Ғалымға тағзым

2011 жылғы Елбасымыздың Жарлығы бойнша бүгін, 12 сәуір Ғылым қызметкерлері күні. Осыған байланысты Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің оқытушылары мен студенттері Қазақстанда ғылымның алғашқы негізін қалаушылардың бірі Қаныш Сәтпаев алаңына жиналып, ғалым аруғына тағзым етті.

Жиынды құттықтау сөзімен университеттің ғылыми істер жөніндегі проректоры Саламат Идрисов ашты.

«Мәңгілік Ел» ғылыми-зерттеу орталығының директоры Аққали Ахмет өз сөзінде Қаныш Имантайұлы жайлы тың деректермен бөлісті.

Шара барысында ғалымның атымен аталған №19 мектептің тарих пәні мұғалімі Айгерім Оңдасынова сөз сөйлеп, шәкірттері Дулат пен Жанерке Қаныш Сәтпаев туралы жыр шумақтарын оқыды.

Геолог поселкасындағы Қ.Сәтпаев атындағы орта мектептің 11 сынып оқушысы Айтолқын Салимова өз сөзінде осы мектепте оқитынын мақтаныш тұтатынын жеткізді.

Жиын соңында ғалым ескерткішіне гүл шоқтары қойылды.

АЛТЫНАЙ СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

Халық қасіреті – ел жадында

25 Июн 2019 10

29-31 мамыр аралығында Алматы қаласы Қазақстан Республикасының Ұлттық кітапханасында 31 мамыр – Саяси қуғын-сүргін және ашаршылық құрбандарын еске алу күніне орай «Ашаршылық пен үлкен террордың тарихи сабақтары» атты халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция жұмысына  орталық директоры, т.ғ.д., ппрофессор А.Ахмет қатынасты.

«Қазақстан дамуының 10 бағыты»

25 Июн 2019 7

Осындай тақырыппен кеше Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің «Әзербайжан мәдени орталығында» Қазақстан Республикасы Президенті Қ.К.Тоқаевтың ұлықтау рәсіміндегі белгіленген жоспарын талқылауға байланысты дөңгелек үстел болып өтті.

Жас өрендер Қадыр Жүсіппен жүздесті

24 Июн 2019 25

Бүгін Х. Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде қазақ тілі және әдебиеті кафедрасының профессоры, филология ғылымдарының докторы, ақын Қадыр Жүсіппен кездесу өтті.

БАҚ арасындағы бәсеке

24 Июн 2019 23

23 маусым күні Атырауда облыстық әкімшіліктің қолдауымен, Ішкі саясат басқармасының ұйымдастыруымен «Байланыс және ақпарат қызметкерлері» күніне арналған  БАҚ өкілдері арасында спорттық ойындар жарысы өтті.