғырынан көрінуіне тілектеспіз.

«Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады»

18 Окт 2019 12

14 қазан күні  Университеттің 70 жылдығын қарсы алуға арналған 70 қадам бағдарламасы аясында Стандарттау күніне арналған «Бейне стандарттары әлемдік аренаны қалыптастырады» тақырыбындағы  физика, математика және ақпараттық технологиялар факультеті, физика және техникалық пәндер кафедрасының ұйымдастыруымен  дөңгелек үстел болып өтті. Дөңгелек  үстелге  стандарттау және сертификаттау саласындағы мамандар мен 5В073200-Стандарттау және сертификаттау мамандығының студенттері қатысты.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы кездесу өтті

18 Окт 2019 21

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде "Рухани жаңғыру" бағдарламасы аясында Атырау облыстық Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) жанынан құрылған Республикалық Арнайы мониторинг топтың мүшелерімен  кездесу өтті.