Ғылым апталығының күнделігі. Екінші күн - 10сәуір

10 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде Ғылым күніне орай Көптілді білім беру, Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары, Инновациялық білім беру факультеттері және Ғылым департаменті іс-шараларын ұйымдастырған болатын. Профессор-оқытушылар мен студенттер ғылыммен айналасуға ынталандыру мақсатында, дөңгелек үстел және көптеген зияткерлік-логикалық ойындар ұйымдастырды.

Көптілді білім беру факультетінде Ғылым апталығының жоспары бойынша «Үздік оқырман» атты 2-3 курс студенттері арасында дөңгелек үстел өткізілді. Бұл дөңгелек үстелдің мақсаты студент-жастарға кітап оқудың маңыздылығын, университет кітапханасындағы ғылыми баспалар, кітаптар, журналдармен таныстыра отырып, жастарды ғылыммен айналысуға баулу.

Кездесуге университет кітапханасының әдіскерлері К.Озғамбаева және Г.Абдигазиева шақырылып, пікірлері тыңдалды. Кітапхана әдіскерлері кітапханаға түскен жаңа кітаптар легімен таныстыра отырып, студенттер арасында жаһандану жағдайында жастардың кітап оқуға деген қызығушылығы, кітап оқудың артықшылықтары, маңыздылығы туралы пікірталасқа қатысты. Кездесу соңында «Үздік оқырманды» анықтау үшін студенттерге викториналық сұрақтар қойылып, сауалнама жүргізілді.

«Экологиялық мониторингтін ғылыми-зерттеу процесі» атты интеллектуалды ойынын Жаратылыстану және ауылшаруашылық ғылымдары факультеті ұйымдастырған болатын. Ойынның мақсаты -экологиялық мониторингті практикалық тұрғыда бақылау және студеттердің ғылыми – зерттеу ынтасын арттыру болып табылады.

Инновациялық білім беру факультеті жалпы ғылым дегеніміз, ғылымның зерттеу әдістері атты тақырыбын талқылады. Іс-шара ұстаздар мен студенттер арасында дөңгелек үстел және интеллектуалды ойындармен аяқталды.

Сонымен қатар Ғылым департаменті «Science café» отырысында ғылыми жобаларға қатысты тіркеу карталарын толтыру, керекті құжаттар мәселесін, патент және оның мақсаты мен түрлері туралы терең талқылады. Отырыс оқытушылар мен қызметкерлер тарапынан қызығушылық тудырып, болашақта ғылыми жобаларды жоспарлау үшін қажетті мәліметтер алды.

Әріптестеріміз мамандықтар фестиваліне қатысып келді

23 Май 2019 25

Х.Досмұxамедов атындағы Атырау мемлекеттік университеті, Жастар саясаты департамент маманы Нәжіп Жадыра, Дене шынықтыру және бастапқы әскери дайындық кафедрасының оқытушысы Қалдыбаева Айман, "биология" кафедрасының оқытушысы,магистр Копашева Айымгул мемлекеттік «Серпін- 2050: Мәңгілік ел жастары - индустрияға» жобасы аясында, Маңғыстау облысында өткен мамандықтар фестиваліне қатысып келді.

«Жастарды қолдау-болашаққа самғау»

23 Май 2019 21

«Рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында 2019 жылы 17 мамырда Атырау қаласының «Даму» кәсіпкерлікті дамыту қорында «Жастарды қолдау-болашаққа самғау» тақырыбында дөңгелек үстел өткізілді.

«Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс өтті

23 Май 2019 24

17 мамыр күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде профессор-оқтушылар мен студенттердің қатысуымен «Елбасының тәуелсіз Қазақстан мемлекетін қалыптастырудағы рөлі» тақырыбында жиналыс болып өтті.

Спортшыларымызды құттықтаймыз!

15 Май 2019 54

Студенттер арасында Ақтөбе қаласында X жазғы универсиада ойындары өтті. Жарысқа дзюдо күресінен 22 команда бақ сынып, сайысқа түсті. Қорытынды есеппен, командалық сайыста Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің спортшылары жүлделі ІІІ орынға ие болды және  дене шынықтыру және  спорт мамандығының 1 ші курс студенті Сырбаз Талғат еркін күрестен 65 кг салмақта қатысып, жеңімпаз атанды.