Ғалымға тағзым

2011 жылғы Елбасымыздың Жарлығы бойнша бүгін, 12 сәуір Ғылым қызметкерлері күні. Осыған байланысты Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің оқытушылары мен студенттері Қазақстанда ғылымның алғашқы негізін қалаушылардың бірі Қаныш Сәтпаев алаңына жиналып, ғалым аруғына тағзым етті.

Жиынды құттықтау сөзімен университеттің ғылыми істер жөніндегі проректоры Саламат Идрисов ашты.

«Мәңгілік Ел» ғылыми-зерттеу орталығының директоры Аққали Ахмет өз сөзінде Қаныш Имантайұлы жайлы тың деректермен бөлісті.

Шара барысында ғалымның атымен аталған №19 мектептің тарих пәні мұғалімі Айгерім Оңдасынова сөз сөйлеп, шәкірттері Дулат пен Жанерке Қаныш Сәтпаев туралы жыр шумақтарын оқыды.

Геолог поселкасындағы Қ.Сәтпаев атындағы орта мектептің 11 сынып оқушысы Айтолқын Салимова өз сөзінде осы мектепте оқитынын мақтаныш тұтатынын жеткізді.

Жиын соңында ғалым ескерткішіне гүл шоқтары қойылды.

АЛТЫНАЙ СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

Жалпыхалықтық диктант

14 Ноя 2018 38

Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 ақпандағы №637 Жарлығына және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 13 наурызындағы № 27 өкімімен бекітілген «Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына 2025 жылға дейін кезең-кезеңімен көшіру жөніндегі іс-шаралар жоспарына» сәйкес Халел Досмұхамедов атындағы Атырау Мемлекеттік университетінде 14 қараша 2018 жылы жалпыхалықтық диктант өткізілді.

Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев университетімізде

12 Ноя 2018 41

Бүгін 12 қараша күні Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігінің жауапты хатшысы Арын Орсариев Амангелдіұлы Х.Досмұхамедов  атындағы Атырау мемлекеттік университетінде болды.

9 Ноя 2018 58

Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің мәжіліс залында  «Байтақ» дискуссиялық клубының «КАСПИЙ ӨҢІРІНІҢ ЭКОЛОГИЯЛЫҚ МӘСЕЛЕЛЕРІНІҢ ЖАҒДАЙЫ, ПРОБЛЕМАЛАРЫ ЖӘНЕ ШЕШУ ЖОЛДАРЫ» тақырыбы бойынша дөңгелек үстел өтті.

ҰЛТТЫҚ ВАЛЮТАҒА 25 ЖЫЛ

9 Ноя 2018 126

Ұлттық валюта – еліміздің даму көзі, әлемдік деңгейге теңелудің алғашқы факторларының бірі. Ол барлық уақытта тәуелсіздігімізді қамтамасыз етеді.

Тілдік емес мамандықтардың студенттеріне музыкалық шайқас

5 Ноя 2018 15

2018 жылдың 5 қарашасында Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде тілдік емес мамандықтардың студенттеріне музыкалық шайқас өткізілді.