Ғылым апталығының күнделігі. Екінші күн - 10сәуір

10 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Ғылым күніне орай Көптілді білім беру, Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары, Инновациялық білім беру факультеттері және Ғылым департаменті іс-шараларын ұйымдастырған болатын. Профессор-оқытушылар мен студенттер ғылыммен айналасуға ынталандыру мақсатында, дөңгелек үстел және көптеген зияткерлік-логикалық ойындар ұйымдастырды.

Көптілді білім беру факультетінде Ғылым апталығының жоспары бойынша «Үздік оқырман» атты 2-3 курс студенттері арасында дөңгелек үстел өткізілді. Бұл дөңгелек үстелдің мақсаты студент-жастарға кітап оқудың маңыздылығын, университет кітапханасындағы ғылыми баспалар, кітаптар, журналдармен таныстыра отырып, жастарды ғылыммен айналысуға баулу.

Кездесуге университет кітапханасының әдіскерлері К.Озғамбаева және Г.Абдигазиева шақырылып, пікірлері тыңдалды. Кітапхана әдіскерлері кітапханаға түскен жаңа кітаптар легімен таныстыра отырып, студенттер арасында жаһандану жағдайында жастардың кітап оқуға деген қызығушылығы, кітап оқудың артықшылықтары, маңыздылығы туралы пікірталасқа қатысты. Кездесу соңында «Үздік оқырманды» анықтау үшін студенттерге викториналық сұрақтар қойылып, сауалнама жүргізілді.

«Экологиялық мониторингтін ғылыми-зерттеу процесі» атты интеллектуалды ойынын Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті ұйымдастырған болатын. Ойынның мақсаты -экологиялық мониторингті практикалық тұрғыда бақылау және студеттердің ғылыми – зерттеу ынтасын арттыру болып табылады.

Инновациялық білім беру факультеті жалпы ғылым дегеніміз, ғылымның зерттеу әдістері атты тақырыбын талқылады. Іс-шара ұстаздар мен студенттер арасында дөңгелек үстел және интеллектуалды ойындармен аяқталды.

Сонымен қатар Ғылым департаменті «Science café» отырысында ғылыми жобаларға қатысты тіркеу карталарын толтыру, керекті құжаттар мәселесін, патент және оның мақсаты мен түрлері туралы терең талқылады. Отырыс оқытушылар мен қызметкерлер тарапынан қызығушылық тудырып, болашақта ғылыми жобаларды жоспарлау үшін қажетті мәліметтер алды.

Құттықтаймыз! Эльмираның туындылары Кипр төрінде

17 Июл 2019 66

Біздің университетіміздің «Бейнелеу өнері және дизайн» кафедрасының аға оқытушысы, магистр, «Болашақ» бағдарламасының түлегі, суретші Жұмабаева Эльмираның картиналары Кипрдегі өнер музейіне қабылданды.

«ЖАҢА ГУМАНИТАРЛЫҚ БІЛІМ. ҚАЗАҚ ТІЛІНДЕГІ 100 ЖАҢА ОҚУЛЫҚ»

16 Июл 2019 81

Елбасының «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Жаңа гуманитарлық білім. Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобасы бойынша«Ұлттық аударма бюросы»  қоғамдық қорынан ғылыми кітапханаға ағылшын тілінен қазақ тіліне аударылған 30 атау (145 данамен) келіп түсті.
Барлығы 4350 кітап.

Мәжіліс депутаты университетімізде

10 Июл 2019 85

ҚР Парламент мәжілісінің депутаты Сапарова Әлия Сүйіндікқызы Атырауға келген іс-сапарында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қонақта болды.

66 жасар түлек

9 Июл 2019 75

Таяуда «Атырау-Ақпарат» баспасөз клубында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті журналистика мамандығының 66 жасар студенті Тұрғали Сатқанбаевтың «Жоғалған жұлдыз» атты өлеңдер жинағының тұсауы кесілді.

Түлектер тілегі

4 Июл 2019 124