Ғалымға тағзым

2011 жылғы Елбасымыздың Жарлығы бойнша бүгін, 12 сәуір Ғылым қызметкерлері күні. Осыған байланысты Халел Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінің оқытушылары мен студенттері Қазақстанда ғылымның алғашқы негізін қалаушылардың бірі Қаныш Сәтпаев алаңына жиналып, ғалым аруғына тағзым етті.

Жиынды құттықтау сөзімен университеттің ғылыми істер жөніндегі проректоры Саламат Идрисов ашты.

«Мәңгілік Ел» ғылыми-зерттеу орталығының директоры Аққали Ахмет өз сөзінде Қаныш Имантайұлы жайлы тың деректермен бөлісті.

Шара барысында ғалымның атымен аталған №19 мектептің тарих пәні мұғалімі Айгерім Оңдасынова сөз сөйлеп, шәкірттері Дулат пен Жанерке Қаныш Сәтпаев туралы жыр шумақтарын оқыды.

Геолог поселкасындағы Қ.Сәтпаев атындағы орта мектептің 11 сынып оқушысы Айтолқын Салимова өз сөзінде осы мектепте оқитынын мақтаныш тұтатынын жеткізді.

Жиын соңында ғалым ескерткішіне гүл шоқтары қойылды.

АЛТЫНАЙ СӘЛІМГЕРЕЙҚЫЗЫ

18 Апр 2019 19

Бүгін Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде «Президенттік басқару жүйесінің теориясы мен практикасы және Қазақстандағы Президенттік сайлау» тақырыбында  конференция өтті.

Профессор Бақыт Барсайдың 70 жасқа толуына орай ғылыми-әдістемелік конференция

17 Апр 2019 60

2019 жылы 12 сәуір күні Х.Досмұхамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде ардагер ұстаз, ғалым,  пед.ғ.д., профессор Барсай Бақыт Телжанқызының мерейлі 70 жасқа толуына арналған «Білім беру мазмұнын жаңарту жағдайында педагогикалық кадрларды кәсіби даярлау: құзыреттілік, технология, инновация» атты республикалық  ғылыми-әдістемелік конференция өтті.

ЖАҢА КІТАПТАРДЫҢ ТҰСАУКЕСЕРІ ӨТТІ

17 Апр 2019 52

Бүгін,17 сәуірде университеттің Ғылыми кеңес залында «Болашаққа бағдар: рухани жаңғыру» бағдарламасы аясында «Туған жер» және «Қазақ тіліндегі 100 жаңа оқулық» жобалары төңірегіндегі жаңа басылымдармен таныстыруға арналған дөңгелек үстел өткізілді.

Кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел

17 Апр 2019 41

Кеше Атырау өңірлік «Рухани жаңғыру» жобалық кеңсесінің сарапшылар кеңесінің қатысуымен кезектен тыс президент сайлауы жөнінде дөңгелек үстел өтті.

«Алма тарату» акциясы өтті

17 Апр 2019 43

Х.Досмухамедов атындағы Атырау мемлекеттік университетінде  студенттердің ұйымдастыруымен «Ұлы даланың жеті қыры» бағдарламалық мақаласын насихаттау, Қазақстан алманың «тарихи отаны» екендігін дәріптеу мақсатында «Алма тарату» акциясы өтті.